Emniyet Genel Müdürlüğü Tedarik Projeleri

Başlatan R.A.K, Eki 11, 2015, 02:19 ÖS

« önceki - sonraki »

ocay

EGM'nin aldığı bu radar sistemini tanımlayabilecek? Mesajı Paylaş

meraklı

ASELSAN ASKARAD'dan ziyade, METEKAN RETİNAR gibi görünüyor hocam. Ana süit yerde bırakılıp, anten teleskopik olarak yükseltilmiş gibi. Mesajı Paylaş

ocay


putty

PDF i görüyorsunuz teknoloji ayağa düştü her ülkenin kendi Aselsan ı var artık. Havaya girmeyelim yani yaptığımız şeyleri az gayret gösteren herkes yapar hale geldi bu yeni çağda.
Mesajı Paylaş

orko_8

ACAR radarı trilink oldu galiba... Mesajı Paylaş

ocay

EMI/GPR SENSÖRÜ ENTEGRE EYP TESPİT ROBOTU TEDARİK PROJESİ

"Savunma   Sanayii   Müsteşarlığı'nca, Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM) ihtiyacı1  (bir)adet EMI/GPR Sensörü Entegre EYP Tespit Robotusisteminintedarik edilmesi"

http://www.ssm.gov.tr/Images/Uploads/MyContents/V_20180208173659497907.pdf
Mesajı Paylaş

ocay


nokta

Türk Polisi'ne Milli Tabanca

Emniyet Genel Müdürlüğü, yeni dönem polis adaylarına SAR-9 dağıtacak. C4Defence'in edindiği bilgilere göre; demirbaş tabanca olarak kullanımı için Sarsılmaz üretimi 9 milimetre yarı otomatik SAR-9'un teslim ve kabul işlemlerinin tamamlandı ve önümüzdeki dönem eğitimlerini tamamlayacak polis adaylarına dağıtılacak.

Sarsılmaz, Özgün Yerli Tabanca Projesi (ÖYTP) kapsamında, SAR-9 temelli geliştirdiği tabanca ile girdiği ihaleyi kazanarak 110 bin adetlik sipariş almıştı.

İğne ateşlemeli, polimer gövdeli bir tabanca olan SAR-9, 9x19 milimetre Parabellum mermileri ateşleyebiliyor. 15+1 kapasiteye sahip silahın boş ağırlığı, 770 gram. Ergonomi için üç farklı boyutta değiştirilebilir kabza seçeneği sunan silah, 113 milimetrelik bir namluya sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/turk-polisi-ne-milli-tabanca/6556/1 Mesajı Paylaş

nokta

Emniyete Milli Kriptolu Telsiz Sistemi

Savunma Sanayii Başkanlığı, Aselsan ile telsiz tedarik anlaşması imzaladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı birimlerin kriptolu sayısal telsiz haberleşme ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik imzalanan anlaşma ile Ankara ve İstanbul İl Emniyet Müdürlükleri, sayısal telsiz haberleşme alt yapısına sahip olacak.

Aselsan'ın hizmete sunacağı DMR telsiz sistemi, ilk fazda 15, ikinci fazda yedi ilde kullanıma sunuldu. Üçüncü fazda Ankara ve İstanbul İl Emniyet Müdürlükleri'nin telsizleri hizmete almasıyla Emniyet Teşkilatı'nın üçte biri sayısal haberleşme alt yapısına erişmiş olacak. Kurulacak olan Aselsan DMR Sistemi ile söz konusu İl Emniyet Müdürlükleri, araç ve personel takibi, veri tabanı sorgulama, mesajlaşma, telsiz-telefon araması gibi uygulamalarla veri aktarımı kabiliyetine sahip olacak. Ayrıca Aselsan'ın Emniyet Genel Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde geliştirdiği ve "Design Turkey İyi Tasarım" ödülüne layık görülen 3700 model el telsizleri de teslim edilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/emniyete-milli-kriptolu-telsiz-sistemi/6858/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter