Havadan Taşınabilir 105 mm Hafif Çekili Obüs (BORAN) Projesi

Başlatan 7Skies, Eki 11, 2015, 09:21 ÖÖ

« önceki - sonraki »

turkdefence

Türk yıldızlarının emrinde bir C130 var. İstense teslimatı yapamaz mıydı ?

görsel hali: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d4/aa/f9/d4aaf99a9e8e6eedabae88e06c6b6f56.jpg Mesajı Paylaş

Destiny

Türk Yıldızlarının C-130'u suylamı çalışıyor.? Mesajı Paylaş

turkdefence

Hayır, tabii ki de değil, sadece anlamaya çalışıyorum.

MKE devlet kurumu, Türk Yıldızları ve emrindeki her şey de Türk Ulusu'nun bayrağını dalgalandırmak için var. Devletin bir kurumunun diğer bir kurumuna yardım etmesi bu kadar mı zor! Bu fiyatı düşününce bir fuardan diğerine ALTAY tankını veya diğer zırhlı araçları nasıl taşıyacağız!

Mesela DSA 2018 fuarına güçlü bir Türkiye pavyonu hazırlamak için 25 farklı sistem götürmeye kalksak; bu fiyat aralığında ve hiçbir ek masraf olmadan 5 Milyon dolar sadece (hava yoluyla) nakliye masrafı tutuyor! Bunun her fuar için ek masraflarıyla çok büyük masraflara ulaşması doğal.

İhracat için her firmanın kendi bütçesinden harcama yaptığı ve son Katar fuarı gibi, en çok gürültü yapıp en az ürün sattığımız bu döngüde sürdürülebilir olmaktan uzak gördüğümden soruyorum.

İlaveten MKE'nin son 2 vukuatı (2: MPT Planlarını satmaya kalkan yönetici, 1: MPT silahının almanyada çalınması) düşünülünce karayoluyla nakil sırasında geçilen ülkelerde (gürcistan, azerbaycan, hazar denizi, kazakistan) silahın başına gelebilecek bir durumu düşününce aşırı risk alınmış gibi görünüyor. 

Her halukarda önemi yok: Ar-Ge yapıp bir ürün ortaya koymuşuz. Kazakistanlı kardeşlerimiz/akrabalarımız da beğenmişse elbette bizleri mutlu edecektir.
Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter