Gazozbilim

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 26, 2015, 11:17 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

PayPal ın Türkiye den çekilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz. Paypal ile satış yapamayacak mı Türkiye de artık siteler. Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

paypal zaten turkiyede yasal olarak faaliyette degildi. iyi de oldu. vergi ve gelir vergisinde sorunlu islerde paypal ile odeme yapmaya calisan bir firma vardı. ayvayı yedi Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

putty

Paypal ile sitelerden satış yapılamayacakmı artık yani. Paypal ın anlamını bilmeyenler çok kolay eleştiriyorlar. Paypal olmadna bir küçük site Amerika lıya nasıl bir küçük hizmeti satacak garanti bankası sanal pos u ilemi çok komik. Alternatifi yok sadece yasak oh ne ala iş. Delirtecek bu ülke beni yemin ediyorum. Keşke Yunanlı olsaydım razıyım krizede Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

EFT ve Western Union hala geçerli bir yöntem. IBAN numarası ile heryerden hesabınıza para gönderip alabilirsiniz.

Veya ben öyle biliyorum. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

putty

Yine deprem oldu İstanbul da. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Bursa Gürsu merkez 4.4 büyüklüğünde, 11 km. derinlikte ama biraz sert vurmuş. Mesajı Paylaş

putty

Bu haberi ilginç buldum
Yılda sağlık turizminden 5 milyar dolar gelir elde etmişiz. Saç ektirme, göz tedavileri filan
Turizm geliri 30 milyar dolar otomotiv 20 milyar dolar saç ekimi lazerli göz tedavisi falan 5 milyar dolar.
Bu işten otomotiv endüstrisi gibi para kazanabiliriz demek ki. Hatta katma değeri göz önüne alınırsa benze otomotiv den daha çok para kazanıyoruz bu işten

Yılda 100 bin turist saç ektirmek için Türkiye'ye geliyor
Yılda ortalama 100 bin kişi saç ektirmek için Türkiye'yi seçiyor. Bunun yaklaşık 67 bini Birleşik Arap Emirlikleri'nden geliyor Türkiye sağlık turizminden geçen yıl 5,8 milyar dolar gelir elde etti.

http://www.milliyet.com.tr/yilda-100-bin-turist-icin-ekonomi-2260363/

Mesajı Paylaş

Baltica

Ama bu arada yilda 1 milyar USD dan fazla da, tup bebek (yabanci donorden alinan spermle sun'i dolleme yolu ile hamile kalinmasi cesidi icin) tedavisinde, basta KKTC olmak uzere cesitli ulkelere oduyoruz. Bir de enteresan bilgi, bu merkezlerin bazilarinda, hanimlarin onune katalog koyuyorlar. Turk hanimlar, en cok cocuk sari sacli, mavi gozlu olur umudu ile Iskandinav donorleri tercih ediyormus :) Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

Sağlık turizmi ile ilgili çok net rakamlar elimde var ama paylaşamam :)

Lakin gazozbilim başlığını iyice sulandırarak bunun büyük bir kısmının (özellikle kendi memleketim giresun için) yurt dışında mukim Türklerden kaynaklandığını söyleyebilirim. Şöyle ki, tirebolulu hemşerim (hepsi alamancıdır maşallah) alamanyalarda çalışıp çabalamış ve emeklilikte ülkeye dönmüş. Bu kişiye SSK hizmet veriyor, lakin faturalandırma işin sonunda ilgili ülkeden tahsil ediliyor.

İkinci yöntem, ülkemizde hastalanan ve rahatsızlanan turistlerin tedavisi. Benzer şekilde ülkemize yerleşen veya her yaz yazlığa gelen turist vatandaşlardan da gelir elde ediliyor.

Üçüncü ve en doğru kısım, sırf belli bir operasyonu ülkemizde yaptırmak ve üstüne üstlük bir de tatil yapmak için gelenler. Sallıyorum kadın yaz tatilinde göğüs estetiği tedavisi oluyor, o arada ülkemizin kumsallarında gevşeyip kemiklerini genleştiriyor.

Bu kadar şeyi nerden biliyorum derseniz, vallah billah söylemem :) Mesajı Paylaş

southwater

geniş gen havuzu : başarı! Mesajı Paylaş

Kamalı Efe

Üstadım Uludağ ve Hayat Turgutlu'ya ait artık üretim yapmayan üreticilerden. Bencu Ice ile de Fresh aynı üretici ve Turgutlu'ya ait bu üreticide kapattı. Bilgilendirmek istedim. Turgutlu'da ise şu an iki tane bildiğim üretici var Cem gazozları ve Turgutlu gazozları. Turgutlu gazozlarının ürettiği yerde önceden Hayat gazozları üretiliyordu. Çok çok daha önceleri ise burada Uludağ üretiliyordu. Mesajı Paylaş

sahin1

Birkaç haber vereyim:
Beypazarı maden suyu nihayet gazozunu da üretti. Tecrübeyle sabit, lezzeti pek çok gazozdan güzel.
Bir de Çamlık gazozu gördüm, Kızılcahamam olabilir. Reklamında pancar şekeri kullanıldığı yazılı.
  Mesajı Paylaş

murattekin

Beypazarı gazozu maden suyundan yapıliyor. O yüzden farklı bir tadı var. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

sahin1

Kesinlikle doğru. Lezzet olarak da ben gayet iyi buldum. Maden suyu yurdun her yerine dağıtılıyor. Bu ağla gazozunun da hızla yayılacağını düşünüyorum.
Mesajı Paylaş

sahin1

Beypazarı maden suları ile ilgili sitede ürün çeşitleri yer alıyor.
http://beypazarimadensuyu.com.tr/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter