Raytheon AGM-176 Griffin

Başlatan nokta, Ağu 08, 2017, 12:16 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Basra Körfezinde Füze Denemesi

Amerika Birleşik Devletleri Kıyı Devriye Filosu'na (Patrol Coastal Squadron-PCRON) bağlı beş kıyı devriye gemisinin temmuz ayının son haftasında füze denemesi yaptığı açıklandı. Basra Körfezi'nde gerçekleştirilen denemelerde, AGM-176B Griffin satıhtan-satıha füze sistemleri test edildi. Füzelerin küçük botlar gibi hareketli yüzey hedeflerini vurma kabiliyetleri gözlemlendi.

http://www.c4defence.com/Gundem/korfezde-fuze-denemesi/4744/1 Mesajı Paylaş

swat

Bizim Mızrak-D bunun tam bir muadili değil ama  ATGM'den evirdiğimiz yegane mühimmat. Ama Özellikle Ege'deki artabilecek yunan hücumbot tehdidine karşı mükemmel bir çözüm.

Bizimde Mızrak-D üzerinde üzerinde çalışmamız  bu mühimmat gurubunu gelişirmemiz gerekli.

AGM-176'ya wikipedia'dan baktığımızda;

Güdüm- Lazer veya GPS&INS
Menzil- 8 km
Harp Başlığı 5.9 kg

Ürün Low-Cost olarak geçiyor sanıyorum yetenekleri biraz sınırlı. Mesajı Paylaş

radar

Temren var ya? Üstelik menzili de güdüm sistemi de daha gelişmiş. Mesajı Paylaş

putty

MMW yada IIR olması gerek SAL füze ile denizde bot mu vurulurmuş. İngilizlerin brimstone ile şahane bir deneme video ları vardı onun gibi bir şey yapması lazım ABD nin de. Hiç yakışmıyor ABD ye bu zavallılık. Bizim UMTAS IIR şahane olur mesela Mesajı Paylaş

swat

@radar

Temren = Mızrak-D zaten. Tam muadili değil derken daha az yetenekli, değil aksine daha yetenekli anlamında bu biraz low-cost bir çalışma birim fiyatta muhtemelen Temren daha pahalı olacaktır.

Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter