Rusya Federasyonu

Başlatan Sihirbaz, Eki 13, 2015, 07:56 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Merkator

Rusya: Kuzey Kore füzeleri bizi tehdit ederse, savunma sistemlerimiz devreye girer


Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, Kuzey Kore'nin balistik füze denemeleri sırasında Rusya'ya tehdit oluşturması halinde füzelerin Rusya'nın Uzak Doğu'daki füze savunma sistemleri tarafından vurulacağını bildirdi.

Klintseviç Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, "Rusya için bir tehdit yok, fakat bizim topraklarımız için tehdit oluşması halinde füze savunma sistemleri devreye girer" dedi.

Senatör, Japonya'nın kendi hava sahasındaki Kuzey Kore'ye ait füzeyi yok etmemesinin Tokyo'nun bu yükseklikteki füzeyi imha etmek için gerekli teknik imkanlara sahip olmamasından kaynaklandığını belirterek, "Fakat biz bunu yapabiliriz ve füzeyi kendi hava sahamızda kesinlikle vururuz" dedi.

http://www.kokpit.aero/savunma-sistemi-devreye-girer Mesajı Paylaş

Alkyone

Dr. Kerim Has hocanın kaleminden
Rusyanın Asya/Pasifikte jeoekonomik gelişimi ve Doğu Ekonomik Forumunun sonuçları
https://twitter.com/Kerim_HAS/status/906115380804022272 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Trilogy

Rusya Merkezi Askeri Bölgesi'ne S-400 sistemleri konuşlandırılacak


S-400 füze savunma sistemlerinin kasım ayında, başkent Moskova'nın 400 km güneyinde yer alan Povoljye'deki Rusya Merkezi Askeri Bölgesi'ne bağlı hava savunma birliğinin hizmetine gireceği belirtildi.

Rus general Fraiz Salıyev'in açıklamasına göre, Rusya Merkezi Askeri Bölgesi'ne bağlı bir hava savunma birliği daha S-400 füzelerine sahip olacak. Sibir bölgesindeki hava savunma birliği, 2016 yılında S-400 komplekslerinin konuşlandırıldığı ilk hava savunma birliği olmuştu.

Salıyev, 2017 yılında Merkezi Askeri Bölgesi'ne 1.100'den fazla yeni teknolojik teçhizat sevk edilmesinin planlandığını da belirtti.
 S-400 sistemleri, 400 km mesafedeki ve 30 km irtifadaki hedefleri eşzamanlı olarak imha etme kapasitesine sahip.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201709191030208464-rusya-merkezi-askeri-bolgesine-s400-sistemleri-konuslandirilacak/ Mesajı Paylaş

Alkyone

Putin'den Rus savunma sanayini güçlendirme talimatı


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus savunma sanayisinin rekabet gücünü artırmak için uygun koşullar oluşturulacağını söyledi.
Putin, Almaz-Antey devlet şirketinde düzenlenen Askeri Sanayi Komitesi Toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada, savunma sanayisinin ordu ve deniz filolarıyla güçlendirilmesi gerektiğine dikkati çekti.
Putin, "Tasarım bürolarının, araştırma enstitülerinin ve savunma sanayi işletmeleri için öncelikli yapılması gereken Rus ordusunun muharip kuvvetini belirleyecek silah ve teçhizatın geliştirilmesi ve üretilmesidir." dedi.
Teknolojik ürünlerin ithal parçalardan kurtarılması gerektiğini belirten Putin, 3 yıldır ithal parçaların ikamesine yönelik program uygulandığını hatırlattı.
Yenilikçi gelişme ve savunma sanayinin rekabet gücünü artırmak için uygun koşulların yaratılacağını anlatan Putin, "İleri teknolojili ürünlerin toplam pazarlanabilir ürünler içindeki payı 2025 yılına kadar yüzde 16'dan yüzde 30'a çıkmalıdır." ifadesini kullandı.
Putin, savunma sanayinin modernize edilmesinin de ekonomiyi olumlu etkilediğini dile getirdi.

http://www.dunyabulteni.net/dunya/408007/putinden-rus-savunma-sanayini-guclendirme-talimati Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Energy

Fitch, Rusya'nın kredi notu görünümünü 'pozitif'e çevirdi


Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Rusya'nın uzun dönem yabancı ve yerel para cinsinden kredi notu görünümünü 'stabil'den 'pozitif'e çevirdi.

Fitch Ratings'den yapılan açıklamada, Rusya'nın politika çerçevesinde ilerleme olduğu gerekçesiyle Rusya'nın kredi notu görünümünü değiştirdiği belirtildi.
Açıklamada "Fitch Ratings, Rusya'nın uzun dönem yabancı ve yerel para cinsinden kredi notu görünümünü 'stabil'den 'pozitif'e çevirdi" ifadeleri yer aldı.

Politika çerçevesindeki güçlenmenin de daha esnek döviz kuru ve enflasyon hedeflemesine yönelik daha güçlü bir kararlılık gözlenmesinden kaynaklandığı da aktarılan açıklamada, Rusya'nın yeni bütçe kanununun ülkenin kamu maliyesi tutumluluğu konusunda da kararlı olunduğunu gösterdiği ve bunun daha gelişmiş bir makroekonomik istikrara yol açacağı belirtildi.

Fitch, Rusya'da 208-2019 yıllarında 4.5 oranında enflasyon oranı beklendiğini ve bunun ülke için çok düşük bir oran olduğunu da kaydetti.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201709231030274325-fitch-rusya-kredi-notu/ Mesajı Paylaş

Trilogy

Putin: Birileri bilinmeyen amaçlar için Rusya'daki halkların biyomalzemesini topluyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede bilinmeyen amaçla çeşitli etnik grupların temsilcilerinin biyomalzemesinin toplandığını belirtti.
Putin'in katılımıyla gerçekleşen Rusya Sivil Toplum ve İnsan Haklarının Geliştirilmesi Konseyi toplantısında, Rusya Oy Hakkı Enstitüsü Direktörü İgor Borisov, bazı kişilerin bilinmeyen amaçlarla Rusya'daki video gözetim sistemlerinin yardımıyla Rusya vatandaşlarının resimlerini topladığını bildirdi.

'BUNU NE İÇİN YAPIYORLAR?'

Borisov'un verdiği bu bilgiye karşılık Rus lider, "Resimler tamam ama ülke genelinde biyomalzeme toplandığını biliyor musunuz? Üstelik bunu çeşitli etnik gruplar ve Rusya Federasyonu'nun çeşitli noktalarında yaşayan insanlardan alıyorlar. Bunu ne için yapıyorlar? Asıl soru bu. Bunu kasıtlı ve profesyonelce yapıyorlar. Biz işte böyle çok büyük ilginin hedefindeyiz" ifadelerini kullandı.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201710301030810961-putin-rusya-biyomalzeme/ Mesajı Paylaş

Alkyone

#81
Ara 18, 2017, 09:11 ÖÖ Last Edit: Ara 18, 2017, 10:04 ÖÖ by Alkyone
Güney Kafkasya hareketlenmiş...
Ruslar yığınak yapıyorlar
Gürcistan ile ilgili bir hareketlenme olabilir mi??
https://twitter.com/M3t4_tr0n/status/942391844218064896

Abhazya da tank tatbikatı
https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12155347@egNews
Kuzey Osetya'da keskin nişancı tatbikatı
https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12155345@egNews Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

putty

Türkiye Rusya ya yakın bir ekonomidir. İsterse uçak gemisinden kıtalar arası füzeye binlerce tanktan denizaltılara kadar aynı şeyleri yapabilmesi gerekir. Niye bu adamların bu kadar ezici konvansiyonel gücü var bunun mantıklı bir izahı yok denge sağlanmalı. ABD değilki sonuçta italya kadar ekonomisi olan bir ülke. Bu dengeyi sağlamak zor değil ve sağlamak gerek. Rusya dan daha az bombardıman uçağımız olmasının kabullenmişlikten başka çok bariz bir gerekçesi yok. Hadi biz bombardıman uçağı yapmayı bilmiyoruz tamam ama Hollanda damı bilmiyor İtalya damı bilmiyor Rusya kadar ekonomi bunlar. Mesajı Paylaş

süper çavuş


Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter