UH-1N

Başlatan nokta, Haz 23, 2018, 10:39 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

UH-1N'nin Emekliliği Yakın

Amerikan Hava Kuvvetleri'nin (US Air Force / USAF) yaptığı açıklamaya göre USAF bünyesindeki UH-1N genel maksat helikopterleri emekliye ayrılacak. 46 yıldır farklı görevlerde yer alan UH-1N Twin Huey helikopterleri yedi farklı hava üssünde konuşlu olarak hizmet veriyor. UH-1N'lerin yerini alacak helikopterlere henüz karar verilmedi. Seçimin, gerekli analizlerin tamamlanmasının ardından bu yıl içinde yapılması ve teslimatların 2020-2032 yılları arasında tamamlanması hedefleniyor.

İlk genel maksat helikopteri olarak tanımalanabilecek UH-1 Huey'in daha yüksek emniyet sağlayan çift motorlu versiyonu olan UH-1N Twin Huey, 4,76 ton azami kalkış ağırlığına ve 483 kilometre menzile sahip. 2 adet Pratt&Whitney T400-CP-400 turboşaft motor ile tahrik edilen platform, sekiz asker veya 2 ton faydalı yük taşıma kapasitesine sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/uh1nnin-emekliligi-yakin/6570/1 Mesajı Paylaş

nokta

SNC, UH-1N Filosu Yerine Teklifini Gönderdi

Sierra Nevada Corporation (SNC), ABD Hava Kuvvetleri'nin (USAF) UH-1N Huey filosunun yerine Sierra Force helikopterini kullanma teklifini gönderdi. SNC, plana göre ABD Ordusundan UH-60A helikopterlerini satın alacak. Ardından, uçağın dışını ve içinde tadilat yapacak ve helikopteri UH-60L modeline yükseltecek. Şirket, pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu planın modern ve uygun maliyetli bir helikopterin kullanılmasının önünü açtığını açıkladı.

Firma açıklamasında A modelinin satın alınan birim başına düşük bir fiyatı olduğunu ancak L modeline dönüştürme tamamlandığında, Sierra Force'un esasen yeni bir hava aracı olacağına dikkat çekti. Sierra Force UH60L, iki yeni General Electric Aviation T-701D motoru ve son teknoloji ürünü bir cam kokpit ve aviyonik paketi ile donatıldı. Sierra Force'da kompozit malzeme yerine daha uzun servis ömrü ve daha düşük toplam bakım maliyeti sağlayan metal malzeme kullanılacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/snc-uh1n-filosu-yerine-teklifini-gonderdi/6764/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter