Durmazlar

Başlatan Traverten, Tem 27, 2017, 08:05 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Traverten

2012 yılında Durmazlar Holding bünyesinde faaliyete başlayan Duray Ulaşım Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., raylı sistem araçlarının en temel parçalarından boji ve gövde karkasını üretiyor.

Durmazlar Holding'e bağlı raylı sistem iştirakleri, Durmazlar Raylı Sistemler ve Duray Ulaşım Sistemleri olarak iki ayrı üretim tesisinde toplam 40.000 metrekare kapalı alanda, 440 çalışanıyla üretim yapıyor.

Raylı Sistemler Satış ve İhale Müdürü Sunay Şentürk, trafik ve ulaşım sorununun alternatifsiz ve kesin çözümü için raylı toplu taşıma sistemlerini işaret ediyor. Tramvay, hafif raylı sistem, metro gibi araç ve sistemlere talep ve bağımlılığın her geçen gün arttığına dikkat çeken Şentürk, "Geçtiğimiz 5 yıllık dönem içerisinde yerli ve milli markalar olarak raylı toplu taşıma araçlarının ülkemizde üretimi konusunda önemli mesafe kat etmemize rağmen ülkemiz de oluşan raylı toplu taşıma aracı ihtiyacının çok büyük bir kısmı halen yurt dışından karşılanmaya devam edilmektedir. Bu durum, bizim gibi bu sektöre gönül vermiş yerli sanayiciler ve ülkemiz açısından önemli ekonomik yükler meydana getirmektedir." dedi.

Üretimde, kalite ve verimliliği ön planda tutarak yatırımlarını sürdürdüklerini ifade eden Şentürk, "Durmazlar ailesi olarak, raylı sistemler sektöründe global bir oyuncu olmak, milli bir marka yaratmak ve yerlilik oranını her geçen gün daha da arttırmak üzere çıktığımız bu yolda, hedefimize ulaşmak için çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Kurucumuz Ali Durmaz'ın dediği gibi 'Dünyanın daha iyilere ihtiyacı var.' " değerlendirmesini yaptı.

http://www.rayhaber.com/2017/07/durmazlar-kuresel-pazarin-milli-oyuncusu/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter