Gazozbilim

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 26, 2015, 11:17 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

anafor2016

Uludağ gazoz un sekersizinin tadına baktım . Hoşuma gitti.  Bu konularda uzman değilim. Mesajı Paylaş

sahin1

Çamlık gazozunu da ben denedim. Gerçek pancar şekerinden yapıldığı belirtilmiş. Tadını beğendiğimi söyleyemem. Ağır bir kokusu var. Küf kokusu gibi sanki. Mesajı Paylaş

395V

Gürcü gazozlarını deneyen oldu mu? Bunları temin edebileceğimiz yer var mıdır Ankara'da? Mesajı Paylaş

HDS

Hepsi armut aromalı onların galiba.  :)
Çok da etkileyici değiller, ama çok şekerli de değiller. Mesajı Paylaş

395V

Armut aromalı evet. İçimi hoş, çok tatlı değil. Evde bir adet var kıyamıyorum şimdilik. Mesajı Paylaş

HDS

Daha çok Alman'ın "schorle"leri gibi. Ben çok etkilenmedim. Ama Gürcü için "milli içki" gibi. Mesajı Paylaş

sahin1

Ben Batum'da Gürcü armutlu gazozunu denedim. Gayet güzeldi. Türkiye'de belki Rize civarı bulunabilir. Ben Ankara'da rastlamadım. Mesajı Paylaş

murattekin

Bayramda ben de denedim. Natakhtari marka. Biz armut suyu diyoruz onlar limonata diyor. Bir süre anlaşamadık. Çok güzel bir içecek. En küçük ambalaj 50 cl. Haçapuri ile iyi gidiyor. 1,5 Lari fiyati var. Çıkışta bir benzinciden 2 tane 1lt pet şişe aldım. O da 1,5 Lari. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

HARZEMŞAH

Madem gazoz konusuna belirli bir ilgi var o halde "Gazozbilim" başlığını yeniden canlandıralım ve konuyu teknoloji ve ticari açılardan analiz etmeyi sürdürelim...  :)

Malum konu en az milli laser silahı ve milli iyon motoru kadar hayati. Mesajı Paylaş

Tuğra

Neredeyse 30 yıl oldu ama halen tadı damağımda vazgeçilmez içeceğim "Elvan Gazozu" süperdi,şu an o tadı bulamıyorum Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Günümüzdeki gazozların lezzeti aynı hatta daha da güzel ama sorun gazozlarda değil bizlerde olmalı?

Vaktiyle Orko bunun nedeni konusunda bir yorum yazmıştı. Bizler çocukken büyüklerimize yalvar yakar aldırdığımız ve yudum yudum içtiğimiz o lezzet, büyüyüp de kazandığımız para ile kasa kasa aldığımız gün sona ermişti... Mesajı Paylaş

ocay

Parayla ilgisi yok aslında. Yaşlandıkça dilin tad alma ve burnun koku alma kabiliyetleri zayıflıyor. Özellikle sigara içenlerde. Mesajı Paylaş

petibor

Perhis yapınca yüzüne bile bakmadığın yiyecekler ziyafet lezzetinde oluyor. Bence refah artışı yiyceklerin kolay erişilir olması onların lezzetini düşürüyor. Aslında lezzetliler ama bizim için özel olma ayrıcalıklarını kaybettiler. Perhiz yapıyorum bir domates bir ay öncekinden on kat lezzetli oluyor ıspanak filan ağzıma sürmezken afiyetle yiyor oluyorum. Açlıkla alakalı değil yoklukla alakalı daha çok Mesajı Paylaş

sahin1

An itibariyle Bahçeli Bor Gazozu'nun hindistan cevizli ve damla sakızlı versiyonları tarafımca gözlemlenmiştir. İlk fırsatta denenecektir. Mesajı Paylaş

southwater

Sadece gazoz satan websayfası açın ve zengin olun.
Şahin1 ve diğer arkadaşlar sayesinde yeniden sahalara döneceğim, gelsin kilolar, şeker hastalığı vd... Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter