Yurtiçi Askeri Olaylar

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

30 Haziran 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Kızıltepe'de, Suriye barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG TÖ mensubu iki terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

1 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şanlıurfa/Ceylanpınar kırsalında, yasadışı yollardan sınırı geçmeye çalışan PKK/PYD-YPG mensubu bir terörist silahsız olarak yakalanmıştır.

2. Hakkâri/Şemdinli kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 25 kg amonyum nitrat, 22 metre kablo ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan silahsız bölücü terör örgütü mensubu üç terörist (kadın) güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

4. Bitlis/Hizan kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet Tabanca (Glock marka), bir adet kamera, bir adet fotoğraf makinası ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

5. Şırnak/Beytüşşebap kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet M-16 P.Tf. ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

2 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Diyarbakır/Lice'de, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silahsız olarak güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

2. Bingöl/Genç'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol kontrolünde bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, iki adet el bombası ve 150 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

3. Hakkâri/Şemdinli kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 350 kilogram potasyum nitrat ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

3 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Tunceli/Pülümür'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirilmiş, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, bir adet M-16 piyade tüfeği,  bir adet el bombası ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Merkez kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet roketatar mühimmatı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

4 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Merkez kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında beş adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet M-16 piyade tüfeği, dört adet el bombası ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Tunceli/Merkez kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

5 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Kızıltepe'de, Suriye barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu üç terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

2. Diyarbakır/Lice'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 200.000 kök kenevir ele geçirilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

6 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Ömerli'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirilmiş, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, sekiz adet şarjörü, 240 adet fişeği, bir adet tabanca, bir adet el bombası, bir adet araç telsizi, bir adet el telsizi ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.  (Bilgilendirme yapılmıştır.)

2. Şırnak/Beytüşşebap'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet RPG-7 roketatar, bir adet Biksi makineli tüfek, üç adet M-16 piyade tüfeği, bir adet AK-47 piyade tüfeği, 15 adet el bombası, 750 adet muhtelif fişek, bir adet araç telsizi, iki adet el telsizi, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 16 adet tüp ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Hakkâri/Yüksekova kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet AK-47 piyade tüfeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

7 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1.Mardin/Kızıltepe'de, Suriye barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu iki terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

Mesajı Paylaş

Observer

8 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkâri/Merkez kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen istihbarata dayalı hava destekli operasyonda çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirilmiş, bir adet  M-16 piyade tüfeği ve bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

9 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Tunceli/Nazımiye kırsalında, 09 Temmuz 2018 tarihinde icra edilen operasyon neticesinde etkisiz hale getirilen teröristin gri listede bulunan Mervan kod adlı Yunus DALGIN olduğu tespit edilmiştir.

2. Hakkâri/Yüksekova kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramalarında üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3. Şırnak/Cizre'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

10 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkâri/Yüksekova kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

11 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

2. Mardin/Kızıltepe'de, Suriye barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

3. Şırnak/Güçlükonak'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

12 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Bitlis/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; iki adet AK-47 piyade tüfeği, 250 adet fişeği, bir adet tabanca, bir adet el bombası, iki adet el yapımı patlayıcı anahtarı ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

2. Mersin'de, güvenlik güçlerince PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist silahsız olarak yakalanmıştır.

3. Şanlıurfa'da, sınırdan yasadışı yollardan Türkiye'ye geçmeye çalışan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist silahsız olarak yakalanmıştır.

4. Kars/Kağızman'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

5. Diyarbakır/Silvan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

13 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Van/Erciş'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet tabanca, bir adet araç telsizi, dört adet el bombası ve bir adet dürbün ile yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

Observer

15 Temmuz  2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkâri/Şemdinli kırsalında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet AT-4 TAS füzesi ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3. Van/Erciş'de, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silahsız olarak güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter