İ Sınıfı Fırkateyn

Başlatan 7Skies, Eki 11, 2015, 01:26 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

BATTLESTAR

@Sadalone

Bir savunma sitesinde görmüştüm de sanırım hafızamı zorladım da şimdi modernize fotoğrafı olarak sanırım gabya kullanıp altına da barbarosların vls canister sayısını yazmışları o yüzden öyle kaldı aklımda demekki.

Ben quadpack dediklerinde füzeler üst üste 4 adet oluyor boydan kurtarıyor sanıyordum. Şimdi baktımda tek kanisterde yan yana kare şeklinde 4 essm füzesi sığıyormuş Kanisterleri biraz küçümsemişim sanırım.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diğer yandan eğer hepsinde quadpack özelliği varsa gayet güzel. Keşke Essm'leri Block 2 seviyesine çıkarsak. Essm Block 1 için 50+ Km deniliyor . Blok 2 için ise 75 km felan deniliyor ama. Zaten block-1 50+ ile 75 lere ulaşabileceğinden essm block 2 nin menzilinin 100 km lere ulaşması normal bence.

Bu durumda nerdeyse aster-30'a yakın menzili var demektir.

Hazır gabyalarda smat-s mk2 ler ve genesislerde varken . essmleri block-2 ye yükseltip sm-1 mr leri 37-40 km menzilleriyle orta menzilde kullanıp orta şeker bir hava savunma fırkateyni yakalayabiliriz bence.

Barbaroslarada yine bir kısmına essm block-2 modernizesi yapıp block-1 ve block-2 yi orta-uzun menzillerde kullanabiliriz gibi.

Bir füze entegresiyle gemilerin şehresi değişir.

Tabi bunu essm proje ortağı olduğumuzdan ve alabileceğimizi düşündüğümden söylüyorum. Mesajı Paylaş

putty

May 19, 2018, 10:55 ÖÖ Last Edit: May 19, 2018, 10:59 ÖÖ by putty
Kafam karıştı biz ABD nin füzelerini atacak VLS leri yapamayacakmıyız ABD ürününü birebir taklit etme durumuna düşeceğimiz için. Kendi füzelerimize kendi standartlarımızda Türk tipi VLS lermi tasarlayacağız.
Gezgin füzesini koyduğumuz Türk VLS sine 3. dünya savaşı çıkınca ABD tomahawk ı takamayacak mıyız. Yada Hisar ı koyduğumuz Türk tipi VLS ye ESSM koyamayacakmıyız Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@ Essm'de koyarız Tomahawk'da Abd verdiği taktirde. Ben çok absürt birşey beklemiyorum. Amerikan vls tarzı bir şey olabilir. Keza test fotosunda da benzerlik gösteriyor.

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter