Rusya Federasyonu

Başlatan Sihirbaz, Eki 13, 2015, 07:56 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

kimlikci

Rusya Kuril adalarını tekrar silahlandırıyor


Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Arktika ve Kuril bölgelerindeki askeri altyapının gelişmesine önem verileceğini bildirdi. Bunun yanı sıra Rusya'nın Güney Askeri Bölgesi komuta yeri rekonstrüksiyonunun de yapılacağı belirtildi. Kuril Adaları'ndaki askeri birlikleri yeniden silahlandırma işlemlerinin devam ettiğini kaydeden Şoygu, "Bu yıl içinde oraya 'Bal' ve 'Bastion' gemisavar füze sistemleri ve 'Eleron-3' yeni nesil insansız hava araçları yerleştirilecek" diye konuştu.


http://www.dunyabulteni.net/dunya/359178/rusyadan-japonyaya-fuze-hamlesi Mesajı Paylaş

kimlikci

#16
Mar 30, 2016, 10:10 ÖÖ Last Edit: Mar 30, 2016, 10:19 ÖÖ by kimlikci
Nato Savaş Uçakları Rus Savunma Bakanının Uçağını Taciz Etti


www.youtube.com/watch?v=WE_wc_7A5uk

RAW: NATO Eurofighters follow Russian defense minister's plane over Baltic sea


Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yu taşıyan uçağın Baltık Denizi üzerinde uçtuğu sırada, uçağı yakın takibe alan NATO savaş uçaklarıyla, bakanın uçağını koruyan Rus jetlerinin arasında gerginlik yaşandı. O gerginlik anları, Bakan Şoygu'nun uçağından çekilen görüntülerle de tesbit edildi.
NATO'ya bağlı Eurofighter Typhoon tipi savaş uçakları, bakanın uçağını son ayların en gergin bölgelerinden biri olan Baltık Denizi üstünde yakın takibe aldı. Ancak bakanın uçağına eşlik eden Rus Su-27 jetleri zaman zaman araya girerek, zaman zaman da NATO uçaklarıyla it dalaşına girerek restleşti.


http://www.dunyabulteni.net/manset/359573/rus-bakanin-ucagina-nato-tacizi

Alman Bild gazetesi: Ukrayna'nın geçici olarak işgal edilen Donbass ve Lugansk Bölgelerinin topraklarını Rus bakanları tarafından yönetiliyor.

http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/359601/rus-bakanlar-isgal-edilen-donbasi-yonetiyor Mesajı Paylaş

kimlikci

http://sadfor.savtera.org/index.php?topic=188.msg7980#msg7980

Sayın UGZ ye cevaben yazıyorum

Bugün Avrupaya bir müdahale söz konusu ama bu müdahale Amerika yada Yahudi Para babalarının müdahalesi değildir
Çünkü onların tarzı AB projesini çökertmek olamaz. Ayar vermeyi isterlerse volkswagen de ki gibi bir ifşaat yaparlar gereken mesaj iletilmiş olur

Buradaki müdahale Rusya kaynaklı bir müdahaledir

Rusya Avrupa da Radikal sağ ve Milliyetçi akımları destekleyerek Avrupayı kısa vade de siyasi açıdan istikrarsızlığa mahkum etmek istemektedir. Bunun uzun vadede ki sonuçları ise iç savaş olabilir veya AB projesi tamamen çöker.


Rusyanın radikalleştirme babında kullandığı argümanlar şöyledir:

-Aşırı milliyetçi partilerin mali açıdan destek

-Yoğun kara propaganda ile Avrupa da zenofobiyi (Sığınmacı Düşmanlığı) desteklemek

Örn: Almanyada sığınmacıların tacizde bulunduğuna dair paranoya oluşturmak için yalan haberlerin çıkması
Bunları destekleyen yalan ihbarlar...

-Sığınmacıların Avrupaya yoğun göçü ile hem aşırı sağcıların elini güçlendirmek hem de shengen vizesini fiili olarak varlığını bitirmek(böylece Avrupa da serbest dolaşım sekteye uğramış oluyor)

- İŞİD'in yarattığı kaostan azami ölçülerde yararlanmak

Anadolu Ajansının Konuyla ilgili bazı analizleri:


Rusya'dan AB'ye sığınmacı kartı


http://aa.com.tr/tr/dunya/rusyadan-abye-siginmaci-karti/521857

Rusya AB'yi bölmek için 'aşırılara' oynuyor

http://aa.com.tr/tr/dunya/rusya-abyi-bolmek-icin-asirilara-oynuyor/491837

İngiliz Telegraph gazetesi, ABD Kongresinin Ulusal istihbarat servisi direktörü James Klapper'e son 10 yılda Avrupa ülkelerindeki aşırı sağcı siyasi partilere Rusya'nın yasadışı mali yardımını araştırma talimatı verdiğini iddia etti.
Habere göre, Washington hükümetinin Rusya'nın Avrupa ülkeleri arasında anlaşmazlıklardan NATO eylemlerini takipten çıkarma, füzelere karşı savunma sistemini boşa çıkarma ve Moskova'ya karşı uygulanan yaptırımların kaldırılması konularında faydalanacağından endişeli olduğunu bildirdi.
Gazete bunun yanında İngiliz hükümetinin ismi açıklanmayan bir temsilcisinin Avrupa topluluğu ülkeleri arasında bir "soğuk savaş" çıkması konusunda endişelerini dile getirdi.

http://www.dunyabulteni.net/haberler/352206/rusya-avrupada-asiri-sagci-partileri-destekliyormus

Buna benzer çok haber mevcut....

AB projesinin bitmesi en iyi ihtimalle Natonun siyasi açıdan zayıflamasını getirecektir


Mesajı Paylaş

kimlikci

Amerika Natonun Doğu Kanadına 2017 Şubatından itibaren 3. Muharip Tugayını Konuşlandıracak


Amerikan ordusu, Avrupa'daki varlığını güçlendiriyor. Pentagon, 'Rusya'nın saldırgan tutumuna karşı' Doğu Avrupa'ya bir zırhlı tugay gönderileceğini açıkladı. Rusya'dan ise 'seyirci kalmayız' açıklaması geldi.

ABD ordusunun Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı (Eucom), daha önce yaptığı açıklamada muharip tugayın sevkinin 2017 şubat ayında başlayacağını açıklamış, Başkan Barack Obama, ocak ayında Avrupa için savunma harcamalarının artırılacağını söylemişti. Böylece 2017 sonu itibariyle Avrupa'da Amerikan ordusuna bağlı üç tugayın bulunması planlanıyor. ABD'nin adımına Rusya'dan yanıt gecikmedi. Rusya'nın NATO elçisi Aleksander Gruşko, karşı önlemler alacaklarını açıklayarak, "Elimiz kolumuz bağlı seyredecek değiliz. ABD'nin askeri varlığını artırmasının hiçbir gerekçesi yoktur ve buna karşı biz de düzenli olarak gerekli gördüğümüz askeri önlemleri alıyoruz" diye konuştu.

Amerikan tugayının başta Rusya'ya komşu Baltık ülkeleri ve Polonya olmak üzere Bulgaristan ve Romanya'da da düzenli olarak tatbikatlara katılması, 4 bin 200 asker, 250 tank, ayrıca obüs, askeri taşıt ve bin 700 taşıtı kapsaması öngörülüyor. Tugayda dokuz ayda bir askerlerin değiştirilmesi ve yeni askeri teçhizatın Avrupa'ya taşınması planlanıyor. Sabit teçhizatın ise Almanya, Belçika ve Hollanda'da depolanması öngörülüyor.


http://www.dw.com/tr/abdden-avrupaya-askeri-takviye/a-19153126 Mesajı Paylaş

minigitav

Anlaşılan Rusyada işler gittikçe kötüleşiyor

Rus otomobil devi zararı katladı

Avrupa'nın en büyük otomobil üreticilerinden AvtoVAZ'ın 2015 net zararı bir önceki yıla kıyasla 1,7 katına çıkarak, 43 milyar rubleye  ulaştı


Şirketten yapılan açıklamaya göre, geçen yıl toplam 43 milyar ruble  zarar eden AvtoVAZ'ın toplam geliri de bir önceki yıla göre yüzde 10,9 azalarak  168 milyar ruble oldu.

Rusya'nın en büyük Otomobil şirketi AvtoVAZ'ın uzun vadeli  yükümlülükleri 2014'te 82 milyar rubleyken 2015'te 91 milyar rubleye, kısa vadeli  yükümlülükleri 2014'te 86 milyar rubleden 2015'te 112 milyar rubleye yükseldi.


http://www.milliyet.com.tr/rus-otomobil-devi-zarari-katladi/ekonomi/detay/2219058/default.htm
 

Mesajı Paylaş

kimlikci

#20
Nis 11, 2016, 02:37 ÖS Last Edit: Nis 11, 2016, 02:50 ÖS by kimlikci
Stavropol  da 4 canlı bomba karakola saldırdı 1 etkisiz hale getirildi. Görüntüde karakol kapısında çok sayıda ölü var

https://www.youtube.com/watch?v=0E3Ab5zWn_4 Mesajı Paylaş

Kabardey

Kimlikci hocam Stavropol Kırım'da değil. Kuzey Kafkasya'nın orta kesiminde. Mesajı Paylaş

kimlikci

düzeltme yaptınız için teşekkür ederim üstat Mesajı Paylaş

HDS

Bir Rus-Alman cilveleşmesi.. Konuşana, konuşturana ve konuşulanlara dikkat;

http://youtu.be/tPOT9ZVW0hg Mesajı Paylaş

kimlikci

Suriye'deki petrolün araştırılması ve üretimi için Esad yönetimiyle 25 yıllık anlaşma imzalayan Rusya, ülkenin kıyı bölgelerinde petrol aramaya başlayacak.

http://www.dunyabulteni.net/dunya/360971/rusya-suriye-kiyilarinda-petrol-arayacak Mesajı Paylaş

byemre

Kıbrıs meselesini hallede bilirsek, Israil ve Kıbrıs gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınması tamamdır. Bu durum İran ve Rusya'nin şahmat olması ile sonuçlanır. Tersini düşünmek bile istemiyorum. Iran, Irak, BAE, kıbrıs, Mısır, Israil el sıkışır da gazı kıbrıs üzerinden Yunanistan'a geçirirlerse... Hiç iyi olmaz ! Israil ile anlaşma burada çok önemli, özellikle Kıbrıs MEB alanının Türkiye aleyhine belirleme çabaları yakın tehlike olarak duruyor. Türkiye jeopolitik ve jeostratejik konum olarak en gerçekçi yol gibi duruyor. Özelikle kuzey Suriye'de oluşturulmaya çalışılan kürt bölgesi herşeyden önemlisi enerji koridoru olma isteğimize tehdit. Bakalım denklem nasıl kurulacak. Mesajı Paylaş

kimlikci

İsrail Türkiye yi yok sayarak Kıbrıs açıklarından gaz çıkaramaz. Bunun proje maliyeti kurtarmıyor zaten
ki kurtarsaydı İsrail Türkiye'nin kapısına koşa koşa gelmezdi. Türkiye'nin kapısına gelmek Filistin de taviz vermek demek....
Mesajı Paylaş

byemre

Evet haklısın, israil tek başına bu denli büyük bir projeyi hayata geçirmek için yeterli gaz rezervine sahip değil. Tabi bu ülkelerin ortak amaç ile birleşmeleri halinde Kıbrıs üzerinden Yunanistan'a geçmesi çok zor olmasa gerek. Avrupa herşeyi ile doygunluk halinde, eğer pazar olsaydı ne olacağını görürdük. Avrupa çeşitlilik istiyor, ama  büyümesi zor. Türkiye bütün haşmeti ile en önemli pazar durumunda. Kıbrıs meselesi çözüldüğü an diğer ülkelerin hiç şansı kalmıyor. Bizimkilerde bir alem! Iskenderun körfezi gibi bir yer varken gidip Karadeniz'de sondaj yapıyorlar. Adalar denizini anladık, bern deklerasyonu ile faaliyetler durduruldu. Mesajı Paylaş

kimlikci

#28
Nis 29, 2016, 08:17 ÖÖ Last Edit: Nis 29, 2016, 02:48 ÖS by kimlikci
Amerika Avrupa LNG piyasasında yoklama amaçlı tek tük LNG ihracatı yapıyor. Amerikan LNG sinde ciddi hamlelerin gelmesi için 2018 e kadar beklenilmesi gerektiği görüşü hakim...
Avustralya ise bu yıl Asya ya yönlendirdiği LNG hamlelerinin yarıya yakınını Avrupa'ya kaydıracak. Artan rekabetin LNG teknolojisinin geliştirilmesi yönündeki baskıların artmasına sebep olacağını söyleyebilirim. Rusya'nın enerji arzında Avrupa da eli gittikçe daralacaktır Mesajı Paylaş

turkdefence

Geçen TRT Belgeselde LNG konusunda bir firmanın CEO'luğunu yapan Türk'ün belgeseli vardı.

Belki şu şahıs olabilir: http://www.hurriyet.com.tr/dagdan-indi-ceo-oldu-29024368 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter