THY Kargo

Başlatan canıtez, Eyl 18, 2017, 07:19 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

THY 3 KARGO UÇAĞI DAHA ALACAK

Türk Hava Yolları (THY) ABD'li uçak üreticisi  Boeing'den 3 adet B777-200LRF kargo uçağının satın alınmasına karar verdi. THY'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Ortaklık Yönetim Kurulu'nca, 2018'in eylül, ekim ve aralık aylarında teslim alınmak üzere 3 adet B777-200LRF kargo uçağının Boeing firmasından satın alınmasına karar verildiği bildirildi.

http://www.airkule.com/haber/THY-3-KARGO-UCAGI-DAHA-ALACAK/29208

Mesajı Paylaş

canıtez

THY Kargo'ya yeni uçak

MAS Kargo'dan alınacak A330-200F daha önce de THY'de uçmuştu.

Geniş gövdeli 60 uçak siparişini kesinleştiren Türk Hava Yolları KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) 1 adette Airbus 330-200F tipi uçağın DVB SE leasing şirketinden satın alınmasına karar verildiği bildirmişti.

9M-MUC tescilli Airbus 330-223F tipi uçak Malezya Havayolları'ndan (Malaysiya MAS Cargo ) şirketinden kiralık olarak  2013-2016 yılları arasında Türk Hava Yolları Kargo (Turkish Cargo) adına uçmuştu. (Şimdiki tescili  OE-IFJ ) Gelecek bu uçakla THY kargo kargo ağını genişletme yolunda bir adım daha atmış olacak.

http://www.kokpit.aero/thy-hangi-kargo-ucagini-aliyor
Mesajı Paylaş

canıtez

Turkish Cargo'nun uçak sayısı 22'ye çıkıyor

Turkish Cargo Satış Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kılıç, şirketin çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2023 yılında dünyanın en büyük 5'inci kargo şirketi olmayı hedeflediklerini dile getiren Kılıç, "Şu anda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar zaten bizim 2023 yılında hedeflediğimiz noktada olacağımız gösteriyor. Bu yolda rehavete kapılmadan en üst kademeden en alt kademeye kadar çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu.

Turkish Cargo'nun Türkiye'nin ihracatına destek verdiğine işaret eden Kılıç, bu kapsamda 2017'de yaş meyve sebze ihracatçılarıyla anlaşma yaptıklarını anımsattı.

Anlaşma kapsamında ihracatçıya özel indirim imkanı sunduklarını belirten Kılıç, şöyle devam etti:

"Böylece ihracatçının ürünlerinin taze ve hızlı gitmesini, uçaklarımızın doluluk oranlarını artırmayı hedeflemiştik. Bunda da başarılı olduk. Geçen yıla kıyasla yaş meyve sebze taşımacılığında yaklaşık yüzde 80 büyüme var. Şimdi bu çalışmayı daha da ileri boyuta taşıma gayreti içindeyiz. Türk ihracatçısı çok iyi çalışıyor ve ihracatını sürekli artırıyor. Promosyon olarak verdiğimiz bazı hatlarda ihracatçımız tam kapasite çalışıyor. Hatta kapasite artırımı talep ediyorlar. İş adamlarımız dünyanın her tarafına, hiç ummadığımız noktalara satış yapıyor. Bundan sonraki süreçte onlara çok iyi kapasite sunuyor olacağız. Turkish Cargo ihracatçıyla el ele büyüyor."

Kılıç, sezonun devam ettiğine dikkati çekerek, ekim ayının sonunda hava kargoyla taşınan yaş meyve sebze rakamlarını daha iyi göreceklerini söyledi.

"Filomuzdaki uçak sayısı 22'ye çıkacak"
Turkish Cargo'nun daha çok yurt dışına yönelik anıldığını ancak iç piyasada da hizmet sunduklarını vurgulayan Kılıç, gelecek talebe göre yurt içi taşımacılıkta da adım atmaya hazır olduklarını kaydetti.

Türk Hava Yollarının (THY) önümüzdeki günlerde yolcu uçağı sayısını artıracağını ifade eden Kılıç, "THY'nin yanında biz de büyümeye devam ediyoruz. Bu yılın sonunda filomuza 3 kargo uçağı daha gelecek, filomuzdaki uçak sayısı 22'ye çıkacak." diye konuştu.

Kılıç, balık ihracatçısının İzmir-New York hattında kargo uçağı talebinde bulunduğunu belirterek, bu konudaki çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.

https://www.airlinehaber.com/turkish-cargonun-ucak-sayisi-22ye-cikiyor/ Mesajı Paylaş

canıtez

Turkish Cargo artık 85 noktaya uçuyor

üresel hava kargo taşıyıcıları arasında en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, kargo uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Turkish Cargo, Ruanda'nın başkenti Kigali'yi ve Umman'ın başkenti Maskat'ı direkt kargo uçuşu gerçekleştirdiği destinasyonlar arasına ekledi. Yeni uçuş noktaları ile Turkish Cargo, kargo uçakları ile uçtuğu nokta sayısını 85'e çıkardı.

Bayrak taşıyıcı hava kargo markasının uçuş ağına eklediği Kigali önemli ithalat potansiyeli ile ön plana çıkıyor. Şehir, özellikle Güney Afrika'nın metropol kenti Johannesburg destinasyonu için ciddi bir ihracat noktası konumunda. Turkish Cargo'nun A330-200F kargo uçağıyla icra edeceği Kigali seferlerinin Entebbe (Uganda) hattı ile birleştirilmesi* ve bu bölgede güçlü bir ithalat - ihracat hattının oluşturulması planlanıyor.

Türkiye, Avrupa, Uzak Doğu ve Amerika için önemli bir ithalat pazarı olan Maskat'a düzenlenmeye başlanan kargo seferi ise, Güney Asya seferleri ile birleştirilerek daha efektif bir kargo uçuş hattı oluşturuldu. İlgili seferler, A330-200F kargo uçağıyla icra edilecek.

122 ülke ve 300'den fazla noktadan oluşan geniş uçuş ağıyla dünyayı kapsayan Turkish Cargo; altyapısı, operasyonel kabiliyetleri, filosu ve alanında uzman ekipleriyle sürdürülebilir bir büyüme sağlayarak hava kargo taşımacılığında tercih sebebi olmaya devam ediyor.

*  İstanbul (IST)-  Kigali (KGL)- Entebbe (EBB)- İstanbul (IST)
** İstanbul (IST)- Maskat (MCT)- Hanoi (HAN)- Yeni Delhi (DEL)- İstanbul (IST)

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/turkish-cargo-artik-85-noktaya-ucuyor.html Mesajı Paylaş

canıtez

Turkish Cargo, Mexico City seferlerine başlıyor

Turkish Cargo, Latin Amerika'da 8'inci, Amerika Kıtası'nda 10'uncu uçuş noktası olan Meksika'nın başkenti Mexico City'e kargo uçuşlarına başlayacak.

Dünyanın 122 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markalarından biri olan Turkish Cargo, 3 Ekim tarihi itibarıyla Meksika'nın başkenti Mexico City'ye hava kargo seferleri başlatıyor. Bu sefer, Turkish Cargo'nun kargo uçuşu yaptığı 85. uçuş noktası olacak. Boeing 777F tipi geniş gövde kargo uçakları ile gerçekleştirilecek seferler iki ayrı rotada gerçekleştirilecek. İlk rotada İstanbul'dan havalanacak kargo uçakları Madrid aktarmalı olarak Mexico City'ye ulaşacak. Mexico City sonrası uçaklar Bogota, Curaçao ve Maastricht rotasını takip ederek İstanbul'a dönecek. İkinci rotada ise Madrid aktarmalı olarak Mexico City'ye ulaşacak uçaklar Houston üzerinden İstanbul'a dönecek.

Turkish Cargo'nun 85'inci uçuş noktası olan Mexico City, ihraç ettiği taze çiçekler, bozulabilir meyve ve sebzeler, teknolojik ürünler, otomobiller ile öne çıkıyor. Şehrin başlıca ithalat kalemleri arasında, otomobil, kimyasallar, petrokimya ürünleri, tekstil ürünleri, balık, ilaç, çiçek ve diğer bozulabilir ürünler bulunuyor. Mesajı Paylaş

canıtez

THY'nin yeni kargo uçağı TC-LJO test uçuşunda

Türk Hava Yolları, yıl sonuna kadar filosuna 2 adet kargo uçağı daha katacak. Boeing 777'nin kargo modeli ile birlikte 2019'a THY toplam 5 adetlik 777F filosuna kavuşmuş olacak.

Bu yıl teslim edilecek ilk uçak TC-LJO tescilli 777F. Uçak halen geçici olarak Amerikan Tescili ile (N55061) uçuyor. Bu uçağın tüm testleri tamamlanıp önümüzdeki ay teslimatının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Diğer tarafdan son 777F ise önümüzdeki günlerde imalat hattına girecek. Test sürecinin ardından uçağın aralık ayında teslimatının gerçekleşmesi planlanıyor.

KAPASİTESİ 102 TON

Dört motorlu Boeing 747-400F tipi kargo uçaklarının yüksek yakıt sarfiyatı nedeniyle Boeing yeni nesil bir kargo uçağı geliştirmek üzere 777 modeli üzerinde çalışmalara başladı. Serinin uzun menzilli 200LR modeli yapılan modifikasyon ile kargo taşıyacak hale getirildi.

Gövde içi ve gövde altında konteynerlerde toplam 102 ton kargo kapasitesine sahip uçağın menzili ise 9 bin 200 kilometre. Çift motorlu uçağın ekonomik uçuş maliyetleri ile 777F bugüne kadar 168 adet sipariş aldı. Bu uçaklardan 128'i teslim edildi.

Boeing 777F kullanıcıları arasında en büyük operatör paket kargo taşıyıcısı FedEx. Toplam 40 adetlik sipariş veren FedEx'in 24 uçağı teslim edildi. Katar Havayolları'nın 16 adet, China Southern Havayolları'nın da 12 adetlik siparişi bulunuyor. Lufthansa Kargo, 5 adet 777F'e sahip.

http://www.kokpit.aero/thy-dorduncu-777f-kargo Mesajı Paylaş

canıtez

Turkish Cargo için imal edilen Boeing 777F tipi TC-LJO tescilli uçak İstanbul yolunda

Türk Hava Yolları kargo ekiplerinin teslim aldığı uçağın TK6830 Everett (PAE)-İstanbul (IST) uçuşu ile akşam saatlerinde İstanbul'da olması bekleniyor.

http://www.kokpit.aero/yola-cikti- Mesajı Paylaş

canıtez

THY'nin Boeing'den alacağı 777-200LRF'lerin teslim tarihi belli oldu

Türk Hava Yolları'nın Amerikan uçak imalatçısı Boeing'den satın alacağı üç adet 777-200LRF kargo uçağının teslim tarihleri belli oldu.

THY'den KAP'a yapılan açıklamada ilk uçağın Eylül 2019, ikinci uçağın Ocak 2020, üçüncü uçağın ise Şubat 2020 tarihinde teslim edileceği bildirildi.

http://www.kokpit.aero/boeing-777lrf-thy-teslimat Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter