Finlandiya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan radar, Ağu 29, 2017, 09:17 ÖS

« önceki - sonraki »

radar

Trump yaptığı yeni gaf ile hem Finlandiya'yı hem de uluslararası savunma şirketlerini karıştırmış.

Olay ABD'ye resmi bir ziyaret yapan Fin Başbakanı Sauli Niinistö ile Washington'da düzenlediği ortak basın toplantısında gerçekleşmiş. Trump Pazartesi günkü basın toplantısı sırasında Finlandiya'nın Boeing'den "çok sayıda F / A-18E / F Super Hornet" savaş uçağı satın almayı kabul ettiğini söylemiş. Oysa Fin Hava Kuvvetlerini 2025-2030 yıllarında edinmeyi planladığı söz konusu alım için "FRP-HX" adında bir uluslararası ihale açılmış ve devam ediyormuş.

İhaleye Boeing (F / A-18 Super Hornet), Dassault Aviation (Rafale), Eurofighter konsorsiyumu (Eurofighter Typhoon), Lockheed Martin (F-35 Lightning II) ve Saab Grubu (JAS Gripen E) ile katılıyormuş ve RFL'yi yanıtlamışlar. Devam eden bir ihalede Trump'ın sözleri ortalığı karıştırmış. Eurofighter, Dassault, SAAb ve LM, Fin Hava Kuvvetlerinden açıklama istemişler. Bunun üzerine basın toplantısında trump'ı yalanlamayan Fin Başbakanı attığı bir tweet ile ihalenin devam ettiğini açıklamış.

Bu arada Finlandiya 60 uçak alacakmış.

http://www.defensenews.com/air/2017/08/29/trumps-remarks-on-boeing-super-hornet-confuse-finnish-fighter-competition/ Mesajı Paylaş

nokta

Finlandiya, HX Projesine Silah Sistemi Arıyor

Finlandiya Savunma Kuvvetleri, 5 Ekim'de, HX savaş uçağı projesi kapsamında silah ve diğer teçhizat tedariki için yedi ülkeye Bilgi İstek Dökümanı (BİD) gönderildiğini açıkladı. BİD, hangi kabilliyetlerin Finlandiya'nın gelecek ihtiyaçlarını karşılayabileceğini belirlemeyi amaçlıyor. BİD gönderilen ülkeler arasında Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, İsrail, Norveç, İsveç ve Birleşik Devletler bulunuyor. Tedarik sözleşmelerinin 2021 ilkbaharında imzalanması planlanıyor.

HX projesi kapsamında üretilecek uçaklar, Finlandiya'nın Hornet filosunun yerini alacak ve Hornet'lerin emekliye ayrılması ile aynı dönemde, 2025-2030 yıllarında hizmete girecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/finlandiya-hx-projesine-silah-sistemi-ariyor/4937/1 Mesajı Paylaş

Revolver

Bu proje daha ihaleye çıkmadan Trump'ın sonucunu açıkladığı F-18 alımı değimiydi? :D Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter