Yurtiçi Askeri Olaylar

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

13 Şubat 2018

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

13 Şubat 2018

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, güvenlik güçleri tarafından yapılan istihbari çalışma neticesinde bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır.

13 Şubat 2018

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Silvan'da güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde 500 kg gıda ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

14 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Ceylanlı Köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 96 adet fişeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2.Diyarbakır/Silvan'da güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde çok miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3.Şırnak/Merkez'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda 11 adet anti personel mayını, iki adet RPG-7 roketatar mühimmatı, bir adet el bombası, 160 adet muhtelif çapta fişek ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiş, tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

4.Tunceli/Ovacık'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 197 adet Biksi makineli tüfek fişeği ele geçirilmiştir.
Mesajı Paylaş

Observer

15 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Van/Saray'da güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki Kalaşnikof piyade tüfeği, üç şarjörü, 104 fişeği, 24 tabanca fişeği, dört el yapımı patlayıcı, dört elektronik fünye ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Konak köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada bir Kalaşnikof piyade tüfeği, iki şarjörü ve 300 fişeği ele geçirilmiştir.

3. Tunceli/Nazimiye'de güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi aramasında tespit edilen dört sığınak içerisinde iki el yapımı patlayıcı, 470 kg amonyum nitrat, beş tüp, beş akü 180 kg gıda ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Şanlıurfa/Suruç'ta, yasadışı yollardan sınırı geçmek isteyen bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silahsız olarak güvenlik güçleri tarafından yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

Observer

16 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1.Mardin/Nusaybin'de, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada üç terörist etkisiz hale getirilmiş, teröristlerle birlikte bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, bir adet tabanca ve bir adet el telsizi ele geçirilmiştir.

2.Tunceli/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi aramasında, tespit edilen sığınakta 100 kg amonyum nitrat, iki adet jeneratör, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3.Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki anti personel mayını tespit edilerek imha edilmiştir.

4.Hakkari/Merkez Ceylanlı köyü kırsal kesiminde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı ve 700 m kablo tespit edilerek imha edilmiştir.

5.Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet el yapımı patlayıcı düzeneği, sekiz adet telsiz düzeneği, 20 kg amonyum nitrat ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

6.Bitlis/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında üç adet el yapımı patlayıcı, 50 kg amonyum nitrat ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

17 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkâri/Şemdinli Irak kuzeyi uzanımında bir şehit verdiğimiz bölgede icra edilen operasyonlarda 15 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

2. Mardin/Nusaybin'de, Suriye kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

3. Şırnak/İdil'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında yedi adet Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Silopi'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet tabanca, dört adet el bombası ve çok sayıda patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

18 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyi/Zap bölgesinde devam eden operasyonda, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla operasyon birliklerine saldırı için hareket halinde oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir terörist topçu atışıyla etkisiz hale getirilmiştir.

2. Hakkâri/Yüksekova Irak kuzeyi uzanımında, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist topçu atışıyla etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

19 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi 'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda yedi tabanca ve 14 şarjör ele geçirilmiştir.

2. Bitlis/Hizan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir el yapımı patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

19 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi 'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda yedi tabanca ve 14 şarjör ele geçirilmiştir.

2.Bitlis/Hizan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir el yapımı patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

21 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

2. Bitlis/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki el yapımı patlayıcı, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 11 tüp, 137 pil ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında beş Kalaşnikof piyade tüfeği ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki Kalaşnikof piyade tüfeği ve 12 el bombası ele geçirilmiştir.

5. Hakkâri/Merkez kırsal kesiminde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

22 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Savur'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Biksi makineli tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, üç adet av tüfeği, altı adet RPG- 7 roketatar mühimmatı, iki adet el bombası, 1.264 adet muhtelif çapta fişek ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Van/Çatak'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki sığınak içerisinde sekiz adet RPG-7 roketatar mühimmatı, yedi adet el bombası, 500 adet muhtelif çapta fişek, bir adet silah üstü gece görüş dürbünü ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Ağrı/Doğubayazıt'ta güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

#205
Şub 24, 2018, 10:39 ÖÖ Last Edit: Şub 24, 2018, 10:41 ÖÖ by Observer
23 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Şanlıurfa/Akçakale'de, yasa dışı yollardan yurda giriş yapan DEAŞ terör örgütü mensubu iki terörist güvenlik güçleri tarafından yakalanmıştır.

3. Şırnak/Silopi'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda bir mağara ve bir sığınak içerisinde uzaktan kumandalı iki el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4. Bitlis/Mutki ve Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında araziye gizlenmiş vaziyette; bir el yapımı patlayıcı, 750 kg amonyum nitrat, 50 kg gıda ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

5. Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir roketatar mühimmatı, bir roketatar sevk fişeği, 145 kg gıda malzemesi ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

6.Hakkari/Şemdinli'nin sınıra yakın kırsal kesiminde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir tabanca ve 21 adet fişek ele geçirilmiştir.

7. Diyarbakır/Lice'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 135 kg gıda malzemesi ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

24 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirilmiş, üç Kalaşnikof piyade tüfeği ve bir RPG-7 roketatar ele geçirilmiştir.

2. Tunceli/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen aramada yol üzerinde menfeze tuzaklanmış bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş, dört sığınakta toplam 500 kg amonyum nitrat, 500 m kablo ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Bitlis/Hizan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, tespit edilen sığınakta 10 kg amonyum nitrat, 65 m kablo ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

25 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkâri/Şemdinli uzanımında yer alan, Irak kuzeyi Kani Raş bölgesinde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Mardin/Nusaybin'de, Suriye kuzeyi barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

3. Hakkâri/Şemdinli Derecik bölgesi kırsal kesiminde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el telsizi ve patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış çok miktarda el yapımı patlayıcı malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

25 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkâri/Şemdinli uzanımında yer alan, Irak kuzeyi Kani Raş bölgesinde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Mardin/Nusaybin'de, Suriye kuzeyi barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

3. Hakkâri/Şemdinli Derecik bölgesi kırsal kesiminde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el telsizi ve patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış çok miktarda el yapımı patlayıcı malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

#209
Mar 01, 2018, 10:40 ÖÖ Last Edit: Mar 02, 2018, 11:26 ÖÖ by Observer
28 Şubat 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Bitlis/Merkez'de, icra edilen operasyonda bir Zagros keskin nişancı tüfeği, 11 Zagros keskin nişancı tüfeği fişeği, üç el bombası, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 10 tüp, örgütsel doküman ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Tunceli/Ovacık'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki Dragunov keskin nişancı tüfeği, üç Kalaşnikof piyade tüfeği, altı RPG-7 roketatar mühimmatı, altı el yapımı patlayıcı, 25.000 adet Biksi fişeği, 30.000 adet Kalaşnikof fişeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Bingöl/Genç'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter