Amerikan Özel Kuvvetler(SOF)

Başlatan Alkyone, Eyl 14, 2017, 01:38 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Alkyone

Amerikan özel kuvvetleri Güney İngiltere'de kimyasal silahların kullanıldığı bir senaryoda tatbikata hazırlanıyor Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Ara 22, 2017, 12:28 ÖS Last Edit: Ara 22, 2017, 12:50 ÖS by Yönetim
Amerika Irak ı işgal ettiğinde Irakta özel kuvvetlerde görev alan Mete Yarar Türk askeriyle Amerikan askerini karşılaştırıyor.
Bu videoyu izledikten sonra Türk askeri ile Amerikan askerinin "ahlak" anlayışını karşılaştırmanın saçmalıktan ibaret olduğunu öğreneceksiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=wGcctF3bsoI

Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

BETONBEY

ABD'nin SF timleri değil SFOD-D ve DEVGRU ekipleri sağlamdır. Her tür özel operasyon konusunda yetkindirler. Ama SF timleri standart yeşil berelidir işte, o kadar :)

İngilizlerin SAS'ları ile ABD'nin SFOD-D ve DEVGRU ekipleri sürekli operasyondadırlar. Yani sahada sürekli bilfiil savaşırlar.

Bu meyanda işi gücü eğitim olan başka ülkelerin diğer özel kuvvet birimlerini falan kaale bile almam. Amerikalıların bu konuda meşhur bir lafı vardır, "Ateşle vaftiz olmak"...

Bir birlik ne kadar eğitimli olursa olsun sahada bir çatışmaya girene kadar ne yapacağının belli olmadığını kabul ederler. Kıssadan hisse artık...

Yorumlarımı çekilen birkaç fotoğrafa göre falanda yapmıyorum... Mesajı Paylaş

sadalone

Mete Yarar'ı ilk başlarda severdim ama ekranlarda kaldığı süre boyunca her defasında daha fazla hamaset yapmaya başladı...Bu izlemeye en dayanamadığım şeylerden biri ama objektif bir şekilde paylaştığınız video'yu sonuna kadar izledim.Anlattıklarına göre bir çıkarım yapmam gerekirse eğer, ABD askerleri kendileri açısından en doğrusunu yapmış.Mete Yarar adeta savaşta üst düzey güvenlik önlemlerini almayı yermiş almamayı iyi bir şeymiş gibi sunmuş.Mete Yarar'ın anlattıklarının dışına çıkarsak eğer,Irak'ta ABD askerlerinin kötü şeyler yaptığı belli zaten...ABD askeriyle Türk askerini ''ahlak'' yönünden karşılaştırmıyoruz. Mesajı Paylaş

BETONBEY

"Irak'ta ABD askerlerinin kötü şeyler yaptığı belli zaten..."

Kötü şeyler mi :o Mesajı Paylaş

Alkyone

Amerikan ve Sırp özel kuvvetlerinin eğitiminden Rusların Sırpları da kaybedeceğiz korkusu boş değil.
Amerika Sırpların iliklerine iliklerine işliyor
https://twitter.com/US_SOCEUR/status/980435120279752704 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter