Jandarma Genel Komutanlığı Haberleri

Başlatan Terra, Ağu 19, 2017, 08:17 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Jandarma Genel Komutanlığı'na Korgeneral Arif Çetin atandı


Çetin'in bu göreve atanmasıyla, kendisinden daha kıdemli olan Jandarma Genel Komutan Vekili Korgeneral Ata Kalkan emekliliğini istedi.

Yeni Jandarma Komutanı Korgeneral Arif Çetin, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında Jandarma Harekat Başkanlığı görevini yürütüyordu. Karargah binasını darbecilerden kurtaran operasyonu yönetmişti.

Geçen yılki YAŞ toplantısında korgeneral rütbesine terfi eden Çetin, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na atanmıştı.

http://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakika-haberi-jandarma-genel-komutanliginakorgeneral-arif-cetin-atandi,l2PMTa62C0-WITcjyN7jjQ Mesajı Paylaş

Alkyone

2 korgeneral, 1 tuğgeneral ve 19 albay emekliliğe sevk edildi


Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan ile daha önce Jandarma Genel Komutanlığı emrine atanan Korgeneral Ali Lapanta ve Tuğgeneral Veli Turan, 1 Ekim tarihi itibarıyla emekliliğe sevk edildi.

Jandarma Kurmay Albaylar Güven Şağban, Kahraman Dikmen ve Taner Büyükgöz, Jandarma Albaylar Osman Topbaş, Mustafa Çelik, Özcan Kaplan, Hüseyin Kanat, Zafer Durukan, Hüseyin Şimşek, Mustafa Kemal Timuroğlu, Fatih Üstündağ, Uğur Pamukçu, Levent Çinko, Eyüp Aktaş, Hakan Demirörs, Tümay Özgür ve Erol Egesoy, Jandarma Pilot Albay Tuncay Köse ile Jandarma Maliye Albay Yıldıray Dinç'in de aynı tarih itibarıyla emekliliğe sevki kararlaştırıldı.

Söz konusu karar, olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değiştirilen 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu'nun 13'üncü maddesine göre alındı.

http://aa.com.tr/tr/turkiye/2-korgeneral-1-tuggeneral-ve-19-albay-emeklilige-sevk-edildi/917306 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Foça da verilen eğitimlerden

Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

canıtez

Pilot ve teknisyenler mezun oldu

Jandarma ve Emniyet teşkilatlarının havacılık birimlerinde görev alacak 6 helikopter pilotu ile 20 uçuş teknisyeni törenle mezun oldu.

"4. dönem Jandarma Helikopter Pilot Subay Temel Kursu" ile "1. dönem Emniyet Genel Müdürlüğü Temel Teknisyenlik Kursu"nu başarıyla tamamlayan 6 helikopter pilotu ile 20 uçuş teknisyeni, Jandarma Havacılık Komutanlığında düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.

Törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, Jandarma Havacılık Daire Başkanı Tuğgeneral Ali Doğan ve Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanı Uygar Elmastaşı ve mezunların aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, Şemdinli'de 6 asker ve 2 güvenlik korucusunun şehit olduğu haberinin gelmesiyle güne moral bozukluğuyla başladıklarını söyledi.

Bu toprakları vatan tutmak için bedel ödediklerini belirten Ersoy, "Hiçbir şey için hiç kimseye boyun eğmeyeceğiz. Ataklarımız da helikopterlerimiz de insansız hava araçlarımız da Hürkuşlarımız da kendi uçaklarımız da olacak ve biz bu toprakların tek hakimi olmaya, tek egemen gücü olmaya ve Türk milleti olarak bütün bu coğrafyada yaşayan mazlumların gür ve hür sesi olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pilot-ve-teknisyenler-mezun-oldu.html Mesajı PaylaşPaylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter