Milgem Programı

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 26, 2015, 10:54 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

@HAZERFEN, Şimdilerde Suudi'nin Tübitak'ını bile biz kuruyoruz. Niye? Çünkü para az, çünkü başkası bu sığırlarla böyle ilgilenmez, çünkü fena değiliz. Aselsan REHIS'in benzerini kuruyoruz. Suudi SAIC başına eski Aselsan GM Faik Eken'i gönderdik.

Suud'un yırtmak için yapması gereken işler var. Bu çizgimiz böyle devam ederse daha çok mal satar, tesis kurar, iş yaparız.

Unutmayın, o kadar itiş kakış yanında İsrail'e de ticaret ataşesi yolluyoruz. Mesajı Paylaş

HAZERFEN

@HDS, azizim, SA'nın bize karşı politik duruşu Mısır'dan çok farklı değil, bilirsin. ABD emirnâmesi ile Putin'e diz çöktürmek için petrolün fiyatını 27 $'a kadar çeken adamların bize "büyük işler" ihale etmesi çok kolay değil diye düşünüyorum. Kendilerince kritik bazı çözümlerde menfaat gereği bizim tekkeye yüz sürebilirler. Ancak Riyad'da bizle alakalı az lobi dönmeyecektir, dönmüyordur. Mesajı Paylaş

HDS

E tabii onlar da biliyor düştüklerinde mezarlarına tüküreceğimizi ve bunun olacağını. :)

Para kalmadı. Dükkanı yürütmek için maliyetine bakmak zorundalar. Mesajı Paylaş

farabi

Tem 15, 2018, 11:56 ÖÖ Last Edit: Tem 15, 2018, 11:57 ÖÖ by farabi
Yanlış hatırlamıyorsam LM'nin Freedom sınıfı üzerinden Suudi Arabistan'a sunduğu paketin toplam ekonomik büyüklüğü 15-20 milyar dolar civarındaydı. Nerede görmüştüm hatırımda kalmadı , bulursam eklerim. Akıl almaz bir rakam. Aynı işi Fransızlar bile yarı fiyatına yapıyorlar. İtalyan Fincantieri'nin Katar'da aldığı işler de öyle... Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Tem 15, 2018, 01:07 ÖS Last Edit: Tem 15, 2018, 01:17 ÖS by delenda_est_carthago
Ben gerçekten anlamıyorum.

Katar'ı Suudi işgalinden korumak için sembolik de olsa bir birlik göndermedik mi...ambargoyu kırmadık mı??

Geçenlerde üst düzey bir Suudi generalin Türkiye ve Cumhurbaşkanı ile ilgili söyledikleri çıkmadı mı gazetelerde.

MbS nin  kankası BAE dışişleri bakanı Gargash ikide bir Türkiye'ye sövüp durmuyor mu?

MbS nin Mossad tarafından koruma altına alındığı söylentileri dolaşmıyor mu her tarafta.

Bu ahval ve şerait içinde Suudi Arabistan' a silah satışı nasıl olacak, en önemlisi de neden olsun ki ben gerçekten anlamıyorum. Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

Saturn5

Aklıma takılan şu soru takıldı: Türkiye'nin aynı zaman döneminde hem Suudi Arabistan, hem Pakistan, hem de kendi deniz kuvvetleri için Ada ve İ sınıfı gemi üretecek maddi ve beşeri alt yapısı var mı?

Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.

Alim

Gözümüz aydın. SSB, Milgem Projesinin 3 gemisi Burgazada'nın Eylül veya Ekim aylarında hizmete gireceğini açıklamış. Geminin 2013 de kızaa konulduğu düşünüldüğünde 5 yıl sizce de uzun bir süre değilmi? Mesajı Paylaş

7Skies

Bildiğim kadarıyla ana iş olarak tamirat %70,  İşgücünün sadece %30 unu Milgem projesi için ayırabilmekte. 5 yıl olmasının sebebi bu. Mesajı Paylaş
.

Kabardey

Topgun

Amma çabuk yıpranmış yahu.. Oldukça fazla kullanılıyor demek. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Testleri son hız sürüyor, gemimin çok lazım olduğu bir dönemdeyiz... Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter