Bengaldeş Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Eyl 13, 2017, 11:47 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Bengaldeş Karasuları Leonardo'ya Emanet


Leonardo, Bangladeş Donanması'nın (BN) yakın zamanda sipariş verdiği RUAG Dornier 228 deniz karakol uçağını (MPA) 'Seaspray 5000E' AESA radarı ile teçhiz edecek.

Firma, Bangladeş'in tedarik edeceği iki adet yeni üretim Dornier 228 uçağını 'Seaspray 5000E' Aktif Elektronik Taramalı Dizi (AESA) radarı ile donatmak için uçağın üreticisi RUAG Aviation ile bir sözleşme imzaladı. Yeni uçaklar, ülkenin 120 bin kilometre karelik karasuları ve münhasır ekonomik bölgesini (EEZ) izlemek ve korumak amacıyla kullanılacak. Radarların 2018'de teslim edilmesi planlanıyor.

Bangladeş Donanması, bu yeni kabiliyetini kaçakçılıkla mücadele, yasadışı balıkçılık ve göçün önlenmesi için kullanmayı planlıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/karasulari-leonardo-ya-emanet/4854/1 Mesajı Paylaş

soufa

Bangladeş  ülke ismi Mesajı Paylaş

meraklı

Türkçesi Bengaldeş değil mi? Mesajı Paylaş

nokta

Bangladeş'e An-32 Modernizasyonu


Ukrayna, Bangladeş Hava Kuvvetleri (BAF) hizmetindeki üç adet Antonov An-32 'Cline' turboprop nakliye uçağının yükseltme çalışmalarını tamamladı ve uçakları 25 Eylül'de ülkeye teslim etti.

Yükseltme ve revizyon çalışmalarını Ukrayna'nın SE PLANT 410 CA firması gerçekleştirdi.

http://www.c4defence.com/Gundem/banglades-e-an32-modernizasyonu/4892/1 Mesajı Paylaş

Kartalbey

Bangladeş İtalyan gemilerine kavuştu

İtalyan gemi inşa şirketi Fincantieri, son iki açık deniz karakol gemisini Bangladeş Sahil Güvenlik Komutanlığı'na teslim etti.

Eski İtalyan Deniz Kuvvetleri Minerva sınıfı dört korvet Bangladeş Deniz Kuvvetleri ile Temmuz 2015'te imzalanan sözleşme kapsamında Fincantieri tarafından açıkdeniz karakol gemisine dönüştürüldü .

Çevre kirliliği ve acil durumlarda sivil halkı kurtarma ve yardım görevlerinin yanı sıra ülkenin deniz sınırlarının ve kendi münhasır ekonomik bölgesindeki ticaretin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılacak olan gemilerin teslim törenine Bangladeş Halk Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Sekreteri Mostafa Kamal Uddin ve Bangladeş Sahil Güvenlik Komutanı AMMM Aurangzeb Chowdhury katıldı.

http://savunmaveteknoloji.com/banglades-italyan-gemilerine-kavustu/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter