Uralvagonzad BMPT Terminatör

Başlatan Trilogy, Eyl 11, 2017, 04:08 ÖS

« önceki - sonraki »

Trilogy

Terminatör, Suriye'de IŞİD'e karşı savaştı


Rus silah üreticisi Uralvagonzad'ın (UVZ) Genel Müdürü Andrey Terlikov, üreticisi oldukları Rus tank destek aracı olan Terminatör'ün (BMPT) Suriye'deki savaş koşullarında test edildiğini ve IŞİD'e karşı yürütülen operasyonlarda yer aldığını söyledi.

Uraltank festivalinde konuşan Terlikov "BMPT Suriye'deki savaş koşullarında test edildi ve IŞİD'e karşı operasyonlarda yer aldı. Belirli sonuçlar alındı ve bunlar Savunma Bakanlığı için faydalı bilgiler" dedi.
Testlerin Savunma Bakanlığı ile uluslararası silah fuarı Army-2017'de imzalanan anlaşma için temel oluşturduğunu belirten Terlikov, sözleşmenin T-72, T-90 tanklarının modernize edilerek T-72B3 ve T-90M seviyesine çıkarılmasını da kapsadığını ifade etti.

İSRAİL VE SURİYE İLGİLENİYOR

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilisi Aleksandr Şevçenko, Suriye ve İsrail'in, Terminatör tipi Rus tank destek aracıyla ilgilendiğini belirtmişti.

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin de Terminatörlerin harika bir ihracat potansiyeli olduğunu söylemişti. Araç, haziran ayında ilk askeri görevini yerine getirdiği Suriye'deki Hmeymim Üssü'nde görüntülenmişti. Araç, Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov tarafından, üssü ziyaret eden Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a gösterilmişti.

UVZ'nin ürettiği Terminatör zırhlıları, 2 adet 30 milimetrelik 2A42 otomatik top, 2 adet Ataka-T tanksavar füzeleri fırlatma mekanizması, iki adet AG-17D otomatik bomba atar ve 7.62 milimetrelik makineli tüfek donanımına sahip.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201709111030092247-terminator-suriye-isid-savas/ Mesajı Paylaş

HDS

"Zavod", "zad" değil. İmalathane, fabrika manasında.

Mesajı Paylaş

süper çavuş

Bu tip araçlar konusunda Kara Kuvvetleri ne düşünüyor  ?? Mesajı Paylaş

putty

#3
Ara 17, 2017, 08:14 ÖS Last Edit: Ara 17, 2017, 08:21 ÖS by putty
Bizim korkut daki parçacıklı mühimmat teknolojisi bunun yanında ay üssü alfa kalır. Aselsan ın aracında vardı mesela. Yanına birde cirit yada umtas koydummu fazlası olur eksiği olmaz

Terminatör işte buda ne eksiği var. Tankta vuruyor üstelik video sonuna bakarsanız görürsünüz

https://www.youtube.com/watch?v=gmt7mepcCTQ Mesajı Paylaş

saladin

Putty bence cok guzel noktaya parmak basmis. Madem paletli arac uretmeye bu kadar hevesli, BMC alsin Korhan'i uretsin Aselsan'la, hem daha ucuza pazari cok olur.  Otokar'da Altay'a bir an once baslasin.

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter