Siteye Video Eklenmesi ve Diğer Eklentiler Hakkında

Başlatan Moderasyon, Tem 30, 2017, 02:45 ÖS

« önceki - sonraki »

Moderasyon

Değerli arkadaşlar. Birçok üyemiz siteye neden video eklenemediğini yada bazı uygulamaların ve eklentilerin sitede neden kullanılmadığına dair sorular sormaktadır. Bu hususta şunu vugrulamak isteriz. Malesef bir öncelik sırası oluşturmak zorundaydık. Bu öncelik sıralamasında güvenlik ve süreklilik birinciliği aldı.

Bildiğiniz gibi diğer tüm savunma forumları defalarca kapandı, hacklendi, veri tabanını kaybetti, sabote edildi ve servis dışı kaldı. Bizde bu durumların olmasını istemiyoruz. Vaktinizi ayırıp, emek verip yazdığınız mesajlara değer veriyoruz. Bu nedenle güvenli olduğuna emin olmadıkça hiçbir eklentiyi aktive etmiyoruz.

Şu anda forma resim ekleyebiliyorsunuz. Fakat forma video ekleme özelliğini aktif hale getirirsek, dış bir kaynaktan gelecek video dosyasını, dış bir kaynaktan alınacak video player yazılımı ile çalıştırmanıza onay vermiş olacağız. Bu öngörülemeyen güvenlik açıkları ve sitemize saldırı imkanı yaratacaktır. Ayrıca sitemizden çağırılan ve çalıştırılan zararlı kodların belli bir seviyeye ulaşması durumunda, Google ve diğer arama motorları (SSL sertifikası almış olmamıza rağmen) bizi güvensiz ve zararlı yazılım barındıran bir site olarak etiketleyecektir.

Bu nedenle anlayışınıza sığınıyoruz. Video ekleyemeseniz bile linkini paylaşabilirsiniz. Üzerine tıklanınca yeni bir sekmede açılacaktır.
Saygılarımızla/Moderasyon. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter