Savunma Sanayi Müsteşarlığı

Başlatan malpsoy, Eki 13, 2015, 06:01 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Alkyone

#150
Mar 03, 2018, 04:39 ÖS Last Edit: Mar 05, 2018, 06:37 ÖS by Alkyone


SSM den kamuoyuna robot asker çağrısı

https://twitter.com/SavunmaSanayii/status/969969314886537217

Proje kapsamında; Destek İskelet Yapılar, gazilerimiz için Aktif Protezler, Algılayıcılar, Biyomekanik Yazılımları, Çok Bacaklı Robotlar, Koordinasyon Birimleri ve Yazılımları, Uzaktan Hissetmeli Kontrol Sistemlerini tasarlayıp geliştirebilecek müteşebbislere fırsat sağlanacak.
https://twitter.com/IsmailDemirSSM/status/970700139454181377 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Defence

KONTROL BOTU PROJESİ TEKLİFE ÇAĞRI DOSYASI (TÇD)'NI MÜSTEŞARLIĞIMIZDAN TESLİM ALAN FİRMALAR

Kontrol Botu Projesi Teklife Çağrı Dosyası (TÇD)'nı Müsteşarlığımızdan teslim alan firmalar aşağıda yer almaktadır:

ARES Tersanecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.
DEARSAN Gemi İnşaat Sanayii A.Ş.
DESAN Deniz İnşaat Sanayi A.Ş.
ÖZATA Tersanecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
YONCA-ONUK Adi Ortaklığı

http://www.ssm.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=1132&LangID=1 Mesajı Paylaş

nokta

SSM'de büyük değişim

SSM'de büyük değişim

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) organizasyonunda önemli bir değişim gerçekleştirildi. Değişikliğe ilişkin genelge, 14 Mart tarihinde yayımlandı. Böylece bazı daire başkanlıklarının görev alanları yeniden belirlendi ve yeni daire başkanlıkları veya grup başkanlıkları kuruldu. Var olan 20 daire başkanlığı yerine şimdi 18 daire, yedi grup başkanlığı bulunuyor. Bazı başkanlıklara yeni isimler gelirken bağlı oldukları Müsteşar Yardımcılıkları da değişti. Müsteşarlık makamına doğrudan bağlı birimler ihdas edildi. Konuya ilişkin genelgede değişiklikler özetle şu ifadelerle yer aldı;

Müsteşar Yardımcılarına bağlı olarak isimleri aşağıda yer alan yedi adet Grup Başkanlığı kurulmuştur;

Maliyet Analizi ve Planlama Grup Başkanlığı

Harekat Destek Grup Başkanlığı

Yenilikçi Sistemler Grup Başkanlığî

Stratejik Sistemler Grup Başkanlığ]

Anayurt Güvenliği Grup Başkanlığı

Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanlığı

Ihracatı Geliştirme Grup Başkanlığı

Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı'nin adı Personel Daire Başkanlığı olarak değiştirilmiştir.

Kurumsal Kalite ve iştirakler Yönetimi Daire Başkanlîğı'nın adı Kurumsal Kalite ve iştirakler Daire Başkanlığı olarak değiştirilmiştir.

Teknoloji Yönetimi Daire Başkanlığı lağvedilmiş olup AR-GE Daire Başkanlığı ile birleştirilerek AR-GE ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanlığı olarak yeniden adlandırılmıştır.

Alt Sistemler Daire Başkanlığı, Motor ve Güç Aktarma Sistemleri Daire Başkanlığı'na dönüştürülmüş, Motor ve Güç Aktarma Sistemleri dışındaki alt sistem projeleri ilgili olduğu Daire Başkanlıklarınca yürütülecek ve genel koordinasyonu Harekat Destek Grup Başkanlığı yerine getirecektir.

Silah Sistemleri Daire Başkanlığı'nın adı Silah ve Mühimmat Daire Başkanlığı olarak değiştirilmiştir.

Siber Güvenlik ve Elektronik Harp Sistemleri Daire Başkanlığı'nın adı Elektronik Harp ve Radar Sistemleri Daire Başkanlığı olarak değiştirilmiştir.

Lojistik Daire Başkanlığı lağvedilmiş olup, yürütülen mevcut lojistik projeleri ilgili olduğu Daire Başkanlıkları yürütecek.

Proje Takip ve Değerlendirme Müdürlüğü İle Stratejik Planlama Müdürlüğü lağvedilmiş olup görevleri Maliyet Analizi ve Planlama Grup Başkanlığı ve Müsteşarlık Çalışma, bünyesindeki Programlar Koordinasyon Müdürlüğü yerine getirecektir.

Görev atamaları şu şekilde gerçekleşti;

Müsteşar Yardımcısı Muhsin Dere'ye bağlı olarak görev yapan Personel Daire Başkanlığı'nda Hakan Öksüz, yeni kurulan Maliyet Analizi ve Planlama Grup Başkanlığında Bilkutay Yılmaz görev yapacak.

Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi'ye bağlı olarak Motor ve Güç Aktarma Sistemleri Daire Başkanlığı kuruldu, başına Dr. Ata Şenlikçi getirildi. Aynı Müsteşar Yardımcılığında Harekât Destek Grup Başkanlığı kuruldu, başına Yüksel Ünal geldi.

Müsteşar Yardımcılığı görevine yakın tarihte getirilen ve kendisine bağlı az sayıda daire bulunan Prof. Dr. Faruk Yiğit'in altında şimdi beş daire görev yapacak. Bunlar arasında yeni kurulan silah ve mühimmat Daire Başkanlığına Erkmen Özçelik, Yenilikçi Sistemler Daire Başkanlığına Melih Abiş, Stratejik Sistemler Grup Başkanlığına Hacı Ömer Karakuzu getirildi.

Müsteşar Yardımcısı Mustafa Şeker'e bağlı dört başkanlıktan ikisi değişmedi. Yeni kurulan Elektronik Harp ve Radar Sistemleri Daire Başkanlığına Muhammet Sami Ulukavak, Anayurt Güvenliği Grup Başkanlığına Halil İbrahim Öztürk,  Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanlığına Mustafa Özçelik atandı.

Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel'e bağlı olarak görev yapan Uçak Daire Başkanlığına Abdurrahman Şeref Can getirildi. Uluslarararası İşbirliği Daire Başkanlığı'ndan İhracatı Geliştirme Grup başkanlığı doğdu. İşbirliği Daire Başkanlığına Dr. Murat Ceran, İhracatı Geliştirme Grup Başkanlığına Asuman Vangölü geldi.

Öte yandan organizasyon şemasına Müsteşarlık çalışma ofisi dahil oldu. Burada Özel Kalem Müdürlüğü, Programlar Koordinasyon Müdürlüğü, Basın Müşavirliği, Kamu Kurumları İrtibat Müdürlüğü yer alıyor.

İlgili genelge için tıklayınız:

http://www.c4defence.com/Dosya/GENELGE%202018-05.pdf

http://www.c4defence.com/Gundem/ssmde-buyuk-degisim/5893/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Milli Projelere Yerli Araştırmacılar

Milli projelerin sayı ve çeşitliliğinin artmasıyla savunma sanayiinde nitelikli personel ihtiyacı doğdu. Savunma Sanayi Müsteşarlığı, 'Araştırmacı Yetiştirme Programı' için 28 üniversiteyle işbirliği yaptı. 62 projede 62 uzman araştırmacı yetiştirildi.

Savunma sanayiinde yerli ve milli üretim ülkenin bir numaralı önceliği haline gelirken, son dönemde artan ihtiyaçların karşılanması için milli proje sayısındaki ve çeşitliliğindeki artıştan dolayı nitelikli personel ihtiyacı artan Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), üniversite ve üretici firmalarla el ele verdi. Araştırmacı Yetiştirme Programı'nı  (SAYP) yürüten SSM, savunma sanayiinde uzman 62 araştırmacının yetiştirilmesini sağladı. 

35 FİRMAYLA İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, 2011'dan beri Araştırmacı Yetiştirme Programı'nı (SAYP) yürüten SMM, bugüne kadar 28 üniversite ve 35 sanayi firmasıyla işbirliği yaptı. SSM, çalışma kapsamında şimdiye değin 62 projeyi hayata geçirirken, savunmada da 62 araştırmacının yetişmesini sağladı. Bu yolla bir yandan sektörün yetişmiş eleman ihtiyacı karşılanırken, diğer yandan proje ortakları arasındaki bilgi transferinin daha sistematik hale gelmesi amaçlanıyor.

ÜNİVERSİTELERLE DEV ŞİRKETLER BULUŞTU

Program kapsamında işbirliği protokolü imzalanan üniversiteler arasında ODTÜ, İTÜ, Hacettepe, Ankara, Sabancı, Gazi, Bilkent, TOBB ETÜ, Yıldız Teknik, Atılım, Uludağ, Başkent, Gebze Teknik gibi prestijli üniversitelerin yanı sıra; Türkiye'nin teknolojik gelişiminde çok büyük katkıları olan ASELSAN, ROKETSAN, TAI, HAVELSAN, BMC, MİLSOFT, FNSS, MKEK gibi savunma sanayi firmaları da bulunuyor.

NİTELİKLİ İŞGÜCÜ İÇİN BURS ÇALIŞMASI

İhtiyaç duyulan alanlarda nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi amacıyla da burs verilmesi için çalışmalar yapılıyor. Ayrıca lisansüstü tezlerin konu seçiminde de, sektörün ihtiyaçlarının öncelikli olarak göz önünde tutulması sağlanıyor.

http://www.kokpit.aero/yerli-arastirmaci Mesajı Paylaş

AlkyoneSSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri AŞ ve Ziraat Katılım Bankası Arasında İş Birliği Protokolü imzalandı.
https://twitter.com/SavunmaSanayii/status/996725732528263168 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter