Tomahawk Füze Ailesi

Başlatan nokta, Tem 20, 2017, 12:41 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

ABD Denizaltısından Tomahawk Testi


ABD Deniz Kuvvetleri (USN), Virginia Sınıfı denizaltısı USS North Dakota'da (SSN-784) bulunan yeni Blok III Virginia füze fırlatma sistemini, Meksika Körfezi'nde iki adet Tomahawk fırlatarak ilk kez test etti. Denemeler, denizaltıya entegre edilen yeni sistemin Tomahawk füzelerini yükleme, taşıma ve dikey fırlatma performansının test edilmesi amacıyla gerçekleştirildi. Kuvvet, aynı zamanda gemilerin halihazırda taşıyabildiği Tomahawk füzelerinin sayısını üç katına çıkarmak için de çalışmalar yürütüyor. Tomahawk'ların üreticisi Raytheon ise kuvvetin denizaltı modernizasyon programı kapsamında füzeleri modernize etmeye devam ediyor.

Donanma, Tomahawk Blok IV füzelerinin modernizasyonuna, iletişim ve navigasyon yeteneklerini geliştirerek devam edecek. Tomahawk füzelerinin, yükseltme çalışmalarının tamamlanmasını takiben 2019 yılı itibarıyla konuşlandırılmaya başlanması planlanıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/abd-denizaltisindan-tomahawk-testi/4669/1 Mesajı Paylaş

nokta

Tomahawk Denizlere İniyor


Raytheon, ABD Donanması'na ait bir dizi Tomahawk'ı gemisavar seyir füzesine dönüştürecek harici bağlantı linki geliştirmek için yakın zamanda yeni bir sözleşme imzalamayı bekliyor. Füzenin yeni rolü için çalışmalar, Block IV Tomahawk'ların yarıömür yeniden sertifikasyonu (mid-life recertification) sürecinde gerçekleştirilecek. Füze, bu kapsamda aktif ve pasif sensörlerden oluşan çok modlu yeni bir arayıcı başlığa sahip olacak. Yeni varyantların 2020'de ABD Donanması hizmetine girmesi bekleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/tomahawk-denize-iniyor/4781/1 Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Harpoon'dan umudunu kesip arayış içinde olan bir tek biz değilmişiz anlaşılan. Allahtan bizim bu iş için SOM'umuz var.
Ayrıca yakında bizi Harpoon belasından da kurtaracak bir de Atmaca'mız... Mesajı Paylaş

nokta

Raytheon'a Tomahawk Blok IV Kontratı

Raytheon, 100 adet Lot 15 Tomahawk Block IV dikey fırlatma sistemi füzeleri üretimi için 143 milyon Dolarlık bir sözleşmeye imza attı. Sözleşme kapsamındaki çalışmaların 2020 Ağustos ayına kadar tamamlanması bekleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/raytheon-a-tomahawk-blok-iv-kontrati/6201/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter