Yurtiçi Askeri Olaylar

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

13 Eylül 2018 tarihinde;

1. Diyarbakır/Lice'de devam eden operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş, 1099 adet piyade tüfeği fişeği, dört adet şarjör, 712,45 kg kubar esrar, 6.558,55 kg toz esrar, 7.271 kg esrar maddesi, 669.478 kök kenevir bitkisi, 149,65 kg kenevir tohumu ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Şemdinli ve Şanlıurfa/Suruç kırsalında icra edilen arazi aramalarında iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3. Muş/Hasköy kırsalında icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınakta muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Silopi'de, yasadışı yollardan Türkiye'ye girmeye çalışan bir bölücü terör örgütü mensubu terörist silahsız ve teçhizatsız olarak yakalanmıştır.

5. Irak kuzeyi/Zap bölgelesinde, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı dört bölücü terör örgütü mensubu terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

14 Eylül 2018 tarihinde;

1. Bingöl/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet RPG-7 roketatar ve bir adet mühimmatı ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 13 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 17 adet el bombası ve 330 adet muhtelif fişek ele geçirilmiştir.

3. Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet RPG-7 roketatar mühimmatı ele geçirilmiştir.

4. Hakkâri kırsalı ile Irak kuzeyi Avaşin-Basyan bölgelerine 14 Eylül 2018 tarihinde icra edilen hava harekâtları neticesinde, üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı beş terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

15 Eylül 2018 tarihinde;

1. Van/Gürpınar'da icra edilen hava destekli operasyonda bir bölücü terör örgütü mensubu, bir adet M-16 piyade tüfeği, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, iki adet RPG-7 roketatar, bir adet Biksi makineli tüfek, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 4.600 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 14 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 94 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, bir adet 81 mm havan mühimmatı, 27 adet el bombası, 15 adet M-16 piyade tüfeği fişeği, 100 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, beş adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, bir adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, iki adet radyo, bir adet güneş paneli, iki adet ses kayıt cihazı, iki adet hafıza kartı, muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ile birlikte yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

Observer

15 Eylül 2018 tarihinde;

1. Irak kuzeyi Hakurk Kani Rash bölgesinde devam eden operasyonda icra edilen arazi aramalarında iki adet AT-4 tanksavar füzesi, beş adet RPG-7 roket atar mühimmatı ele geçirilmiş, bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Hakkâri/Merkez kırsalında icra edilen operasyon esnasında çıkan çatışmada iki bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, bir Dragunov Keskin Nişancı Tüfeği, bir adet M-16 Piyade Tüfeği, üç AK-47 Piyade Tüfeği, iki termal kıyafet ve iki gizleme ağı ele geçirilmiştir. 

3. Irak kuzeyi/Avaşin-Basyan bölgesinde, hava harekâtı ile etkisiz hale getirilen üç bölücü terör örgütü mensubundan birinin turuncu listede olan Ali Gever Kod Murat Akdoğan olduğu tespit edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

4. Irak kuzeyi/Zap ve Hakurk bölgelerinde, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla, üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen; Zap'ta iki, Hakurk'ta üç olmak üzere toplam beş bölücü terör örgütü mensubu düzenlenen hava harekâtlarıyla etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

5. Bitlis/Merkez'de, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı iki bölücü terör örgütü mensubu düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

6. Şırnak/Merkez'de, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı iki bölücü terör örgütü mensubu ateş destek vasıtaları ile etkisiz hale getirilmiştir.

7. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan üç bölücü terör örgütü mensubu teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

#394
Eyl 19, 2018, 11:47 ÖÖ Last Edit: Eyl 19, 2018, 01:18 ÖS by Observer
17 Eylül 2018 tarihinde;

1. Bitlis/Merkez'de, icra edilen operasyon esnasında çıkan çatışmada bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, üç adet el bombası ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de, icra edilen mayın/el yapımı patlayıcı aramasında yola tuzaklanmış iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3. Irak kuzeyi/ Avaşin-Basyan, Zap ve Metina bölgelerinde, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen teröristlere ait silah mevzi, mağara barınak ve sığınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

4. Tunceli kırsalında keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı 10 bölücü terör örgütü mensubu terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirilmiş, dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet tabanca, dört adet el bombası ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

18 Eylül 2018 tarihinde;

1. Bingöl/Merkez'de, icra edilen arazi aramalarında iki adet Kanas keskin nişancı tüfeği, dört adet el bombası, iki adet el telsizi ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Tunceli/Ovacık'da, icra edilen arazi aramalarında iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Van/Özalp'da Altınboğa Mahallesi sınırları içerisinde icra edilen arazi aramalarında, toprağa gömülü vaziyette bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Sten marka tüfek ele geçirilmiştir.

4. Irak Kuzeyi/Avaşin-Basyan, Sinath-Haftanin, Gara bölgelerinde hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen silahlı 13 bölücü terör örgütü mensubu düzenlenen hava harekâtı ile etkisiz hale getirilmiş, teröristlere ait mağara ve sığınaklar imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

20 Eylül 2018 tarihinde;

1. Şırnak/Beytüşşebap'ta, icra edilen arazi aramasında bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Tunceli/Pülümür'de, icra edilen arazi aramasında 250 kg amonyum nitrat ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Irak kuzeyi Avaşin-Basyan, Metina ve Zap bölgelerine düzenlenen hava harekâtları neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan silah mevzi, sığınak ve barınaklar imha edilmiş; üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki silahlı sekiz terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

21 Eylül 2018 tarihinde;

1. Irak kuzeyi/Gara ve Ağrı/Doğubayazıt kırsallarında keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı 10 terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

2. Hakkâri/Şemdinli'de icra edilen arazi aramalarında iki adet AT-4 tanksavar füzesi ele geçirilmiştir.

3. Siirt/Pervari'de devam eden operasyonda bir adet piyade tüfeği, bir adet el bombası, bir adet keskin nişancı tüfeği dürbünü, 18 adet fişek, üç adet elektronik devre kartı, 10 adet tüp, bir adet akü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4. Diyarbakır/Kulp-Silvan-Hazro bölgelerinde devam eden operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

22 Eylül 2018 tarihinde;

1. Ağrı/Doğubayazıt'ta devam eden operasyonda 100 adet M-16 piyade tüfeği fişeği, bir adet araç telsizi, bir adet jeneratör ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Diyarbakır/Lice'de keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı iki bölücü terör örgütü mensubu ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hale getirilmiş, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet AK-47 piyade tüfeği, üç adet el bombası ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonlarda Hakkâri/Şemdinli ve Kars/Kağızman'da iki el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.4. Şırnak/Beytüşşebap'ta, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında 80 adet RPG-7 roket atar mühimmatı, 122 adet RPG-7 roket atar sevk fişeği, 6.000 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 7.800 adet AK-47 piyade tüfeği fişeği ve 8 kg plastik patlayıcı ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

23 Eylül 2018 tarihinde;

1. Hakkâri/Şemdinli, Kani Rash bölgesinde, devam eden operasyonda, icra edilen arazi aramasında tespit edilen sığınakta muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Uludere ve Beytüşşebap'ta devam eden operasyonlarda; bir AT-4 tanksavar füzesi, bir roket atar mühimmat başlığı, beş AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, bir makineli tüfek ve üç C-4 plastik patlayıcı ele geçirilmiştir.

3. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan dört bölücü terör örgütü mensubu terörist teslim olmuştur.

4. Siirt/Baykan ve Hakkâri/Yüksekova'da, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan silah mevzii, sığınak ve barınaklar düzenlenen hava harekatıyla imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

24 Eylül 2018 tarihinde;

1. Siirt/Baykan'da üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen teröristlere yönelik 23 Eylül 2018'de icra edilen hava harekatında silahlı beş bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiş, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, üç adet el bombası, 290 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2 .Bingöl/Adaklı'da 15 Ağustos 2018 tarihinde icra edilen hava harekatı neticesinde etkisiz hale getirilen beş bölücü terör örgütü mensubundan birinin (Dicle Zafer (K) Raife ELMAS) İçişleri Bakanlığı arananlar mavi listesinde olduğu tespit edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

3. Hakkari/Çukurca kırsalında,  devam eden operasyonda bir adet AT-4 tanksavar füzesi, beş adet roketatar mühimmatı ve beş adet sevk fişeği ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Merkez'de, devam eden 1,5 kg plastik patlayıcı, 22 adet elektrikli fünye, 30 m infilaklı fitil, üç adet pil bloğu ve 15 m kablo ele geçirilmiştir.

5. Siirt/Pervari'de, devam eden operasyonda basma düzenekli iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. 

6. Van/Çatak'ta devam eden operasyonda iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş,  beş adet el bombası, 245 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet el telsizi, bir adet el yapımı patlayıcı ateşleme düzeneği, yedi adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği şarjörü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.  Mesajı Paylaş

Observer

25 Eylül 2018 tarihinde;

1. Siirt/Pervari'de, devam eden operasyonda 500 kg Amonyum Nitrat, 12 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 100 m jiletli tel ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.   

2. Hakkâri/Merkez'de, icra edilen operasyonda beş adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş, altı adet el bombası, iki adet el yapımı patlayıcı düzeneği için hazırlanmış C3-C4 patlayıcı, beş adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 450 adet AK-47 piyade tüfeği fişeği, 300 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, bir adet Doçka uçaksavar sehpası, bir adet keskin nişancı tüfeği dürbünü ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır) 

3. Şırnak/İdil'de,  icra edilen operasyonda bir adet RPG-11 roketatar, 119 adet AK-47 piyade tüfeği fişeği, yedi adet tabanca fişeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. 

4. Irak kuzeyi Zap'ta, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı bir bölücü terör örgütü mensubu ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

9 Ekim 2018 tarihinde;

1. Şanlıurfa/Akçakale'de, hudut hattında görevli güvenlik güçleri tarafından meşru savunma kapsamında yapılan atışlar neticesinde PKK/PYD-YPG'li bir bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Diyarbakır/Lice'de, devam eden operasyonda iki adet el yapımı patlayıcı, dört adet el bombası, 125 kg amonyum nitrat ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında, Diyarbakır/Silvan'da bir el yapımı patlayıcı ve Şırnak/Güçlükonak'ta iki el yapımı patlayıcı olmak üzere tespit edilen toplam üç el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

10 Ekim 2018 tarihinde;

1. Ağrı Doğubayazıt kırsalına 10 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen hava destekli operasyonda üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olan ilk belirlemelere göre en az iki bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

2. Diyarbakır/Silvan ve Lice'de, icra edilen operasyonda çok miktarda gıda ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

17 Ekim 2018 tarihinde;

1. Irak kuzeyi Metina bölgesine 17 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtları neticesinde üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olan silahlı 15 bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

2. Hakkâri/Çukurca'da beş adet, Diyarbakır/Hani'de bir adet olmak üzere toplam altı adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3. Mardin/Kızıltepe'de, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla hudut hattındaki birliklere silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı iki bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4. Mardin/Artuklu'da, devam eden operasyonda bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Glock marka tabanca ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter