Rusya'nın Armata Tankı

Başlatan Trilogy, Ağu 22, 2017, 12:32 ÖS

« önceki - sonraki »

Trilogy

Armata tankları yeni nesil şarj sistemiyle donatılacak


Rus Armata tipi askeri araçlar gezer tipi mobil santrallerle donatılacak. Yeni nesil teknolojinin eksi 50 derecede bile araç motorlarının hızlı ve rahat bir şekilde çalıştırılmasını sağlayacağı ifade edildi.
İzvestiya gazetesinin haberine göre, askeri araçların bu şekilde çalışmasının elektrik enerjisini depolayan yeni nesil süperkapasitörlerin kullanımı sayesinde mümkün olacağı belirtildi.

Armata tankları ve onun temelinde üretilen BMP T-15  tipi zırhlı araçlar  bugün itibarıyla dünyanın en gelişmiş askeri araçlarından biri olarak sayılıyor. Daha önce Batılı uzmanlar, Rus askeri araçların teknik özellikleri açısından ABD ve Batı Avrupa'da üretilen analogları geride bıraktığı değerlendirmelerinde bulunmuştu.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201708211029807338-armata-tank-yeni-nesil-sarj/ Mesajı Paylaş

murattekin

#1
Eki 10, 2017, 10:28 ÖÖ Last Edit: Eki 10, 2017, 12:33 ÖS by murattekin
T-14 Armata projesi tankın şasisindeki sıkıntılar yüzünden iptal olma tehlikesi ile karşı karşıyaymış. Bu sebeple Rusya elindeki eski T-80 ve T-90 tanklarını modernize etme kararı almış.

Nedense bu proje bana hiç ciddi gelmemişti. T-14'ü hiç tank olarak görmedim. Bir gariplik olduğu belliydi.

https://www.nextbigfuture.com/2017/10/russian-armata-production-falters-shift-to-upgrading-old-tanks.html Mesajı Paylaş
Murat Tekin

merzifonlu

Bu olmadı işte!  ;D @putty'Nin gözdesiydi bu tank. Olur mu bu, yapılır mı şimdi?!

Yepisyeni bir silahı geliştirmenin ne kadar zor olduğuna da iyi bir örnek oldu... Mesajı Paylaş

putty

Finans edememişlerdir bahane arıyorlar. Tank yapmakla iş bitmiyor ki bin tanede alma gerekiyor sonrasında Rusya parası olsa bile onca tankının yanına nasıl yeni tank alsın gereksiz yatırım. Yoksa Armata yı kim istemez. Şasi sorunuymuş yok daha neler kaç yüz tonluk uçağı uçuran adamlar şasiyimi halledemedi her şeyi yaptılarda. Mesajı Paylaş

HDS

@putty, Haklı olabilirsin. Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter