Filipinler Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Eyl 13, 2017, 07:53 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Filipinler'e 'Gray Eagle' Desteği


ABD, terörle mücadele çabalarında ülkenin silahlı kuvvetlerini desteklemek amacıyla Filipinler'e Gray Eagle insansız hava aracı (İHA) konuşlandırdı. Gray Eagle İHA'lar, bölgedeki diğer gözlem platformlarına kıyasla daha uzun havada kalış süresine sahip olduğundan daha geniş bir keşif ve gözlem alanı sağlayacak.

Filipinler'deki ABD Büyükelçiliği, 11 Eylül tarihli açıklamasında, ABD'nin son üç yıl içinde Filipinler Silahlı Kuvvetleri'ne (AFP) daha gelişmiş komuta-kontrol ve iletişim sistemleri, bilgisayarlar ve istihbarat, gözlem ve keşif kabiliyeti temin etmek için Filipinler'e yaklaşık 3 milyon Dolar değerinde yardım yaptığını belirtti. Açıklamaya göre ABD, ülkenin acil savunma ve terörle mücadele ihtiyaçlarını desteklemek için kısa süre önce bir adet Raven taktik İHA ve iki adet Cessna-208B gözlem uçağının yanı sıra çeşitli cephane ve silahlar da teslim etti.

http://www.c4defence.com/Gundem/filipinler-e--gray-eagle--destegi/4848/1 Mesajı Paylaş

nokta

Japonya'dan Eğitim Uçağı Desteği

Japonya Savunma Bakanlığı, Çarşamba günü, ülkenin Filipinler'e 2018 Mart ayı sonunda kadar beş adet askeri eğitim uçağı kiralayacağını açıkladı.

Tokyo ve Manila, Japonya Deniz Öz Savunma Kuvvetleri'nin, mart ayından geçerli olacak şekilde bir yıl boyunca Filipinler'e iki adet uçak kiralamasını ön gören orijinal TC-90 anlaşmasına Eylül 2016'da imza atmıştı. Halihazırda Filipinler'e kiralanan iki TC-90 uçağının yanı sıra, önümüzdeki Mart ayında kiralanacak olan üç uçak da ülkeye ücretsiz olarak teslim edilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/japonya-dan-egitim-ucagi-destegi/5041/1 Mesajı Paylaş

nokta

Filipinler'den Super Tucano Siparişi

Embraer, 30 Kasım'da, Filipin Hava Kuvvetleri'den altı adet A-29 Super Tucano hafif taarruz ve gelişmiş eğitim uçağı siparişi aldığını açıkladı. Uçaklar, yakın hava desteği, hafif taarruz, gözlem, havadan havaya müdahale ve kontrgerilla operasyonlarında kullanılmak üzere konuşlandırılacak. Teslimatlar ise 2019'da başlayacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/filipinler-den-super-tucano-siparisi/5224/1 Mesajı Paylaş

nokta

Filipinler'e 'ScanEagle' Hibesi

Filipin Hava Kuvvetleri (PAF), 13 Mart'ta, yabancı askeri hibe programı kapsamında ABD'den 6 adet ScanEagle İnsansız Hava Aracı (İHA) teslim aldı. Hibe edilen İHA'ların yaklaşık bedelinin 13,76 milyon Dolar olduğu belirtidi. İHA'lar, iç güvenlik ve terörle mücadele operasyonlarını desteklemek amacıyla istihbarat, gözetleme ve keşif görevlerinde kullanılacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/filipinler-e--scaneagle--hibesi/5873/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter