Kanada Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Tem 28, 2017, 09:26 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Kanada'ya Yeni Makineli Tüfek


Kanada Milli Savunma Bakanı, silahlı kuvvetlerin kullanımı için Colt Kanada firmasından toplam bin 148 adet yeni 7.62 mm C6A1 FLEX Genel Maksatlı Makineli Tüfek (General Purpose Machine Guns/GPMGs) tedariki planlandığını duyurdu. Bakan, 26 Temmuz'da yaptığı açıklamada, ilgili yedek parça ve aksesuarların dahil olduğu sözleşme bedelini 25,7 milyon Dolar olarak açıkladı. Teslimatların 2018 yılı Eylül ayında başlayıp, 2019 Haziran'ına kadar tamamlanması planlanıyor. Kanada Ordusu, şu anda C6 makineli tüfeklerini kullanıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kanada-ya-yeni-makineli-tufek/4704/1 Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

sayı mı yanlış, ben mi yanlışım. 148 adet tüfek için 25,7 milyon dolar mı? Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

HARZEMŞAH

#2
Tem 28, 2017, 10:05 ÖS Last Edit: Tem 28, 2017, 10:10 ÖS by Yönetim
Haberin orijinnalinde 1.148 adet yazıyor...
Ama zaten nokta'nın paylaştığı haberde de. Yalnızca bin yazı ile 148 rakam ile yazılmış. ..

http://ottawacitizen.com/news/national/defence-watch/canadian-military-orders-new-c6-machineguns Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

tamam ben yanlış okumuşum. özür dilerim. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

southwater

22.386 dolar / tüfek.
Bakım, onarım setleri ve askılar da dahilmiş.
Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Küçük bir not: ABD değil Kanada Doları olmalı... Mesajı Paylaş

nokta

Kanada Avustralya'dan F-18 Alımını Değerlendiriyor


Kanada, Avustralya'dan ikinci el F/A-18 tedariki seçeneğini değerlendiriyor. Kanada'lı bir grup yetkilinin, ikinci el uçakların incelenmesi için Avustralya'ya gittiği belirtildi.

Kanada Savunma Bakanı Harjit Sajjan 6 Eylül'de gazetecilere verdiği demeçte, "Avustralya, bizimkilere çok benzer F-18'lere sahip. Bu, çeşitli seçenekleri incelemek için ekip göndermemizin nedenlerden biri," dedi. "Mühendislerimiz, uçakların ve taşıdığı sistemlerin yeterliliğinden emin olmak için geniş kapsamlı bir inceleme yapacak ve kısa zamanda bir değerlendirme sunacaklar."

http://www.c4defence.com/Gundem/kanada-secenekleri-degerlendiriyor/4831/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kanada'ya Super Hornet Onayı


ABD Dışişleri Bakanlığı, yabancı askeri satış (FMS) kapsamında Kanada'ya Boeing F/A-18 Super Hornet uçağı satışını 12 Eylül'de onayladı. Talebin Kongre onayından geçmesi halinde Kanada, toplamda 18 adet Super Hornet tedarik edecek. Sipariş edilen uçakların 10 adedi tek koltuklu F/A-18E varyantı; geriye kalan sekiz adedi ise iki koltuklu F/A-18F.

Kanada ayrıca sekiz adet General Electric F414-GE-400 motoru için yedek parça, 10 adet Raytheon AN/APG-79 aktif elektronik taramalı dizi (AESA) radarı, 20 adet General Dynamics M61A2 20mm silah sistemi, 28 adet Raytheon AN/ALR-67(V)3 elektronik harp karşı önlem alıcı seti ve 15 adet Lockheed Martin AN/AAQ-33 Sniper gelişmiş hedef belirleme podu talebinde bulundu.

http://www.c4defence.com/Gundem/kanada-ya-super-hornet-onayi/4852/1 Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Boeing'e can suyu... Mesajı Paylaş

nokta

Kanada'dan 5. Nesil Talebi

Kraliyet Kanada Hava Kuvvetleri, 2019 yılına kadar beşinci nesil savaş uçağı tedariki için yeni bir teklif talebi yayımlamayı planlıyor. Kuvvet komutanı Korgeneral Michael Hood, hizmet ömrünün sonuna yaklaşan CF-18 filosunun yerine geçecek platformlar konusunda 2021 yılına kadar bir karar alınmasının beklendiğini ifade etti.

http://www.c4defence.com/Gundem/kanada-dan-5-nesil-talebi/5124/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kanada'ya Cevap İtalyan-Fransız Ortaklığından Geldi

İtalyan Fincantieri firmasının 10 Aralık'ta yaptığı açıklamaya göre, Fransız Naval Group ve Fincantieri, Kraliyet Kanada Deniz Kuvvetleri'nin NATO standartlarında muharebe gemisi arayışına ilişkin ortak bir teklif sunuyor.

Şirketler, Kanada'nın ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılamak üzere modifiye edilmiş, FREMM fırkateyn tasarımına dayalı bir çözüm teklif etti. Teklifin onaylanması halinde, fırkateynler kısa süre içinde Kanada'da Irving Tersanesi'nde inşa edilmeye başlanacak.

Naval Group ve Fincantieri, daha önce FREMM fırkateyninin ortak geliştirilmesi de dahil olmak üzere birçok önemli projede iş birliği yaptı.

FREMM fırkateyninin genel amaçlı ve denizaltı savunma harbi varyantları, halihazırda iki NATO ülkesinin hizmetinde bulunuyor.

http://c4defence.com/Gundem/kanada-ya-cevap-italyanfransiz-ortakligindan-geldi/5232/1 Mesajı Paylaş

nokta

Boeing Teklifinin Üstü Çizildi

Kanada, 18 adet Boeing Super Hornet uçağı tedarik planlarını iptal ediyor. Yerine Avustralya'dan ikinci el F-18 tedarikine niyetlenen ülkenin bu kararı Boeing-Bombardier Inc firmaları arasında bir süredir devam eden anlaşmazlığına tepki olarak verildiği ifade ediliyor. Boeing, Kanadalı uçak üreticisi Bombardier'i, yerli Amerikan pazarında damping yapmakla suçluyor.

Kaynaklar, Avustralya'dan bir grup askeri yetkilinin müzakereler için geçen ayın sonlarında Ottawa'ya ziyaret gerçekleştirdiğini belirtti. Kanada, 2019 yılının başında yeni muharebe uçağı filosuna ilişkin ister ve şartları resmen ilan ederek açık bir ihale başlatacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/boeing-teklifinin-ustu-cizildi/5239/1 Mesajı Paylaş

canıtez

Kanada Fincantieri'yi red etti

Kanada, İtalyan-Fransız konsorsiyumunun 15 gemilik teklifini kabul etmedi. Fincantieri tersanesi, İtalyan ve Fransız donanmalarının kullanımında olan Fremm firkateyn tasarımına bağlı olarak Kanada'ya teklif götürmüştü. Tersane yaklaşık 47 milyar dolar bütçe ile 15 geminin inşa edilmesini teklif ediyordu. Tersane, bir açıklama yaparak Kanada hükümetinin tekliflerini red ettiğini bildirdi.

http://www.c4defence.com/Gundem/kanada-fincantieriyi-red-etti/5268/1 Mesajı Paylaş

Atılgan

Kanada'nın ilk Arktik ve Offshore devriye gemisi inşa ediliyor

Kanada Kraliyet Donanması'nın ilk Arktik ve Offshore devriye gemisi 'HMCS Harry DeWolf'un Kanada merkezli Irving Shipbuilding'in Halifax Tersanesi'nde yapımı devam ediyor.
Geminin üç bölümü birleştiğinde, donanımlarının ve teçhizatlarının yerleştirilmesine başlanacak. Halifax Tersanesi'nde 'HMCS Harry DeWolf' ile 'HMCS Margaret Brooke' isimli iki geminin inşa devam ediyor ayrıca 'HMCS Max Bernays isimli geminin inşasına bu ay içerinde başlanacak.

Bu proje beş buzkıran geminin teslimini ve altıncı gemiyi Harry DeWolf sınıfı olarak yapma opsiyonunu da içeriyor.

Bu gemiler Kanada Silahlı Kuvvetleri ve diğer ortakları için işbirliği yaparak, Kanada'nın egemenliğini Arktik de dahil olmak üzere deniz sularında silahlı gözetim yaparak koruyacak.

'HMCS Harry DeWolf' isimli geminin 2018 yılında teslim edilmesi planlanılıyor. Gemi 103 metre uzunluğa, 19 metre genişliğe ve 65 mürettebat kapasiteli olarak tasarlandı. Ayrıca iki adet 4.5 tahrik güçlü motora ve 3.6 MVA jeneratör gücüne sahip olacak.

Personel transferi yada çok amaçlı operasyonlar için 35 knota kadar hız yapabilen botlara ve uzaktan kontrol edilebilen BAE Mk 25 milimetre özellikli silahı da her türlü duruma karşı gemiyi hazır bulunduracak. Ayrıca geminin 20 ton ağırlığında vince de sahip olacağı belirtildi.

http://www.denizhaber.com.tr/kanadanin-ilk-arktik-ve-offshore-devriye-gemisi-insa-ediliyor-haber-78202.htm Mesajı Paylaş

HDS

Bizimkiler de Antarktika'da yer bakıyorlar. Üs konusunu ciddiye aldılar ve herhalde yavaş yavaş arktik bölgelerde denizcilik tecrübelerine başlayacaklar. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter