Tesla

Başlatan The Thing, Ağu 07, 2017, 03:29 ÖS

« önceki - sonraki »

The Thing

Ağu 07, 2017, 03:29 ÖS Last Edit: Eki 03, 2017, 04:08 ÖS by Yönetim
Tesla şirketinin, Tesla S modeli saatte 36 km. süratle bir depo(!)  şarjla 1.048 km yol yaparak, 1.000 km menzilini aşan ilk elektrikli araç unvanını almış. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Normalde zaten 500 km'den fazla yapıyor Model S 100D. Hızı bu kadar düşürünce menzil resmen ikiye katlamış ama biraz deneysel bir sürüş olmuş gibi.
Yoksa bu ortalama ile 1000 km araç sürmek için sabır taşı olmak lazım. Mesajı Paylaş

anafor2016

Istanbul trafiğinde ortalama hız 36 zaten Mesajı Paylaş

HDS

Ama dur kalklar yüzünden.  :) Mesajı Paylaş

delidumrul

Gaziantepte dahi 1000 km ye şehir içi o kadar gösteriyo ortalama.İstanbulu düşünemiyorum. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Dünyanın en büyük pili 'yarı yarıya tamamlandı'

Tesla, Güney Avustralya'daki dünyanın en büyük pilini inşa etme planlararını yarı yarıya tamamladıklarını duyurdu.

Dünyanın en büyük 100 megavat kapasiteli pilini yapma projesi, Tesla'nın patronu Elon Musk ve Avustralyalı yazılım girişimcisi Mike Cannon arasında, Twitter'da girilen bir bahisle başladı. Musk, Tesla'nın rüzgar enerjisiyle dolan pili 100 gün içinde inşa edebileceklerini, başaramazlarsa Avustralya hükümetinden para almayacaklarını söylemişti.

Dev pil, bölgede sık sık görülen elektrik kesintilerini önlemek için tasarlandı. Kesintilere, bölgenin aşırı bir şekilde yenilenebilir enerji kaynaklarına bağımlı olmasının yol açtığı eleştirileri getiriliyordu.

Twitter'daki iddia, Avustralya'daki başka şirketleri harekete geçirdiği yönündeydi. Üç farklı şirket, Tesla'nın teklifinden daha düşük fiyata ve daha kısa sürede pilin yapımını tamamlayabileceklerini ilan ettiler.

Fransız ortak

150 milyon dolarlık ihaleye Tesla, Zen Energy, Carnegie Energy ve Lyon Group şirketleri katıldı. Pilin yanında bir de rüzgar enerjisi üretim alanı kurulmasını hedefleyen projenin ihalesini alan Tesla, Fransız şirketi Neoen ile ortaklık yaptı.

Aslında Tesla, iddianın başladığı 100 günden çok önce pilin inşaatına girişmişti. Geri sayım Avustralya hükümetinin projeyi onayladığı 30 Eylül'den itibaren başladı. Elon Musk, Tesla'nın projeyi 100 gün içinde tamamlayamaması durumunda 50 milyon dolar kaybedeceğini söylemişti.

http://www.bbc.com/news/technology-41469231
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter