Nijerya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Ağu 04, 2017, 11:04 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Nijerya'ya A-29 Tucano

ABD, Nijerya'ya 593 milyon ABD Doları tutarında A-29 Super Tucano hafif taarruz uçağı tedarikini onayladı. FMS kapsamında yapılan satışta 12 adet A-29 Super Tucano'nun Nijerya'ya teslim edilmesi planlanıyor. Tedarik paketi, 12 uçağın yanı sıra eğitim desteği ve teknik desteği de içeriyor. Gelişmiş hedefleme sistemleri ve taşıyabildiği silah yükü ile hafif taarruz görevlerinde başarıyla kullanılan uçağın, Nijerya'nın Boko Haram terör örgütü üzerine düzenlediği operasyonları daha etkili kılması hedefleniyor.

Nijerya, ülkedeki terör olayları sebebiyle 2015'te bu uçakları talep etmiş ancak Obama yönetimi ülkedeki sorunlardan dolayı bu talebi askıya almıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/nijerya-ya-hafif-destek/4731/1 Mesajı Paylaş

Defence

Nijerya, ABD'den alacağı 12 adet A-29 (Embraer Super Tucano) pervaneli hafif saldırı uçağında kullanmak için Pawveway-II laser güdümlü bomba (APKWS) almak istiyormuş.

Hürkuş-C'de de aynısının kullanılabileceğini düşündüğümüzde, Hürkuş-C, terörle mücadele kapsamında F-16'larımızın yükünü büyük ölçüde hafifletecektir.

http://www.janes.com/article/73426/nigerian-super-tucano-package-includes-laser-guided-weapons Mesajı Paylaş

kara mehmet

Embraer yapımı uçağa fms kredisi? Mesajı Paylaş
SAVAŞMA SEVİŞ

orko_8

ABD'li SNC şirketi satıyor uçakları. SNC, uçağın lisans hakkına sahip. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter