Yurtiçi Askeri Olaylar

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

01 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette bir adet PKM (Biksi) makineli piyade tüfeği, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, beş adet RPG-7 roket atar mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Şemdinli kırsal kesiminde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış iki adet tüp, 97 kg amonyum nitrat, 37 kg tnt ve muhtelif el yapımı patlayıcı malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

02 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Erzurum/Karayazı'da, icra edilen operasyonda güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada dört terörist etkisiz hale getirilmiş, dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir.

2. Tunceli/Ovacık'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 60 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, üç adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 11 adet el bombası, bir adet el yapımı patlayıcı, 50 kg amonyum nitrat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Diyarbakır/Lice'de, icra edilen operasyonda tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiş, 200 kg amonyum nitrat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Bingöl/Genç'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 1.318 kg toz esrar, 10 kg amonyum nitrat, muhtelif yaşam malzemesi ve çok miktarda tıbbi malzeme ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

03 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şanlıurfa/Akçakale'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında üç çuval içerisinde 69 tabanca ve 95 şarjörü ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda yurt dışına çıkmaya çalışan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist silahsız ve teçhizatsız olarak yakalanmıştır.

3. Mardin/Nusaybin'de, Suriye barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

04 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Ağrı/Doğubayazıt'ta, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist arasında çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette, altı adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 25 adet fişek ele geçirilmiştir.

3. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu üç terörist teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

05 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Diyarbakır/Lice'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen istihbarata dayalı meskun mahal aramasında bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silahsız olarak yakalanmıştır.

2. Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3. Tunceli/Ovacık'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette iki adet el yapımı patlayıcı düzeneği, bir adet gece görüş gözlüğü, 20 kg amonyum nitrat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Şanlıurfa/Suruç'ta, yasadışı yollardan sınırı geçmeye çalışan PKK/PYD-YPG mensubu iki terörist güvenlik güçleri tarafından silahsız olarak yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

Observer

06 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Uludere kırsal alanında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında üç adet el bombası ve üç adet LAV tanksavar silahı ele geçirilmiştir.

2. Hakkari/Merkez kırsal alanında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında dört adet el yapımı patlayıcı, 21 adet el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış tüp ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Hakkari/Yüksekova kırsal alanında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 17 adet el bombası ve 2.319 adet muhtelif çapta fişek ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

07 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Diyarbakır/Dicle'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Bitlis/Hizan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3. Tunceli/Nazimiye'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 338 adet fişek (7.62 mm) ve yedi adet piyade tüfeği askı kayışı ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu üç terörist teslim olmuştur.

5. Hakkâri/ Merkez, Kavaklı bölgesinde güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet Doçka uçaksavar silahı, iki adet fünye, bir roketatar mühimmatı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

08 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkâri/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

3. Şanlıurfa/Ceylanpınar'da, hudut hattında görevli güvenlik güçlerine Suriye ülkesi Resulayn meskun mahallinden yapılan silahlı saldırıya meşru müdafaa kapsamında yapılan atışlarda; PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4. Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el bombası, bir adet el dürbünü ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

08 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkâri/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

3. Şanlıurfa/Ceylanpınar'da, hudut hattında görevli güvenlik güçlerine Suriye ülkesi Resulayn meskun mahallinden yapılan silahlı saldırıya meşru müdafaa kapsamında yapılan atışlarda; PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4. Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el bombası, bir adet el dürbünü ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

10 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Nusaybin'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında sekiz adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet tabanca, üç adet roketatar mühimmatı, 19 adet el bombası, bir adet ÇNRA mühimmatı, 220 kg plastik patlayıcı, 800 kg mazot ile karıştırılmış amonyum nitrat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Hakkari/Merkez kırsal alanında güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, 225 adet Biksi makineli tüfek fişeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

11 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur.

2. Irak kuzeyi/Kani Rash bölgesinde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında uzaktan komutalı 14 el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

12 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyinde Kani Rash bölgesinde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet güdümlü tanksavar füzesi, beş adet roketatar mühimmatı, iki adet ÇNRA mühimmatı, muhtelif hafif silah mühimmatı ve el yapımı patlayıcı malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet Biksi makineli tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar silahı, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 3.100 adet makineli tüfek mühimmatı, 45 adet roketatar mühimmatı, 1.000 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet tanksavar füzesi mühimmatı (Eski Yugoslavya menşei olduğu değerlendirilen), 300 adet 14.7 mm ağır makineli tüfek mühimmatı, dört adet taarruz el bombası, 20 adet dinamit ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Diyarbakır/Dicle'de, icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, 20 kg amonyum nitrat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Hakkâri/Merkez kırsal alanında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

5. Mardin/Kızıltepe'de, PKK/PYD-YPG terör örgütünden kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

6. Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, dört adet el bombası, altı adet roketatar mühimmatı ele geçirilmiştir.

7. Bitlis/Tatvan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

13 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Diyarbakır/Dicle'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda bir adet RPG-7 roketatar, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 250 adet muhtelif çapta fişek, bir adet el telsizi ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Şemdinli'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilmiş, bir adet el yapımı patlayıcı, üç adet tuzaklanmış havan mühimmatı ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Mardin/Nusaybin'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde 300 adet pil, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış üç adet tüp, bir adet projektör ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Bitlis/Hizan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 100 kg amonyum nitrat, 30 m elektrik kablosu ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

5. Hakkari/Şemdinli kırsal alanında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

14 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Diyarbakır/Dicle'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda, üç adet G-3 piyade tüfeği, bir adet H-K-33 piyade tüfeği, sekiz adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Biksi makinalı tüfek, dört adet tabanca, sekiz adet el bombası, iki adet telsiz, üç adet RPG-7 R/A mühimmatı, 2.724 adet muhtelif çapta fişek ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. 12-14 Mart 2018 tarihleri arasında, Mardin/Nusaybin'de, hudut hattında görevli güvenlik güçlerine Suriye kuzeyinden yapılan silahlı saldırıya meşru müdafaa kapsamında yapılan atışlar neticesinde PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu sekiz terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Hakkâri/Merkez kırsal alanında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 550 kg patlayıcı madde kullanılarak hazırlanmış bir adet el yapımı patlayıcı, dört adet pil bloğu, 10 adet elektronik devre ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Bitlis/Mutki'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 100 kg amonyum nitrat, bir adet telsiz ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

15 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyi Hakurk/Kani Rash bölgesinde, ağırlıklı olarak komando birlikleri tarafından icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 10 terörist etkisiz hale getirilmiş, bir adet Doçka uçaksavar muhimmatı iki adet Zagros keskin nişancı tüfeği, üç adet Biksi makinali tüfeği, bir adet M-16 piyade tüfeği, sekiz adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Hk-33 piyade tüfeği, bir adet altılı bombaatar, dokuz adet roketatar mühimmatı, 30 adet bombaatar mühimmatı, dört adet el bombası, 1.200 adet Doçka mühimmatı, 30.800 adet Biksi fişeği, 7.000 adet Kalaşnikof fişeği, 10 bidon amonyum nitrat, bir sabit telsiz, bir el telsizi, muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Muş/Varto'da güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında 90 adet el bombası, 92 adet fünye ve 131 adet Biksi makinalı tüfek fişeği ele geçirilmiştir.

3. Hakkâri/ Şemdinli kırsal alanında, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 200 adet fişeği, 120 adet Biksi makinalı tüfeği fişeği, 40 adet zırh delici uçaksavar makinalı tüfeği fişeği, bir adet el bombası, bir el yapımı patlayıcı, iki el yapımı patlayıcı düzenekli tüp, bir akü, 400 m kablo ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter