Yüksek Askeri Şüra Kararları

Başlatan Observer, Ağu 02, 2017, 04:29 ÖS

« önceki - sonraki »

Observer

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı Çankaya Köşkü'nde Başbakan Yıldırım başkanlığında yapıldı. Toplantı sonrası yapılan açıklamaya göre 30 Ağustos 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Kara Kuvvetleri Komutanlığına Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanlığına Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz atandı.

Alınan kararlar doğrultusunda, 6 general ve amiral bir üst rütbeye yükseltildi. 61 albay, general/amiralliğe yükseltildi. 8 general/amiralin görev süresi bir yıl, 168 albayın görev süresi ise iki yıl uzatıldı. Rütbe bekleme süresini dolduran 28 general/amiral ile 107 albay "kadrosuzluk"; 1 amiral ise yaş haddini doldurması nedeniyle 1 Eylül 2017 tarihinden itibaren emekliye sevk edildi.

Atamaların tam listesini görmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/yas-kararlari-isim-isim-tam-liste,LDH5RQoSuEWtpi7GBNU7KA/6A67ACTt80GBieF5cuk1Yw Mesajı Paylaş

hergeleci

Aksakalli generalin atamasi ile olan dusunceleriniz nedir? Basinda sacma sapan yorumlar cikiyor ben pek anlayabilmis degilim. Bana sacma sapan bir atama gibi geldi. Mesajı Paylaş

swat

Akabinde istifa etti haberi var, atama daha çok istifaya zorlamak için gibi. Bilemiyorum artık çök üzüldüm, bu adam resmen 15 temmuzda büyük rol oynamıştı.

Mesajı Paylaş

merzifonlu

Ağu 22, 2017, 08:10 ÖÖ Last Edit: Ağu 22, 2017, 08:15 ÖÖ by merzifonlu
Yahu neden istifa etsin? Adam rütbe kaybetmedi ki. Yerine alt rütbeden biri de gelmedi. Onun yerine birliğin seviyesi düşürüldü, daha doğrusu eski seviyesine indirildi.

Ha bu atama biraz tuhaf mı, evet öyle. Benim anladığım üstleri (ve hükumet) düzenli birlik operasyonlarını yönetmek için yeterli bulmamışlar Paşayı. Belki tecrübe kazansın diye yapmışlardır bu atamayı. Askerlikte -sadakat hariç- en çok aranan nitelik savaşkanlıktır. Öyle bir adamı bulmuşsan kolay kolay gözden çıkartamazsın. Mesajı Paylaş

Danişment

Şey de diyenler var ileride genel kurmay başkanı olabilimiş/olması içinmiş. Mesajı Paylaş

Alkyone

Milli Savunma Bakanlığı: 7 general ve amiral YAŞ kararları öncesi emeklilik talebinde bulundu

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının 2 Ağustos 2017 tarihinde yapıldığı hatırlatıldı.

YAŞ sonrası general ve amiral atamalarının, 20 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandığı anımsatılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) görevli 7 general ve amiralin atama çalışmalarından önce kendi istek ve iradeleriyle emeklilik talebinde bulundukları belirtildi.

http://aa.com.tr/tr/gunun-basliklari/milli-savunma-bakanligi-7-general-ve-amiral-yas-kararlari-oncesi-emeklilik-talebinde-bulundu/890926 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Defence

Yüksek Askeri Şüra bugün toplandı ve atamaları gerçekleştirdi. YAŞ kararlarının tam metni için tıklayınız:

https://www.tccb.gov.tr/assets/dosya/yas/yas-atama.pdf Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter