İ Sınıfı Fırkateyn

Başlatan 7Skies, Eki 11, 2015, 01:26 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

BATTLESTAR

@Sadalone

Bir savunma sitesinde görmüştüm de sanırım hafızamı zorladım da şimdi modernize fotoğrafı olarak sanırım gabya kullanıp altına da barbarosların vls canister sayısını yazmışları o yüzden öyle kaldı aklımda demekki.

Ben quadpack dediklerinde füzeler üst üste 4 adet oluyor boydan kurtarıyor sanıyordum. Şimdi baktımda tek kanisterde yan yana kare şeklinde 4 essm füzesi sığıyormuş Kanisterleri biraz küçümsemişim sanırım.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diğer yandan eğer hepsinde quadpack özelliği varsa gayet güzel. Keşke Essm'leri Block 2 seviyesine çıkarsak. Essm Block 1 için 50+ Km deniliyor . Blok 2 için ise 75 km felan deniliyor ama. Zaten block-1 50+ ile 75 lere ulaşabileceğinden essm block 2 nin menzilinin 100 km lere ulaşması normal bence.

Bu durumda nerdeyse aster-30'a yakın menzili var demektir.Hazır gabyalarda smat-s mk2 ler ve genesislerde varken . essmleri block-2 ye yükseltip sm-1 mr leri 37-40 km menzilleriyle orta menzilde kullanıp orta şeker bir hava savunma fırkateyni yakalayabiliriz bence.

Barbaroslarada yine bir kısmına essm block-2 modernizesi yapıp block-1 ve block-2 yi orta-uzun menzillerde kullanabiliriz gibi.


Bir füze entegresiyle gemilerin şehresi değişir.

Tabi bunu essm proje ortağı olduğumuzdan ve alabileceğimizi düşündüğümden söylüyorum. Mesajı Paylaş

putty

#196
May 19, 2018, 10:55 ÖÖ Last Edit: May 19, 2018, 10:59 ÖÖ by putty
Kafam karıştı biz ABD nin füzelerini atacak VLS leri yapamayacakmıyız ABD ürününü birebir taklit etme durumuna düşeceğimiz için. Kendi füzelerimize kendi standartlarımızda Türk tipi VLS lermi tasarlayacağız.
Gezgin füzesini koyduğumuz Türk VLS sine 3. dünya savaşı çıkınca ABD tomahawk ı takamayacak mıyız. Yada Hisar ı koyduğumuz Türk tipi VLS ye ESSM koyamayacakmıyız Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@ Essm'de koyarız Tomahawk'da Abd verdiği taktirde. Ben çok absürt birşey beklemiyorum. Amerikan vls tarzı bir şey olabilir. Keza test fotosunda da benzerlik gösteriyor.

Mesajı Paylaş

BATTLESTARWaff'tan Hanerat nickli arkadaşımız biraz photoshopla Milgem'i İ sınıfına evirmiş.

Kişisel fikirlerinize saygı duyarım ancak ben hala bu gemi için verilen emeğe üstündeki donanım'ın yeterli olmadığını düşünüyorum.

Umarım altta sayacağım ekipman ve silahlar geliştirildiğinde gemiye entegre edilir ve gemi işte o zaman gerçek bir canavara dönüşür.

Ana Radar = Çadrad-Light (Sadece İff, Ayr ve Çfr li hali Umr'siz ufaltılmış hali)- Üstlerindeki Smart-s mk2 lerde hücumbotlara felan yollanılır.
Baş topu = 76mm Stealth
Ciws = 1x Ram( yerine Roketsan Sapan), Öne ufak bir kaide eklentisiyle 1x Korkut Ciws
SSM = 16x Süpersonik Atmaca
16x Vls = 6x Som-Er Naval 10x4 = 40 ( Quadpack özellikli essm block2 veya Göktuğ Naval)
6x Milli Hafif Torpido

Stam, Stop.... Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

#199
Tem 21, 2018, 05:00 ÖÖ Last Edit: Tem 21, 2018, 05:14 ÖÖ by BATTLESTAR


Arkadaşımız tasarıma çafrad'ın hafif bir versiyonunu eklemiş. Çok deli makine oldu kerata. Mesajı Paylaş

Bozok

İ sınıfında ciws olarak RAM kullanılmıyor ki. Onun yerine Phalanx var. Mesajı Paylaş

BATTLESTARİ sınıfında kullanılmasını teklif ettiğim radar mastı SSB bakanlığı sitesinde çafrad başlığında yayınlanmış. Projeyi Mast faz-1 ve gövdeye gömülü olanları Faz-2 olarak ayırmışlar. Belki Faz-1 İ sınıfına yetişir. Tabi kullanılmadan önce Çfr'nin menzilinin arttırılması ve İff'nin  sınırlandırılması lazım.Aselsan duydu sesimi... Mesajı Paylaş

Memocan

Demek ki okuyan birileri varmış.

İyi fikirler önünde sonunda yerini bulur. Mesajı Paylaş

Revolver

Geri zekalı Aselsan mühendislerinin aklına gelmemiş. İyi ki varsın Battlestar. :D :D  :D

Yahu bu bir mimarı. Tasarım aşamasında planlamasa 3 günde böyle bir ürün ortaya çıkabilir mi?

Allah razı olsun ÇAFRAD proje ekibinden. Daha başında modüler bir yapı düşünmüşler. Mesajı Paylaş

BATTLESTAR


Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter