Yurtiçi Askeri Olaylar

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

27 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Siirt/Pervari'de icra edilen arazi aramasında güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilmiş, beraberindeki beş el bombası ve iki RPG-7 roketatar sevk fişeği ile birlikte ele geçirilmiştir.

27 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Nusaybin'de icra edilen temas aramasında güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, beraberindeki bir Kalaşnikof piyade tüfeği, dört şarjör, 90 adet fişek, bir tabanca ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

27 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da devam eden operasyonda; bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş, 38 adet roketatar sevk fişeği, muhtelif yaşam malzemesi ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 16 adet mutfak tüpü ele geçirilmiştir.

27 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta devam eden hava destekli operasyonda;
-   Operasyon birliklerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik düzenlenen hava harekâtında, üç terörist etkisiz hale getirilmiş,
-   Bölücü terör örgütü mensubu iki terörist, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok miktarda malzeme ve bir tabanca ile birlikte yakalanmıştır.

27 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Solhan'da devam eden operasyonda; 20 adet Kalaşnikof piyade tüfek fişeği, çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, 130 kg gıda maddesi ile muhtelif malzeme ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

27 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; toprağa gömülü bir çuval içerisinde 400 adet Biksi makineli tüfek fişeği ele geçirilmiştir.

27 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, bir roketatar mühimmatı, birisi tuzaklanmış hâlde dört el bombası ele geçirilmiştir.

27 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Avaşin-Basyan ve Zap bölgelerinde, hudut hattındaki üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzii, mağara ve sığınaklar, düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş, dört terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

28 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Siirt/Pervari'de, gri listede arananlar arasında yer alan bir terörist, bölücü terör örgütünden kaçarak silah ve teçhizatı ile birlikte güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

28 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki ayrı mağara içerisinde, bir adet RPG-7 roketatar, bir adet mühimmatı, bir adet Biksi makineli tüfek ve 5.000 adet Biksi fişeği ele geçirilmiştir.

28 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Adaklı'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen 12 ayrı sığınak içerisinde, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 85 adet fişeği, 91 adet Biksi makinalı tüfek fişeği, dört adet el yapımı patlayıcı, 190 kg amonyum nitrat, iki ton gıda ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

28 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Dicle'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; bir bidon ve dört mutfak tüpü içine amonyum nitrat konarak hazırlanmış bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

28 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Muş/Şenyayla'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

28 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta, bombalı araç eylemlerinde kullanılacağı tespit edilen bir araç imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

29 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri kırsalında güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında, Yüksekova'da bir el yapımı patlayıcı, Şemdinli'de bir el yapımı patlayıcı ve Çukurca'da bir el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam üç el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

29 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Kiğı'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen dört sığınak içerisinde; bir Kalaşnikof piyade tüfeği, 4.400 adet muhtelif çapta fişek, üç adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 17 adet el yapımı patlayıcı, bir termal kamera, bir rüzgâr ölçer, bir şişme bot, dört tüp, 150 kg gıda maddesi ve çok sayıda muhtelif malzeme ile örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

29 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu dokuz terörist düzenlenen hava harekâtı ile etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

29 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap ve Metina bölgelerinde, hudut hattındaki üs bölgelerine bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, havan ve uzun menzilli silahlarla taciz atışlarının yapıldığı bir Doçka mevzii, iki havan mevzii, iki mağara ve üç sığınak düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş, keşif ve gözetleme vasıtaları ile bölgedeki güvenlik güçlerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

30 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta icra edilen hava destekli operasyonda;
-   29 Temmuz 2017'de icra edilen hava harekâtında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu dokuz teröriste ait ceset, bir adet M-16 piyade tüfeği, altı adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 14 adet el bombası, 940 adet piyade tüfeği fişeği, bir termal kamera, iki dürbün, bir rüzgar ölçer, çok miktarda ilaç ve örgütsel doküman ele geçirilmiş,
-   bölücü terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilmiş,
-   Tespit edilen iki ayrı sığınak içerisinde, dört adet RPG-7 roketatar, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 256 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 50 adet antipersonel mayın, 115 adet el bombası, 20 kg amonyum nitrat, 20 kg TNT, 59 adet elektrikli fünye ve 400 metre kablo ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

30 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkari/Yüksekova'da devam eden operasyonda; tespit edilen bir sığınak içerisinde, 387 adet Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, iki adet RPG-7 roketatar mühimmatı ve iki el bombası ele geçirilmiştir.

30 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Adaklı'da icra edilen arazi aramasında; tespit edilen dört ayrı sığınakta, yedi adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 1.152 adet Kalaşnikof piyade tüfek fişeği, bir adet termal silah dürbünü, bir adet el yapımı patlayıcı düzeneği ile 450 kg gıda maddesi ele geçirilmiştir.

30 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap bölgelesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından havan ve uzun menzilli silahlarla taciz atışlarının yapıldığı silah mevzileri ile bölücü terör örgütünün lojistik depoları düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş, keşif ve gözetleme vasıtaları ile bölgedeki güvenlik güçlerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

31 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Batman/Gercüş'te devam eden operasyonda; tespit edilen bir sığınak içerisinde, 106 adet Biksi makinalı tüfek fişeği ele geçirilmiştir.

31 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, iki adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 100 adet Kalaşnikof piyade tüfek fişeği, bir adet el bombası, üç adet el yapımı patlayıcı, dört adet el yapımı patlayıcı ateşleme düzeneği ve 60 adet elektrikli fünye ele geçirilmiştir.

31 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap bölgesinde, hudut hattındaki karakol/üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket hâlinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekâtında dört terörist etkisiz hâle getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

01 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Ovacık'ta, 31 Temmuz 2017 tarihinde keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu üç teröriste Silahlı İHA'ların kullanıldığı bir operasyon düzenlenmiştir. Düzenlenen operasyonu müteadkip, güvenlik güçleri tarafından bölgede icra edilen arama tarama faaliyetleri sonucunda, biri arananlar mavi listede olmak üzere toplam üç teröristin cesedi ile üç adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 840 adet muhtelif çapta fişek, dört el bombası, bir adet el telsizi, bir adet gece görüş gözlüğü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

01 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Ovacık'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

01 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Tatvan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve 23 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

01 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu altı terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

01 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Irak Kuzeyi/Zap ve Metina bölgelerinde, hudut hattındaki üs bölgelerine bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, havan ve uzun menzilli silahlarla taciz atışlarının yapıldığı iki silah mevzii, bir mağara ve iki sığınak düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş; keşif ve gözetleme vasıtaları ile bölgedeki güvenlik güçlerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

02 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında, Mardin/Mazıdağı'nda bir el yapımı patlayıcı, Hakkâri/Yüksekova'da üç el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam dört el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

02 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Dicle'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen aramalarda, bir el dürbünü, 36 tabanca fişeği ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiş, tespit edilen iki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

02 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında, Şanlıurfa/Ceylanpınar'da iki el bombası, Van/İpekyolu'nda iki el bombası olmak üzere toplam dört el bombası tespit edilerek imha edilmiştir.

02 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Merkez, Doluküp köyü bölgesinde, üs bölgelerine silahlı saldırı için harekât hâlinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu iki terörist, silahlı İHA ile gerçekleştirilen atış sonucunda etkisiz hâle getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

03 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Merkez Yukarıölek bölgesinde güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında, 25 kg TNT ve üç kg C-3 patlayıcı madde ele geçirilmiştir.

03 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Muş/Merkez'de icra edilen yol kontrol devriyesi esnasında bölücü terör örgütü mensuplarına erzak ve malzeme temin ettiği tespit edilen iki işbirlikçi şahıs, bölücü terör örgütüne teslim edeceği erzak ve malzemeler ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. Mesajı Paylaş

Observer

04 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Uludere'de, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu iki terörist, icra edilen topçu atışları sonucunda etkisiz hale getirilmiştir.

04 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında, Hakkâri/Şemdinli'de bir el yapımı patlayıcı, Van/Çaldıran'da bir el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam iki el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

03 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Ağrı/Doğubayazıt'ta, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında 42 kg kalsiyum karbonat karışımı yanıcı ve patlayıcı madde ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

05 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Muş/Malazgirt'te bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık edenlere yönelik icra edilen operasyonda, 12 iş birlikçi şahıs yakalanmış, bir Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet G-1 piyade tüfeği, iki av tüfeği, iki tabanca, 771 adet muhtelif çapta fişek ve 200 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

05 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Batman/Kozluk'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesinde, araziye gizlenmiş iki sırt çantası içerisinde; 62 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet gece görüş dürbünü, bir el yapımı patlayıcı elektronik devresi, bir el telsizi ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

05 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında, Hakkâri/Şemdinli'de bir el yapımı patlayıcı, Bitlis/Hizan'da iki el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam üç el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

05 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şanlıurfa/Ceylanpınar'da, yasadışı yollarla Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışan, PYD/PKK bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır.

05 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır.

05 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu beş terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

06 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Pülümür'de, arazi araması icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada, üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bir adet M-16 piyade tüfeği ve iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir.

06 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında; Hakkâri/Şemdinli'de üç el yapımı patlayıcı, Mardin/Kızıltepe'de bir el yapımı patlayıcı ve Şırnak/Silopi'de bir el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam beş el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

07 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Kars/Kağızman'da, keşif ve gözetleme vasıtaları ile üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarının silahlı İHA ile ateş altına alınması sonucu iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bir Kalaşnikof piyade tüfeği, iki tabanca, bir el bombası ve bir termal silah dürbünü ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

07 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Pülümür'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; 205 adet muhtelif çapta fişek, beş el bombası, bir el telsizi, bir dürbün ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

07 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Genç'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

07 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü bidonlar içerisinde; 245 kg gıda maddesi, muhtelif tıbbi malzeme ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir.

07 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, üs bölgelerine bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, havan ve uzun menzilli silahlarla taciz atışlarının yapıldığı silah mevzileri ile sığınak ve barınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

08 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Dargeçit'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen dokuz ayrı sığınakta; iki el yapımı patlayıcı, 120 Dragunov keskin nişancı tüfek fişeği, bir silah dürbünü, bir el bombası, iki el telsizi, çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

08 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu altı terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

08 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Muş/Merkez'de icra edilen hava destekli operasyonda, operasyon birliklerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik düzenlenen hava harekâtında, bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

09 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Merkez'de, bombalı araçla saldırı gerçekleştirmek üzere araca patlayıcı madde yerleştirirken tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirilmiş, bomba yüklü araç imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

09 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Merkez'de, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

09 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Mazgirt'te icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ölü olarak, bir adet kalaşnikof piyade tüfeği ile birlikte ele geçirilmiştir.

09 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Muş/Merkez Şenyayla bölgesinde icra edilen operasyonda;
- Bir adet M-16 piyade tüfeği, iki adet tabanca,154 adet muhtelif çapta fişek, bir adet el bombası, bir el telsizi ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiş,
- Çivilerle desteklenmiş 20 kg patlayıcıdan oluşan bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.
Mesajı Paylaş

Observer

10 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta devam eden operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu beş terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

10 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Merkez'de devam eden operasyonda, tespit edilen iki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

11 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Siirt/Merkez'de, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist taarruz helikopterleri ile ateş altına alınarak etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter