İsveç Silahlı Kuvvetleri

Başlatan radar, Eyl 13, 2017, 10:52 ÖS

« önceki - sonraki »

radar

Defense News'e göre İsveç, hava savunma sistemi seçimi konusunda sona yaklaşmış. Patriot ya da SAMP_-T'den birini seçecekmiş. Her iki sistem de İsveç tarafından geçtiğimiz hafta yapılan ve 20.000 askerin katıldığı büyük askeri tatbikata katılmış.

http://www.defensenews.com/digital-show-dailies/dsei/2017/09/13/sweden-nearing-decision-on-air-defense-system/

Mesajı Paylaş

nokta

İsveç, Patriot İçin Harekete Geçti

İsveç Hükümeti'nin Salı günü yaptığı açıklamaya göre ülke, Raytheon'un Patriot hava savunma füze sistemi tedariki için görüşmelere başlayacak. Teslimatların 2020'de başlaması planlanıyor. İsveç, sistemin en geç 2025 yılına kadar operasyonel olmasını istiyor. İsveç Savunma Materyal İdaresi (FMV), sözleşme bedelinin 1,2 milyar Doları aşacağını ifade etti.

Raytheon, Hollanda ve Almanya da dahil olmak üzere 13 farklı ülkeye 220'den fazla Patriot savunma sistemi teslimatı gerçekleştirdi.

http://www.c4defence.com/Gundem/isvec-patriot-icin-harekete-gecti/5102/1 Mesajı Paylaş

putty

Suudi Arabistan ın patriod ile Yemen den atılan füzeleri başarı ile vurması Patriot un imajına çok etki etti sanıyorum. Ben şahsen körfez savaşından sonra bu füze üzerinde çok çalışıldığı kanaatine vardım.
Acaba S400 ler bu kadar başarılı mı atıp tutuyoruz ama onuda hiç bilmiyoruz aslında. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter