Ya Bizde Olsaydı?

Başlatan The Thing, Ağu 24, 2017, 01:40 ÖS

« önceki - sonraki »

The Thing

Yurt dışında, özellikle de Batı ülkelerinde zaman zaman öyle olaylar oluyor ki insan, "Ya bizde olsaydı arkasından kim bilir neler söylenirdi?" demekten kendini alamıyor. Tamam, bizde saçmalık ve kurallara uyulmamasından kaynaklanan kazalar çok ama ya Batı Dünyasında? Oralarda bu tür olaylara rastlanılmıyor mu? İşte bu başlık altında, aynının Türkiye'de oluşması durumunda yerin yerinden oynayacağını, çoğumuzun "Biz adam olmayız" diyeceği olayları paylaşalım.

İlk örneğimiz İngiltere'den:


Müzede fotoğraf kazası: İçine çocuk konulan 800 yıllık taş tabut parçalandı

İngiltere'nin Southend kentinde bir ailenin fotoğraf çekmek için, içine çocuklarını koyduğu 800 yıllık tabut parçalandı.
Prittlewell Priory Museum'da sergilenen ve bir keşişe ait olduğu belirtilen tabut, 1921'de manastırın bahçesinde bulunmuştu.
Müze yetkilileri, yaklaşık 90 yıldır sergilenen tabuta şimdiye kadar bir şey olmadığını ancak ailenin fotoğraf merakı yüzünden "eşsiz" bir eserin parçalandığını söyledi.
Güvenlik kamerası kayıtlarında ailenin bariyeri aşarak çocuklarını tabutun içine koyduğu, bu sırada tabutun ortadan kırıldığı görülüyor. Aile daha sonra müze yetkililerine durumu haber vermeden gidiyor.

4 Ağustos'ta meydana gelen olay sırasında müzenin çok kalabalık olduğu ve personelin bir ses duymasına rağmen tabutun kırıldığını sonradan fark ettiği belirtiliyor. Tabut tamir edilerek yeniden sergilenecek.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41039924

Mesajı Paylaş

murattekin

Aklıma ilk gelen:
Toki tabutun üzerine konut yapardı. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

nokta

Haber İngiltereden. Ya bizde olsaydı?

İşçi Partili kadın vekil: Bir günde 600'den fazla tecavüz tehdidi aldım

İngiliz İşçi Partisi milletvekili Jess Phillips, geçen yıl tek bir günde 600'den fazla tecavüz tehdidi aldığını anlattı. Phillips internette yapılan saldırgan yorumların ne zaman yasal sınırı aştığı konusunda da kadınlara hukuki eğitim verilmesi gerektiğini savundu.
İngiliz İşçi Partisi milletvekili Jess Phillips, Independent'a verdiği demeçte geçen yıl sadece bir gün içinde 600 tecavüz tehdidi aldığını söyledi.


​​Phillips bu tehditlerin ne zaman saldırganlık sayılacağı ve ne zaman yasadışı kabul edilebileceği konusunda kadınlara uzmanlar tarafından eğitim verilmesinin faydalı olabileceğini ifade etti.

TEK ORTAK NOKTALARI HEPSİNİN ERKEK OLMASI

Phillips bu tehditlerin 'soldan, sağdan, ortadan, İngiliz, yabancı…' pek çok farklı kaynaktan geldiğini ve tek ortak noktalarının erkekler tarafından yazılmış olmaları olduğunu söyledi.

Phillips, söz konusu tehditlerin, basında yer alan bazı haberlerin savunduğunun aksine, geçen ay İşçi Partisi'ni cinsiyetçilik yapmış olmakla suçlamış olmasıyla ilişkili olmadığının altını çizdi: "Bana cinsiyetçilik hakkında bir şey bilmediğimi söylüyorlardı ya da bunu hak ettiğimi. Şişman olduğumu, çirkin olduğumu, muayyen günümde olduğumu…"

Phillips kendi partisinden olanların cinsiyetçi yaklaşımlarıyla baş etmenin, sağ partilerinkilere nazaran daha güç olduğunu da söyledi: "Karşınızdaki 'iyilerle' aynı tarafta olduğunu düşündüğünde işiniz daha da zorlaşıyor."

Phillips geçen ay The Times'a verdiği bir röportajında İşçi Partili erkeklerin, 'en berbat cinsiyetçiler' olduğunu söylemişti.

https://tr.sputniknews.com/yasam/201708281029905442-ingiliz-isci-partisi-vekil/ Mesajı Paylaş

delidumrul

O tipe mi 600 den fazla tecavüz tehdidi almış ? Ne garip haberleri var su heriflerin ya.Hoş bizimkilerden geri kalmazlar ama. Mesajı Paylaş

minigitav

Hocam sen işin özünü anlayamamışsın galiba.tecavüz tehdidi cinsel nedenlerle değil,kadın parlamenterin fikirleri nedeni ile yapılmış.konu ingilterede bile fikir hürriyetinin bu durumda olması ve erkek egemenliği Mesajı Paylaş

delidumrul

Üstadım aynı satırı 3 kere arka arkaya yazıp haber yapmışlar,insan gayrı ihtiyari olarak bir yerden sonra bırakıyor okumayı.Hani yazıda mı habercilikte mi yoksa tembelliğimde mi desem kabahat bilemedim. Mesajı Paylaş

minigitav

Japonya'da kene paniği (Kene toplantı salonunda kaçtı)


Japonya'da kene paniği yaşandı. Ancak olayın yaşandığı yer kırsal bir alan değil, valiliğin, kenelerin taşıdığı hastalıklarla ilgili bilinçlendirme toplantısıydı. Basının görüntü alması için getirilen ve ölümcül virüs taşıyan kene kaçınca toplantı salonunda büyük panik yaşandı.
Japonya'da kenelerin taşıdığı hastalıklarla ilgili olarak düzenlenen konferans fiyasko ile sonuçlandı.

Sergilenmek için getirilen canlı kene bir anda ortadan kayboldu.

Bulaştığı 10 kişiden birini öldüren ateşli trombosito-peni hastalığı taşıdığı sanılan kene, cımbızla tutulmaya çalışırken kaçmayı başardı.

Katılımcılar korkuyla salonu terk etti.

Uzun süre kaçak keneyi arayan valilik yetkilileri başarılı olamayınca, salonu ilaçlatmak zorunda kaldı.

Yaşananlar sebebiyle özür dileyen bölge valisi, "daha dikkatli olmalıydık" dedi.

http://www.ntv.com.tr/saglik/japonyada-kene-panigi-kene-toplanti-salonunda-kacti,lrONXWvG4kmcD3MEZenSaw Mesajı Paylaş

canıtez

Avrupa'nın em büyük havayollarından İrlanda kökenli Ryan Air, pilotlarının tatil programlarını planlarken hata yaptığı için önümüzdeki 3 günde 164 uçuşunu iptal etmiş. 30.000 yolcunun bu iptallerden etkilenmesi bekleniyormuş. Hatalı planlamanın tam olarak kaç uçuşu ve yolcuyu etkileyeceğinin hesaplanmasına çalışılıyormuş.

Ya bizde olsaydı? Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter