SHG-2017 Sivrihisar Airshow

Başlatan Trilogy, Tem 31, 2017, 10:33 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Trilogy

Sivrihisar Sivil Havacılık Gösterisi, 16-17 Eylül 2017 tarihlerinde Sivrihisar Hava Parkında gerçekleştirilecek.

https://www.shgairshows.com/ Mesajı Paylaş

canıtez

Sivrihisar Air Show'a ücretsiz otobüs servisi


16 ve 17 Eylül tarihlerinde Sivrihisar'da düzenlenecek havacılık gösterilerine ulaşım için otobüs kaldırılacak. Sivrihisar Otogarı'ndan saat 09.45'ten itibaren kaldırılacak otobüsler saat 15.00'e kadar ring seferi gerçekleştirecek. Otobüsler, 18.15'ten itibaren saat 20.30'a kadar dönüş seferleri yapacak.

Servis saatlerini görmek için tıklayınız.

http://www.kokpit.aero/sivrihisar-air-show-otobus-saatleri Mesajı Paylaş

canıtez

GÖKYÜZÜNDE MUHTEŞEM SHOW


Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi (Eskişehir), Necati Artan Tesisleri'nde 16-17 Eylül tarihlerinde Uluslararası boyutta muhteşem bir Hava Gösterisi düzenleniyor

Sivrihisar Hava Gösterileri SHG 2017'de, 6 ayrı ülkeden gelen ve hava gösterilerine katılan profesyonel gösteri pilotları var. ABD, Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkeler, katılımın yanı sıra imal ettikleri sportif uçakları pazarlamak amacıyla organizasyona geliyorlar. Böylelikle Sivrihisar Hava Gösterileri organizasyonu, gösteri kimliğinin yanında "Havacılık Fuarı" kimliğine de kavuşmuş oluyor. Bu sene TAI / TUSAŞ Sivrihisar Hava Gösterileri'ne "sponsor" oldu. Hürkuş eğitim uçağının ve Atak helikopterlerinin muhteşem hava gösterileri de Sivrihisar Airshow' da yer alacak.

Paris Havacılık Fuarı'ndan sonra HÜRKUŞ ilk defa Sivrihisar Airshow'da

TAI'nin tecrübeli test pilotu Murat Keleş tarafından uçurulması beklenen Hürkuş'la Paris Havacılık Fuarı'nda yapılan showdan daha kapsamlı bir  gösterinin Sivrihisar'da gerçekleşecek.

TAI'nin geliştirdiği Atak Helikopteri de gösterilerde yer alıyor. Atak Helikopteri'nin çevik manevralarla yapacağı gösteri merakla bekleniyor.
Türkiye'nin gururu, Milli Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk ve yine Türkiye'nin ilk profesyonel kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk'ün gökyüzüyle dans ettikleri olağanüstü akrobasi gösterileri, Türk Hava Kurumu Planör ve Paraşüt grupları ile Türkiye'nin en yaşlı tayyaresi Boeing-Stearman ve MD-500 Helikopter gösterileri bu etkinlikteki yerlerini alıyorlar.

Ayrıca, Alman Akrobasi Pilotu Tim Tibo, Türkiye semalarında ilk defa yer alacak Sbach tipi kompozit akrobasi uçağı ile izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatacak.

Model uçak ve helikopter sevdalılarına da yer veren organizasyona, Almanya'dan iki kadın model helikopter pilotu katılıyor. Model Jet uçaklarının da yer aldığı gösterilerde birçok firma, uçuş okulu, üniversite ve havacılık ile ilgili kurumlar kendilerini tanıtmak için bulunuyor. Bunlar arasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü katılımı ile dikkati çeken en önemli kuruluş. Sportif ve amatör havacılık ile SHGM'nin böylesine iç içe olması ayrı bir ilk olmakla birlikte Genel Havacılık sektörünü çok sevindiren bir unsur olarak görülüyor.

Sivrihisar Hava Gösterileri'nde artık geleneksel hale gelen "Uçak Pistinde Bisiklet Yarışı" Airshow 2017 programı içinde yapılacak. Gelen izleyicilerin çok büyük keyif aldığı ve herkesin katılımına açık olan bu eğlenceli yarış, hava gösterilerinin ilk günü olan Cumartesi günü gerçekleşiyor.

İki gün süren Sivrihisar Airshow 2017 etkinliği boyunca, yine geleneksel hale gelen "Hava Fotoğraf Yarışması" da deneyimli fotoğrafçılar Zafer Buna ve Uğur Özkan önderliğinde devam ediyor.

http://www.airkule.com/haber/GOKYUZUNDE-MUHTESEM-SHOW/28112 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter