Rusya Federasyonu

Başlatan Sihirbaz, Eki 13, 2015, 07:56 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Merkator

Rusya: Kuzey Kore füzeleri bizi tehdit ederse, savunma sistemlerimiz devreye girer


Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, Kuzey Kore'nin balistik füze denemeleri sırasında Rusya'ya tehdit oluşturması halinde füzelerin Rusya'nın Uzak Doğu'daki füze savunma sistemleri tarafından vurulacağını bildirdi.

Klintseviç Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, "Rusya için bir tehdit yok, fakat bizim topraklarımız için tehdit oluşması halinde füze savunma sistemleri devreye girer" dedi.

Senatör, Japonya'nın kendi hava sahasındaki Kuzey Kore'ye ait füzeyi yok etmemesinin Tokyo'nun bu yükseklikteki füzeyi imha etmek için gerekli teknik imkanlara sahip olmamasından kaynaklandığını belirterek, "Fakat biz bunu yapabiliriz ve füzeyi kendi hava sahamızda kesinlikle vururuz" dedi.

http://www.kokpit.aero/savunma-sistemi-devreye-girer Mesajı Paylaş

Alkyone

Dr. Kerim Has hocanın kaleminden
Rusyanın Asya/Pasifikte jeoekonomik gelişimi ve Doğu Ekonomik Forumunun sonuçları
https://twitter.com/Kerim_HAS/status/906115380804022272 Mesajı Paylaş
Varlığını devam ettirmek için
Varlığını feda etmeye hazır değilsen
Bağımsızlığından ödün vermeye mahkumsun demektir

Trilogy

Rusya Merkezi Askeri Bölgesi'ne S-400 sistemleri konuşlandırılacak


S-400 füze savunma sistemlerinin kasım ayında, başkent Moskova'nın 400 km güneyinde yer alan Povoljye'deki Rusya Merkezi Askeri Bölgesi'ne bağlı hava savunma birliğinin hizmetine gireceği belirtildi.

Rus general Fraiz Salıyev'in açıklamasına göre, Rusya Merkezi Askeri Bölgesi'ne bağlı bir hava savunma birliği daha S-400 füzelerine sahip olacak. Sibir bölgesindeki hava savunma birliği, 2016 yılında S-400 komplekslerinin konuşlandırıldığı ilk hava savunma birliği olmuştu.

Salıyev, 2017 yılında Merkezi Askeri Bölgesi'ne 1.100'den fazla yeni teknolojik teçhizat sevk edilmesinin planlandığını da belirtti.
 S-400 sistemleri, 400 km mesafedeki ve 30 km irtifadaki hedefleri eşzamanlı olarak imha etme kapasitesine sahip.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201709191030208464-rusya-merkezi-askeri-bolgesine-s400-sistemleri-konuslandirilacak/ Mesajı Paylaş

Alkyone

Putin'den Rus savunma sanayini güçlendirme talimatı


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus savunma sanayisinin rekabet gücünü artırmak için uygun koşullar oluşturulacağını söyledi.
Putin, Almaz-Antey devlet şirketinde düzenlenen Askeri Sanayi Komitesi Toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada, savunma sanayisinin ordu ve deniz filolarıyla güçlendirilmesi gerektiğine dikkati çekti.
Putin, "Tasarım bürolarının, araştırma enstitülerinin ve savunma sanayi işletmeleri için öncelikli yapılması gereken Rus ordusunun muharip kuvvetini belirleyecek silah ve teçhizatın geliştirilmesi ve üretilmesidir." dedi.
Teknolojik ürünlerin ithal parçalardan kurtarılması gerektiğini belirten Putin, 3 yıldır ithal parçaların ikamesine yönelik program uygulandığını hatırlattı.
Yenilikçi gelişme ve savunma sanayinin rekabet gücünü artırmak için uygun koşulların yaratılacağını anlatan Putin, "İleri teknolojili ürünlerin toplam pazarlanabilir ürünler içindeki payı 2025 yılına kadar yüzde 16'dan yüzde 30'a çıkmalıdır." ifadesini kullandı.
Putin, savunma sanayinin modernize edilmesinin de ekonomiyi olumlu etkilediğini dile getirdi.

http://www.dunyabulteni.net/dunya/408007/putinden-rus-savunma-sanayini-guclendirme-talimati Mesajı Paylaş
Varlığını devam ettirmek için
Varlığını feda etmeye hazır değilsen
Bağımsızlığından ödün vermeye mahkumsun demektir

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter