Ford Mustang Satın Almak İçin Kaç Ay Çalışmak Gerekir?

Başlatan anafor2016, Ağu 21, 2017, 08:53 ÖS

« önceki - sonraki »

anafor2016

Ağu 21, 2017, 08:53 ÖS Last Edit: Ağu 21, 2017, 09:21 ÖS by Yönetim
https://youtu.be/Umy6eakkAss

Güzel bir karşılaştırma. Mesajı Paylaş

Anatolia

490.000 TL ile ABD'de is kurar ustune Mustang alir ustune vatandasligina emin adimlarla ilerlersin. 

Turkiye'de ABD'de is kurmak + Mustang almak + vatandaslik islemlerine baslamak icin kac ay calismak gerekir '' seklinde degistirilse bu baslik cok daha yerinde olur.

Merak ediyorum bize bu vergi sistemini kim getirdi , dua ( ! ) edecegim arkasindan olduyse. Mesajı Paylaş

putty

Fort mustang almazsın karı koca çalışıyorsan 1. el taşıt krediside alıp Clio alırsın yada dardaysan 2. el Clio alırsın çocuklara doluşun der gezersin. Mutluluğu uzaklarda aramak şart mı bu ülkede de insanlar gayet mutlu olabilir biraz olsun bir kaç şeyi doğru yapmışlar ise. Devlet ithalat yapılmasını istemiyor kaldıramam ben bu yükü diyor bu kadar basit bunda kızacak küsecek höpürecek bir r şey yok bence. Almanya izin veriyor ithalata çünkü 1200 milyar dolar ihracatı var çoğuda araba ihracatı onun zaten dünyada arabaların dolaşmasından mutlu olmasından daha doğal bir şey olamaz Mustang alıyor Mercedes veriiyor yerine. Biz nasıl izin verelim ülkede bir tane yerli araba satılmaz. Bu ülke e ile çok alay etmemek gerek biz sefaletin dibinde bir ülke değiliz orta karar bir haldeyizz. Bu ülkede her işten zengin olabilecek bir piyasa var ister top oyna ister şarkı söyle ister yemek sektörüne gir ister sanayiye gir paçayı kurtarabilirsin. Bir Bulgar için Ermeni Gürcistanlı için bu böyle değil mesela. Köşedeki en küçük dükkan boşalınca kirala aç telefonu ben sizin çiğ köfteniz isatıcam de sana sabah lavaşı çiğ köfteyi marulu sosu kamyonla getirirler sende bütün gün dürüm satarsın al sana zenginsin git Clio nu al bu kadar basit bu ülkede paçayı kurtarmakta. Mesajı Paylaş

Alkyone

Sayın Anatolia aradaki uçurumun vergi sistemiyle uzaktan yakından ilgisi yok
Mesele dolar kurunun bize fark bindirmesinden kaynaklanıyor
Mesajı Paylaş
Varlığını devam ettirmek için
Varlığını feda etmeye hazır değilsen
Bağımsızlığından ödün vermeye mahkumsun demektir

kara mehmet

Mesele dolar kuru veya benzeri bir parametre değil. Mesele üretimdir. Siz araba üretebilen bir ülke değilseniz tabiyatıyla bunu tüketemezsiniz. Ne kadar üretim yaparsanız o kadar tüketme hakkınız olur. İster suudi gibi petrol üretin ister isviçre gibi nitelikli hizmet isterseniz alman gibi araba üretip kullanın. bir şey üretmeden tüketemezsiniz. Mesajı Paylaş
Savaşma Seviş

Alkyone

Aslında sadece üretim yada ekonomi de yetmez
Alt yapı lazım
Şehirleşmek için planlamanızın da sağlam olması lazım
Bugün Türkiyenin en büyük mega kenti İstanbul trafikten inim inim inliyor
Ama biz hala mevcut satışların yetersizliğinden yakınıyoruz
Öncelikle İstanbulun nüfusunun Anadoluya yaydırılması yani tersine göçün mümkün olması lazım
Anadoluda sanayinin diğer ekonomi dallarında da ihtisaslaşma lazım... Mesajı Paylaş
Varlığını devam ettirmek için
Varlığını feda etmeye hazır değilsen
Bağımsızlığından ödün vermeye mahkumsun demektir

anafor2016

Türkiye'de üretilen araçların vergisi de az değil ki. Mesajı Paylaş

commandos

Açıkçası, iş arabaya gelene kadar vergi koyulması yada vergi yüzdesi arttırılması gereken o kadar çok şey var ki. Araba artık ihtiyaç, özel tüketim vergisi alınması bile akla mantığa uygun değil. Ha 2500-3000cc üzeri için düşünülebilir ek bir vergi sistemi ama 2500cc altına ötv ne demek! hem de %110. en alt ötv neredeyse %60 olmuş. üzerine %18 kdv. alırken bir adet kendinize bir adet de devlete alıyorsunuz. Bu sistemin değişmesi gerekir yoksa ileride 2.el mezarlığına dönecek ülke. vergi koyarak, arttırarak ülke ekonomisi korunmaz. Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

kara mehmet

Otomobillerin, akıllı telefonların üzerinde çok fazla vergi olmasının sebebi tüketimi kısıtlamaktır. Bizim bu alanlarda üretim yapan firmamız yok(montaj sanayi sayılmaz) üretici ülke olsaydık ürtilen ürünün karı ülkede kalırdı. Zaten az olan sermayenin yurt dışına çıkmasını engellemek için alına bir tedbirden bahsediyoruz. Mesajı Paylaş
Savaşma Seviş

HDS

Türkiye'de geçen sene daki 1.4 milyon üzerinde çeşitli tipte aracın üretilip çoğunun ihrac edildiğini de bir rakam olarak not edelim. Mesajı Paylaş

anafor2016

Üllkemizde ÖTV si görece düşük olan ticari araçların satış adedi artınca. Doblo,fiorino,beeper gibi araçların avrupadaki üretim üssü olduk. Otomobil üzerindeki vergilerin azalması ülkemizde üretilen araçların çeşitliliğini ve miktarını arttıracaktır. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter