Savunma Sanayi Müsteşarlığı

Başlatan malpsoy, Eki 13, 2015, 06:01 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

orko_8

putty

10 milyon doların 100 bin doları gitmiştir bu siteye Mesajı Paylaş

kimlikci

Şirket 2009 da kurulmuş
Sitede öyle yazıyor  :o Mesajı Paylaş

orko_8

Acaba SST diye başka bir küçük şirket mi var diye şüpheye düştüm şimdi Mesajı Paylaş

HAKAN KILIÇ

Allah'tan yeni hikayemde farklı bir firma kurmuştum. yoksa mahkemelik olacaktık :)
Bendeki de ne ileri görüşlülük. :)
Konuyu sulandırmak istemiyorum ama bence Türkiye'ye de artık amerikan DARPA yada Hint DRDO gibi bir kozmik firma lazım. Tüm stratejik projelerin geliştirildiği. Belki mevcut firmalardan derleme de olabilir insan ve proje bazında.

Kokpit'te yakında yanınlanacak "Sanal Tehlike" hikayesinde isim farklı oldun diye atrık Türkiye'nin de DARPA'sı kurulmuştu diyerek hayili bir firma kurmuş bunun üzerine kurgulamıştım. Tesadüf oldu. Adi
"ileri savunma teknolojileri araştırma kurumu- İATAK"  olacak.
Sygl. Mesajı Paylaş

turkdefence

© 2009 SST / Ziyaret Sayısı 68525

Bence aynı isimde (kısaltmada) başka bir şirketin web sitesine bakıyoruz. Mesajı Paylaş

ocay

Türk Standartları Enstitüsü, (TSE), 30.000.000 lira sermaye ile Ankara'da kurulacak olan ve ortakları arasında Savunma Sanayii Müsteşarlığının da bulunduğu TRTEST Test ve Değerlendirme A.Ş'nin %15 hissesine ortak olacak.

Resmi Gazete'nin 3 Ocak tarihli 29937'nci sayısında yer alan habere göre; TSE'nin TRTEST'e ortak olabilmesi için izin verilmesine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 30 Kasım 2016 tarihli yazısı üzerine, Bakanlar Kurulunca 12 Aralık 2016 tarihinde karar verildi.

http://www.milscint.com/tr/tse-trtest-a-s-ye-ortak-oluyor/
  Mesajı Paylaş

nokta

Sayın sntrk34 linki bir başka konuda vermiş ama burada daha derli toplu olur.

SSM 2017-2021 Stratejik Plan

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/kurumsal/Documents/SSM_STRATEJIK_PLAN_2017-2021.pdf Mesajı Paylaş

HDS

SSM'nin stratejik planı bizi çıtır çıtır yakmak anlaşılan.

MPT'den haber var mı? Mesajı Paylaş

müstafi

Altay'la teşkil edilen ilk tank taburu 2021?.. Fırat Kalkanı Harekatını Yunan Silahlı Kuvvetleri mi yaptı?.. Bu ne aymazlık bu ne rahatlık?..

Bunlar ne içiyor yahu.. Bende istiyorum..

Mesajı Paylaş

murattekin

2020'ye kadar ülkeyi kapatacağız herhalde. Bu sırada da düşmanlarımıza rica edeceğiz bizi kurcalamasınlar diye.
Bu ne yahu? Mesajı Paylaş
Murat Tekin

ismarasaid

Burak Turna'nın kitaplarını okuyup da gelişmeleri takip ettikçe bende de büyük bir umutsuzluk aldı başını gidiyor. Dört tarafımız sarılmış, bizimkiler hala 3 maymunu oynuyor. Bu sefer işler gerçekten de zor ama çook zor olacak gibi. Mesajı Paylaş

nokta

Savunma Sanayii Müsteşarlığı Afrika'da iş birliği ofisi açacak

SSM, savunma sanayisi sektörünün NATO'daki iş fırsatları konusunda farkındalığını artırmak amacıyla "NATO ile Nasıl İş Yapılır?" konulu seminer düzenledi.

Müsteşarlığın Konferans Salonu'ndaki seminerde konuşan SSM Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Müjdat Uludağ, savunma sanayinin uluslararası pazarda ihracat faaliyetlerini artırmak ve iş birliği imkanlarını geliştirmek için farklı coğrafyalarda iş yapabilme imkanlarını aradıklarını ve doğru yönlendirme için çalıştıklarını söyledi.

Savunma sanayisinde ihracatı geliştirmenin kolay olmadığını dile getiren Uludağ, "Sadece stratejik seviyede devlet desteği ile değil, aynı zamanda firmalarımızın uluslararası ortam ve organizasyonlarda iş yapma beceri ve tecrübelerinin artırılması ile bu gayret destekleniyor. Bu sebeple bu tür eğitim içerikli seminerleri gerekli görüyoruz." dedi.

http://www.kaptanhaber.com/haber/45809/savunma-sanayii-mustesarligi-afrikada-is-birligi-ofisi-acacak.html Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter