Rusya RS-24 YARS ICBM

Başlatan Trilogy, Eyl 12, 2017, 05:02 ÖS

« önceki - sonraki »

Trilogy

Eyl 12, 2017, 05:02 ÖS Last Edit: Eyl 12, 2017, 05:16 ÖS by Trilogy
Rus ordusu, Yars-24 tipi kıtalararası balistik füzeyi başarıyla test etti


Rusya Stratejik Füze Kuvvetleri'nin RS-24 Yars tipi kıtalararası balistik füzeyi başarıyla test ettiği açıklandı.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre Rusya Stratejik Füze Kuvvetleri'ne bağlı bir birlik RS-24 Yars tipi kıtalararası balistik füzeyi ülkenin kuzeyindeki Arhangelsk bölgesinde yer alan Plesetsk uzay üssünden fırlattı.

KAMÇATKA YARIMADASINDAKİ HEDEFLER BAŞARIYLA VURULDU

Ana amacı bu sınıftaki füzelerin güvenirliğini teyit etmek olan deneme sonucunda savaş başlıklarının Kamçatka yarımadasındaki Kura eğitim alanında belirlenen hedefleri başarıyla vurduğu ifade edildi.

RS-24'ler Moskova Enstitüsü Termal Mühendisliği tarafından üretildi. Topol-M'le benzer teknolojik altyapıyı kullanan füzeler daha kısa zamanda ve daha az maliyetle üretilmesi ile dikkat çekiyor.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201709121030112641-rus-orudusu-balistik-fuze/ Mesajı Paylaş

Trilogy

Rusya'dan yeni kıtalararası balistik füze denemesi


Rusya Savunma Bakanlığı, RS-24 Yars tipi kıtalararası balistik füzenin başarıyla test edildiğini açıkladı.

Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, "Çoklu bağımsız savaş başlığı taşıyan RS-24 Yars tipi kıtalararası balistik füze, Plesetsk uzay üssünden fırlatılarak test edildi" dendi.
Rusya, 12 Eylül'de de RS-24 Yars tipi füzeyi başarıyla test etmişti.

RS-24'ler Moskova Enstitüsü Termal Mühendisliği tarafından üretildi. Topol-M'le benzer teknolojik altyapıyı kullanan füzeler daha kısa zamanda ve daha az maliyetle üretilmesi ile dikkat çekiyor.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201709201030226948-rusya-kitalararasi-balistik-fuze/ Mesajı Paylaş

nokta

Yars ICBM Konuşlandırması Tamamlandı

Rusya Stratejik Füze Kuvvetleri Komutanı Sergei Karakayev 29 Mart'ta yaptığı açıklamada, kuvvetin Tagil ve Novosibirsk füze birimlerinin tamamen Yars (NATO çağrı adı: SS-29 Yars) kıtalararası balistik füzeleri (ICBM) ile yeniden silahlandırıldığını kaydetti. Karakayev'e göre Irkutsk ve Yoshkar-Ola füze birimlerinin Yars konuşlandırması devam ederken, Bologoye ve Barnaul birimleri için süreç 2020'de başlayacak.

Çoklu savaş başlığı taşıyabilen katı yakıtlı kıtalararası balistik füze (ICBM) Yars, 2000'li yıllarda Topol-M füze sistemi temelinde geliştirildi. Sistem, operasyonel değerlendirme için Stratejik Füze Kuvvetleri'nce teslim alındığı Aralık 2009'da konuşlandırılmaya başlandı.

http://www.c4defence.com/Gundem/yars-icbm-konuslandirmasi-tamamlandi/5994/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter