Kamov Ka-226 Helikopter

Başlatan nokta, Ağu 14, 2017, 10:25 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Kamov yeni helikopterini İran'da test edecek


Russian Helicopters, Kamov Ka-226T 'Hoodlum-C' helikopterini İran'da test edecek. Şirketin 9 Ağustos tarihli duyurusuna göre, test programı sırasında platformun 50 santigrat dereceye kadar olan ortam sıcaklıklarındaki performansı değerlendirilecek.

Modüler tasarıma sahip Ka-226T hafif genel maksat helikopterinin tahrik sistemi, iki adet Turbomeca Arrius 2G1 turboşaft motorundan oluşuyor. 3 bin 600 kg'lık maksimum kalkış ağırlığına sahip platform, gündüz ve gece, düzenli ve olumsuz hava koşulları ile yüksek rüzgarlarda operasyon kabiliyeti ile ön plana çıkarılıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/helikopteri-iran-da-test-edecek/4763/1 Mesajı Paylaş

nokta

Ka-226T'ye 'Kritik Sıcaklık' Testi


Russian Helicopters, Iran Helicopter Support and Renewal Company (IHSRC) ile birlikte hafif çoklu rollü Ka-226T helikopteri testlerini tamamladı. Rostec'in 13 Eylül'de yayınladığı basın açıklamasına göre testler, Ağustos ve Eylül boyunca İran'da gerçekleştirildi.

Mayıs ayında Rostec'in alt kuruluşlarından JSC Russian Helicopters ve IHSRC'nin HeliRussia fuarında imzaladığı mutabakat çerçevesinde gerçekleştirilen ve başarılı sonuçlar elde edilen testlerin amacı, Ka-226T'nin +50 santigrat dereceye kadar olan ortam sıcaklıklarında operasyon kabiliyetini sınamaktı.

Russian Helicopters CEO'su Andrey Boginsky, İran da dahil olmak üzere birçok Orta Doğu ülkesinin Ka-226T'lere yangınla mücadele, karakol, tahliye ve tıbbi görevlerde kullanmak üzere ilgi gösterdiğini ve testlerin, potansiyel kullanıcılar için son derece önemli olan helikopterin 'kritik sıcaklıklarda operasyon kabiliyetini' kanıtladığını ifade etti.

Hafif çok rollü Ka-226T helikopteri, koaksiyel ana çift rotor sistemine sahip. Azami kalkış ağırlığı 3,6 ton olan Ka-226T bir tona kadar yük taşıyabiliyor. Helikopterin ön plana çıkarılan özelliği ise modüler bir yapıya sahip olması. Ka-226T'ye 6 kişiye kadar taşıyabilen bir nakliye kabini veya özel ekipmanlı modüller entegre edilebiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ka226t-ye--kritik-sicaklik--testi/4856/1 Mesajı Paylaş

nokta

Hindistan'da Ka-226T Üretimi İçin Son Adımlar

Hindistan, Kamov Ka-226T hafif helikopterlerin lisans altında Hindistan'da üretiminin ayrıntılarıyla ilgili olarak Russian Helicopters firması ile görüşmelere başladı. Russian Helicopters CEO'su Andrey Boginskiy, Hindistan'a yaptığı ziyarette Savunma Bakanı Nirmala Sitharaman ile görüşecek ve sözleşme tarihi ile üretimin yapılacağı tesisin belirlenmesi konularında karara varmaya çalışacak.

Hindistan ve Rusya, 2015 yılında Rus Ka-226T helikopterinin Hindistan'da yerel üretimini ön gören bir işbirliği anlaşması imzalamıştı. Ülkeler, montaj ve onarım operasyonları ile Hint tedarikçilere entegratör olmak için Haziran 2017'de bir ortak girişim kurdu.

http://www.c4defence.com/Gundem/hindistan-da-ka226t-uretimi-icin-son-adimlar/5052/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter