Kuzey Irak Kürt Özerk Bölgesi

Başlatan Sihirbaz, Eki 13, 2015, 08:05 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HAZERFEN

Müsaadenizle vaziyete zahiri değil bir miktar batinî bakıp, perdeyi aralamaya çalışayım.

Hatırlarsanız Harzemşah Üstadın Obama'nın başarısızlığından bahsettiği yazısına cevaben "gayet başarılı işler yaptı" mealinde yazmış, misaller dercetmiştim. O misaller daha çok bâtının zahire tezahürü cinsinden idi. Şimdi biraz perdenin arkasına geçelim ve Obama'nın da, Putin'in de şu ana kadar kendisine verilen vazifeyi gayet iyi yerine getirdiğini tespit edelim.

Meselenin özü babında akıldan çıkarmayalım ki gavurun müşaviri şeytandır. Bunca "şeytani zeka ve işleri" şeytanı devreden çıkararak gavura hamlederiz  lakin, kendi akıllarının eremeyeceği bu işleri onlara fısıldayan şeytandır. Ki batılı güçlerin ve özellikle ABD'nin istihbari olarak cinleri kullandıklarını bilenler bilmektedir.

Öyleyse perde arkasındaki dolapları öğrenebilmek için şeytanı tanımak lazımdır. Şeytan, birinci derecede müslümanların, genel olarak da insanlığın baş düşmanı bir varlıktır. Kendisine fırsat verildiği müddetçe andını yerine getirip insanları yoldan çevirmek ve kanlarını döktürmek için tetikte bekler. Bu asırda fırsat ve mühleti maalesef müslümanlar için almıştır.

Bu meyanda ilmini ve zekasını gayr-i müslim güç odaklarını ortak bir stratejide buluşturmak için kullanmış ve başarılı olmuştur. Söz konusu strateji müslümanları yok etme stratejisidir. Stratejinin pratiği müslümanı müslümana kırdırmak, aynı anda birbirlerini kıran müslümanları da gavurlara kırdırtmaktır.  Bu minvalde kendisine en bağlı olan, onu "Nur-u Ziya" diye isimlendiren, hatta kendilerini haşa şeytan ile Havva validemizin ilişkisinden doğduğuna inandığı Kabil'in soyu olarak gören Yuhudilere IŞİD'i kurdurtmuş ve bunlar eliyle Şii/Alevi katliamına girişmiştir. Aynı anda, hatta öncesinde, yoldan çıkardığı Şii güçler ile
Sünni katliamına girişmiş, Rusları da destekçi olarak bunların peşine takmıştır. Bunlar birbirlerini kırarken itikadi olarak yoldan çıkaramadığı ve daha kalabalık olan Sünnileri de yine Ruslara bombalatmaya başlamıştır. Böylelikle de yahudilerin altın çağını yaşamasına vesile olmuştur.

Bu altınçağ şüphesiz İsrail'i çevreleyen ülkelerde yaşayan ve ona düşman olan müslümanların kaosuyla ve birbirine düşmesiyle ortaya çıkabilirdi. Şimdilerde Irak'ta bıçak gibi kesilmesi gözümüzden kaçmayan pazar yeri bombalamalarını hatırlayalım. Şii pazarına giden bir nakliyecinin kamyoneti Amerikan karakoluna yada İngiliz karakoluna çekilir, yakıt deposu gibi sahibinin farkedemeyeceği bir yerine bomba düzeneği yerleştirilip serbest bırakılır, daha sonra pazar yerine ulaştığında patlatılır ve bir Sünni paravan örgütün üstlenmesi sağlanırdı. Bir iki gün sonra tam tersi sünni bir mahallenin pazar yeri için kurgulanırdı ve Şii bir paravan örgüt bu olayı üstlenirdi. Bu fitnelerle beslenen toplumsal yapı mezhepsel olarak ayrıştırıldı ve IŞİD piyasaya sürülüp planın ikinci aşamasına geçildi. Şüphesiz üçüncü aşama icab ettiğinde bölgeyi topyekün bir mezhep savaşına sokmak olacaktır. Ama icab ettiğine.Nazari noktada İsrail-ABD cephesi ile Rusya çatışmalı olsa da, icraat müslümanların felaketi olunca bu iki zıt kutup bir araya gelip birbirine çelme takmadan iş yapmaktadır. Zira müşavirleri bunu fısıldamaktadır.

Müslüman coğrafyalarda yaşanan tüm bu kaos bir çıkmaza sürüklenmiştir ancak, dikkat edin Müslümanlar için bir çıkmaza, Batılı güçler için değil. Çünkü bugün ellerini bölgeden çekseler çatışmalar kısa zamanda bir nihayete bağlanır ve ortalık sükunet bulur. Ancak müşavirleri bunun tam tersini vaaz etmektedir. 

Hal böyle olunca Obama'nın başarısızlığı, Rusların maceraperestliği ve cüretkarlığına bağlı bir kaos olarak görünen zahiri durum aslında kendisine mühlet ve fırsat verilmiş çok şerir ve keskin bir zekanın güdümünde ortaya çıkmış ve planlanmış bir vaziyettir.

İletişim çağında bunca kan revan gözler önünde vuku buluyorken, batıdaki vicdan sahibi insanların da müslümanlara karşı vicdanını kaybetmesi adına yapılan ve islamafobi salgınını tetikleyen terörist eylemler bu planın varlığını ve ince kurgusunu kanıtlayan detaylar olarak karşımızda durmaktadır.

Ancak en nihayetinde şeytanın müslümanlar üzerine olan mühleti dolacaktır. O zaman işler tersine dönecek ve gavurlar için felaket çağı başlayacaktır. Yaratılıştan gelen Kemal-zeval/tez-anti tez döngüsü işleyecek şeytan hedefini gavurlar olarak belirleyecektir. Nitekim insanlığın genel olarak düşmanı olduğu için gayr-i müslimler arasındaki Ukrayna, Kuril adaları, Senkaku Adaları, kutuplardaki kaynak paylaşımı gibi çatışmalı alanların halli için müşavirliğini sunmamakta, böylelikle külli iradenin kemal-zeval döngüsünde ona verdiği rolü oynamak için farkında olmadan cüz'i iradesini çalıştırmaktadır. Bu çatışma alanları üzerinden Batı'yı bir hercümerce sokması hararetle takip edilmelidir. Tabii fırsat ve mühlet verilince. Bu mühlet de müslümanların günahlarından vazgeçtiği saatte başlayacaktır. Hürmetlerimle... Mesajı Paylaş

HAZERFEN

http://m.milligazete.com.tr/yazarlar.php?id=27403


http://odatv.com/mob_n2.php?n=o-ulkenin-suriye-harp-oyununda-neler-konusuldu-1012151200


İki farklı cepheden birer yazar; Prof. Dr. Burhanettin Can ve Müyesser Yıldız.

Yukarıda yazdıklarımın zahiri yüzünü farklı pencerelerden bakarak ne kadar da benzer ve güzel tasvir etmişler. Mesajı Paylaş

HDS

Yahu, bir yola çıktık gidiyoruz ama hayırlısı:
Kılıçdaroğlu bugün hiç lüzumlu olmayan şeyler söylemiş. Sen de Irak'ı sallamadın, Musul'a hukuksuz asker göndedin, efelendin, kuyruğunu kıstırıp geri döndün, vs gibi. Bir de sonuna, Madem öyle, Rus'un uçağını ne diye düşürdün, kuplesini de eklemiş.

Musul'a sevkiyat amacına ulaştı. O ayrı mesele de. Bunu işte bir sonraki iktidarın başı adamın, bu şekilde çiğnemesi de genel olarak aslında ulusal siyasamızın nerede olduğunun çok tipik göstergesi. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Yanlış hatırlamıyorsam Abd'de Obama ile 2 farklı dönemde onunla başkanlık için yarışan Hillary Clinton ve John Kerry kaybedince seçim sonrası Dışişleri Bakanlığı yapıyor, ülkelerinin bekası için çalışmaya devam ediyor, bizdekiler rusun yapamadığını yapacak neredeyse :(

Yaptıkları siyasetin neresinde ülke menfaati var ?

2004'te tezkere ile savaşın dışında kalmak bize ne kazandırdı ?

Irak halkı bize gene düşman, o bölgedeki çıkarlarımızda, yıllardır uyguladığımız politikalarda direk çöp oldu.

Hala Suriye ve Irak' a müdahil olmayalım sesleri çıkıyor. Elin gavuru 5000-10000 km. mesafeden çıkarları çerçervesinde gelip dibimizde katliam üstüne katliam yapıcak, hatta akrabalarımıza, tarihi bağımız olan milletlere yapmadığını bırakmayacak, bizde barış güvercini olup, olanı biteni seyredecez!!!

Bu politikanın neresi akla, izana sığar anlamadım gitti... Mesajı Paylaş

Kabardey

Ağzından çıkanı başkası yazınca böyle oluyor. Kılıçtaroğlu CHP'nin son zamanlarda başına gelen en kötü şey. Onun eline zamanında dosyaları kim verdiyse bu konuşmaları da o yaptırıyor. Bahçeli bu konularda daha bir devlet adamı. Hükumette bile bir dönem çenesini tutamayan ciddi sayıda adam vardı. Neyse ki artık onların sesi kesildi. Mesajı Paylaş

HAZERFEN

@HDS

"Bir sonraki iktidarın başı" ??? Mesajı Paylaş

BETONBEY

Bende merak ettim Sayın HDS, dil sürçmesimi acaba ;) Mesajı Paylaş

HDS

Yahu işte olacak olsa olur. Adam ana muhalefetin başında.

Yoksa Manisa sancağını aldı diye demedim.  :) Mesajı Paylaş

HAZERFEN

#38
Ara 15, 2015, 09:30 ÖS Last Edit: Ara 15, 2015, 09:37 ÖS by HAZERFEN
Üstad bilinçaltı boşalması mı yoksa  ::) Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Ne ilginç değil mi?

İŞİD, Başika'ya havan ateşi açtı, 1 askerimiz yaralandı. Karşı ateş açtık.
Tam da Irak Merkezi Hükümeti'nin tepkisinin ardından, askerlerimizin bir bölümünü çekmişken... Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Arkadaşlar,

Siyasette genel bir kavram vardır. Bir ülkede ana muhalefet demek, "en kuvvetli alternatif iktidar adayı" demektir.

Bunun birçok ülkede örneği görülmüştür: İktidar tökezlediğinde ana muhalefetin ilk seçimlerde iktidar olduğu çok olmuştur.

Zannedersem @HDS üstadım bu duruma atfen söyledi.

Yani bir ana muhalefet liderinin devlet adamı ciddiyetini takınması ve şans verildiğinde de ülkenin tüm sorumluluğunu yüklenebilecek bir potansiyele sahip olması gerekir.

Ana muhalefet liderinin resmi protokolde yeri vardır. Yani resmen devlet adamı sıfatındadır.


@HARZEMŞAH üstadım,
Gerçekten çok ilginç... Bu durum sanki bizim elimizi güçlendirecekmiş gibi geliyor bana. Mesajı Paylaş

BETONBEY

IKDP lideri Barzani bağımsızlık üzerine bir referandum yapılması babında IKYB bölgesinin düşüncesini belirleyecek adımlar atıyor.

Bir taşla bakalım kaç kuş vuracak ;D  

IKYB, IRAK, İRAN, RUSYA, AB Devletleri...

Bu arada taşı nasıl, nereye atması gerektiğinin talimatını geçen günlerde aldı biliyorsunuz   ;) Mesajı Paylaş

ayibarishi

Değerli üstadım. Bir şeylerin olduğunu olacağını görüyoruz amma sizin kadar bilgiye sahip olmadığımız için doğru değerlendiremiyoruz çoğunlukla. Şimdi, her hangi bir biçimde Kürdistan diye bir ülke kurulması bizim çıkarımıza aykırı değil miydi? Hatta en belirgin kırmızı çizgimiz. Şimdi ise işler değişmiş gibi görünüyor. Peki nasıl?..

Hiçbir şey son değildir ve herşey bir şekilde yönlendirilebilir ulusal çıkarlarımız doğrultusunda diye umuyoruz amma. Malum evdeki hesap her zaman pazara uymaz. Bunu ülke olarak sayısız defa yaşayıp gördük değil mi? Potadaki tek oyuncu biz değiliz ve bu iş çok kolay rayından çıkabilir. Benden söylemesi... Mesajı Paylaş

putty

Türkiye Devleti kürdistan kurmak için yanıyo tutuşuyo dediğim için beni en az 5 kere forumlardan attılar kıl kapıp.
Beni dinlemediniz şimdi şaşırıp şaşırıp izleyin olan bitene anlam vermeye çalışın
Mesajı Paylaş

HAZERFEN

#44
Ara 21, 2015, 07:59 ÖS Last Edit: Ara 23, 2015, 02:17 ÖS by HAZERFEN
Bir tarafa Kuzey Irak meselesindeki kırmızı çizgilerin "pembeleşimi" tespitini koyalım. Diğer tarafa da 2004 sonrasında çatışmaların tekrar başlaması ile hükümetin 3. taraflar marifetiyle PKK ile masaya oturtulmasını koyalım. Bu tabloya Apo'nun "Mandelalaşması" sürecini ekleyelim.

Şimdi bu tablodan Batıdaki aktörlerin Kürt nufüs yoğun bölgelerdeki "lider" şahıslara ve ekiplerine bağımsız Kürdistan adına yatırım yaptığı, buna reaksiyon gösterecek gerek mücessem gerekse derin devlet yapılanmalarının askeri yada hukuki müdahaleler ile bertaraf edildiği sonucunu çıkarmayalım mı?

Doğru... %50'nin "Herşey çok iyi gidiyor, Osmanlı geliyor" rüyasını bozmamak için çıkarmayalım!

Zehi gaflet!!! Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter