THY Kargo

Başlatan canıtez, Eyl 18, 2017, 07:19 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

THY 3 KARGO UÇAĞI DAHA ALACAK

Türk Hava Yolları (THY) ABD'li uçak üreticisi  Boeing'den 3 adet B777-200LRF kargo uçağının satın alınmasına karar verdi. THY'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Ortaklık Yönetim Kurulu'nca, 2018'in eylül, ekim ve aralık aylarında teslim alınmak üzere 3 adet B777-200LRF kargo uçağının Boeing firmasından satın alınmasına karar verildiği bildirildi.

http://www.airkule.com/haber/THY-3-KARGO-UCAGI-DAHA-ALACAK/29208

Mesajı Paylaş

canıtez

THY Kargo'ya yeni uçak

MAS Kargo'dan alınacak A330-200F daha önce de THY'de uçmuştu.

Geniş gövdeli 60 uçak siparişini kesinleştiren Türk Hava Yolları KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) 1 adette Airbus 330-200F tipi uçağın DVB SE leasing şirketinden satın alınmasına karar verildiği bildirmişti.

9M-MUC tescilli Airbus 330-223F tipi uçak Malezya Havayolları'ndan (Malaysiya MAS Cargo ) şirketinden kiralık olarak  2013-2016 yılları arasında Türk Hava Yolları Kargo (Turkish Cargo) adına uçmuştu. (Şimdiki tescili  OE-IFJ ) Gelecek bu uçakla THY kargo kargo ağını genişletme yolunda bir adım daha atmış olacak.

http://www.kokpit.aero/thy-hangi-kargo-ucagini-aliyor
Mesajı Paylaş

canıtez

Turkish Cargo'nun uçak sayısı 22'ye çıkıyor

Turkish Cargo Satış Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kılıç, şirketin çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2023 yılında dünyanın en büyük 5'inci kargo şirketi olmayı hedeflediklerini dile getiren Kılıç, "Şu anda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar zaten bizim 2023 yılında hedeflediğimiz noktada olacağımız gösteriyor. Bu yolda rehavete kapılmadan en üst kademeden en alt kademeye kadar çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu.

Turkish Cargo'nun Türkiye'nin ihracatına destek verdiğine işaret eden Kılıç, bu kapsamda 2017'de yaş meyve sebze ihracatçılarıyla anlaşma yaptıklarını anımsattı.

Anlaşma kapsamında ihracatçıya özel indirim imkanı sunduklarını belirten Kılıç, şöyle devam etti:

"Böylece ihracatçının ürünlerinin taze ve hızlı gitmesini, uçaklarımızın doluluk oranlarını artırmayı hedeflemiştik. Bunda da başarılı olduk. Geçen yıla kıyasla yaş meyve sebze taşımacılığında yaklaşık yüzde 80 büyüme var. Şimdi bu çalışmayı daha da ileri boyuta taşıma gayreti içindeyiz. Türk ihracatçısı çok iyi çalışıyor ve ihracatını sürekli artırıyor. Promosyon olarak verdiğimiz bazı hatlarda ihracatçımız tam kapasite çalışıyor. Hatta kapasite artırımı talep ediyorlar. İş adamlarımız dünyanın her tarafına, hiç ummadığımız noktalara satış yapıyor. Bundan sonraki süreçte onlara çok iyi kapasite sunuyor olacağız. Turkish Cargo ihracatçıyla el ele büyüyor."

Kılıç, sezonun devam ettiğine dikkati çekerek, ekim ayının sonunda hava kargoyla taşınan yaş meyve sebze rakamlarını daha iyi göreceklerini söyledi.

"Filomuzdaki uçak sayısı 22'ye çıkacak"
Turkish Cargo'nun daha çok yurt dışına yönelik anıldığını ancak iç piyasada da hizmet sunduklarını vurgulayan Kılıç, gelecek talebe göre yurt içi taşımacılıkta da adım atmaya hazır olduklarını kaydetti.

Türk Hava Yollarının (THY) önümüzdeki günlerde yolcu uçağı sayısını artıracağını ifade eden Kılıç, "THY'nin yanında biz de büyümeye devam ediyoruz. Bu yılın sonunda filomuza 3 kargo uçağı daha gelecek, filomuzdaki uçak sayısı 22'ye çıkacak." diye konuştu.

Kılıç, balık ihracatçısının İzmir-New York hattında kargo uçağı talebinde bulunduğunu belirterek, bu konudaki çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.

https://www.airlinehaber.com/turkish-cargonun-ucak-sayisi-22ye-cikiyor/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter