Finlandiya'da Terör Saldırısı

Başlatan Sihirbaz, Ağu 18, 2017, 04:09 ÖS

« önceki - sonraki »

Sihirbaz

Finlandiya'da bıçaklı saldırı


Finlandiya'nın Turku kentinde bir kişinin öldüğü, sekiz kişinin yaralandığı bıçaklı saldırının ardından bir kişi gözaltına alındı.

Finlandiya'nın Turku kentinde bıçaklı bir saldırı gerçekleşti. Saldırının ardından yerel haber ajansı STT'ye bilgi veren hastane yetkilileri, olayda en az sekiz kişinin yaralandığını, bir kişinin de hayatını kaybettiğini belirtti.
Polisin Twitter'daki açıklamasında, "Şüpheli bacaklarından vuruldu" denildi. Polis tarafından, "İnsanlara, Turku'nun merkezine gitmemelerini tavsiye ediyoruz" uyarısı yapıldı.

Finlandiya polisi, bıçaklı saldırı sonrası Helsinki havalimanı ve metro istasyonlarında güvenlik önlemlerini artırdı. Ayrıca polis, başka şüpheliler de olabileceği düşüncesiyle bölgede operasyon başlattı. Finlandiya kamu televizyonu Yle, polis operasyonunun, Turku'nun kent merkezindeki meydana odaklandığını ve bölgedeki işletmelerin alınan güvenlik önlemi kapsamında kapatıldığını bildirdi.

Finlandiya Başbakanı Juha Sipila, Bakanlar Kurulu toplantısına girmeden önce attığı Tweet'te, "Hükümet Turku'daki durumu yakından takip ediyor. Polis operasyonu sürüyor" dedi.

http://www.dw.com/de/messerattacke-in-finnland-mehrere-menschen-verletzt/a-40151900 Mesajı Paylaş

putty

Demek ki bu terör dalgasının Türkiye ayağı geçen yakalanan polisi bıçaklayan kişi olacaktı. Büyük bir eylem engellendi boşuna demediler Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter