Yurtiçi Askeri Olaylar

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

12 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Silvan'da devam eden operasyonda tespit edilen bir mağara içerisinde el yapımı patlayıcı tuzaklamak için hazırlanmış 12 el telsizi, 40 m kablo ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

12 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava destekli operasyonda;
- beş terörist etkisiz hâle getirilmiş,
- iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir M-16 piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, iki adet el bombası, iki RPG-7 roketatar mühimmatı, bir adet dürbün, bir adet kamera, bir adet telsiz ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiş,
- iki el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

12 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, tespit edilen iki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

12 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Lice'de, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında teröristlere ait silah mevzii, mağara ve sığınaklar imha edilmiş bölücü terör örgütü mensubu dört terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

Mesajı Paylaş

Observer

13 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Lice'de, 12 Temmuz 2017'de icra edilen hava harekâtı sonrası bölgede icra edilen arazi aramasında, bölücü terör örgütü mensubu dört terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Söz konusu teröristlerle birlikte iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, bir adet tabanca, 566 adet muhtelif çapta fişek, dört adet el bombası, 200 kg amonyum nitrat, 19 adet el yapımı patlayıcı düzeneği, üç adet telsiz, bir adet termal dürbün ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

13 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, operasyon birliklerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekâtında altı terörist etkisiz hâle getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

13 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzii, mağara ve sığınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş, iki terörist etkisiz hâle getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

13 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Merkez'de, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 30 adet fişeği ve bir adet el bombası ile birlikte güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

13 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Merkez'de, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

14 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkari/Yüksekova'da, güvenlik kuvvetlerince icra edilen arazi aramasında, altı adet el yapımı patlayıcı düzeneği ve çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirilmiştir.

14 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Tatvan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, mutfak tüpü ve 25 kg amonyum nitrat ile güçlendirilmiş üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

14 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu altı terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

14 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi, Avaşin-Basyan bölgesinde, hudut hattındaki Karakol/Üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekatında dört terörist etkisiz hale getirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

15 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Pülümür'de keşif, gözetleme ve pusu faliyeti icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist arasında çıkan çatışmada, bir terörist ölü olarak, silah ve teçhizatı ile birlikte ele geçirilmiştir.

12 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Lice kırsalında, 12 Temmuz 2017'de icra edilen hava harekatı sonucu ölü olarak ele geçirilen bölücü terör örgütü mensubu dört teröristten birisinin arananlar gri listesinde yer alan sözde Kendal alan sorumlusu olduğu tespit edilmiştir.

15 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/ Merkez ve Yüksekova'da, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki sığınak içerisinde, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 162 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 51 adet Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, 15 adet Kalaşnikof piyade tüfek fişeği ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

15 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında, iki adet mutfak tüpü ile güçlendirilmiş bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

15 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Adıyaman/Merkez Varlık Köyü bölgesinde güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında, çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ve 100 kg gıda malzemesi ele geçirilmiştir.

15 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Muş/Varto'da, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 19 adet tüp, bir adet akü ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir.
Mesajı Paylaş

Observer

16 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen temas aramasında bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmış, bir adet Biksi makineli tüfek ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

16 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Nusaybin'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesinde bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir.

16 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzi, mağara ve sığınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş, üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

17 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta devam eden operasyonda tespit edilen bir mağara içerisinde üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, 60 adet uçaksavar makineli tüfek fişeği, 250 kg amonyum nitrat, üç ton gıda maddesi, bir adet jeneratör, 450 litre mazot ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

17 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

17 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Merkez'de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, bir adet Biksi makineli tüfek, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 1.000 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 164 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, dört adet el bombası, 30 kg plastik patlayıcı ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

17 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri kırsalında, , 11 Temmuz 2017'de icra edilen hava harekâtında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlerden ikisine ait ceset ele geçirilmiştir.

17 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Silvan'da, güvenlik kuvvetlerince icra edilen adli aramada bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır.
Tarih / Saat

17 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Merkez Kayadağ bölgesinde, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket hâlinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekâtında iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

17 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap ve Hakurk bölgelerinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzii, mağara ve sığınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

18 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta, devam eden operasyonda tespit edilen sekiz ayrı sığınak içerisinde, bir adet 60 mm havan mühimmatı, bir adet güneş paneli, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 11 adet tüp, bir ton mazot, dört benzinli ısıtıcı, çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiş, iki mayın ve bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

18 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, pusu ve devriye görevi icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silah ve teçhizatıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiş, iki el bombası, 127 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, iki RPG-7 roketatar mühimmatı ile çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

18 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Batman/Merkez'de, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

18 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Merkez'de 11 Temmuz 2017'de icra edilen hava destekli operasyonda etkisiz hâle getirilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait bir ceset ele geçirilmiştir.

18 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Merkez'de, 17 Temmuz 2017'de icra edilen hava destekli operasyonda etkisiz hâle getirilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlerden ikisine ait cesetle birlikte iki Kalaşnikof piyade tüfeği ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

18 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu altı terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

18 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Kilis/Gülbaba'da, Suriye kuzeyi Afrin bölgesinden Türkiye'ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK mensubu iki terörist güvenlik güçlerince yakalanmıştır Mesajı Paylaş

Observer

19 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta, devam eden operasyonda tespit edilen iki mağara içerisinde, bir adet Zagros keskin nişancı tüfeği, 273 adet muhtelif çapta fişek, iki adet el telsizi ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

19 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramalarında, Şırnak/Silopi'de bir el yapımı patlayıcı, Siirt/Pervari'de iki el yapımı patlayıcı, Şırnak/Beytüşşebap'ta iki el yapımı patlayıcı, olmak üzere toplam beş el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

19 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak Kuzeyi Hakurk bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, havan ve uzun menzilli silahlarla taciz atışlarının yapılması üzerine, bölücü terör örgütüne ait silah mevziilerinin yerleri tespit edilmiş, bir Doçka mevzii, iki havan mevzii, iki mağara ve üç sığınak düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Mazgirt'te, keşif ve gözetleme unsurları tarafından tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu iki terörist Silahlı İHA ve taarruz helikopterleri ile ateş alınmış, bir adet Kalaşnikof ve bir M-16 Piyade tüfeği ile birlikte ölü ele geçirilmiştir.

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Ağrı/Doğubayazıt'ta, arazi araması icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu iki terörist, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve 344 adet fişeği, dört adet el bombası, 5.000 dolar para ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Ölü olarak ele geçen teröristlerden birisinin arananlar gri listesinde yer alan Ahmet ACAR isimli terörist olduğu tespit edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Pülümür'de, 19 Temmuz 2017'de icra edilen hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait altı ceset, dört adet Kalaşnikof Piyade tüfeği, bir adet M-16 Piyade tüfeği, bir adet tabanca, 200 gr C4 patlayıcı madde ve çok miktarda yaşam malzemesi ile birlikte ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Kars/Kağızman'da, 06 Temmuz 2017'de icra edilen hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlerden birisinin arananlar yeşil listesinde yer alan Ferit POLAT isimli terörist olduğu tespit edilmiştir.

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir el yapımı patlayıcı, 20 kg TNT patlayıcı madde, 30 adet elektrikli fünye, 50 metre saniyeli fitil, 50 metre infilaklı fitil ve çok miktarda gıda malzemesi imha edilmiştir.

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Nazımiye'de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında 50 kg Amonyum nitrat, 500 metre kablo ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramalarında; Hakkâri/Merkez'de bir el yapımı patlayıcı, Erzincan/Kemah'ta iki el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam üç el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Merkez'de, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekâtında üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak Kuzeyi/Kandil'de, keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait Doçka mevzii ve üç barınak düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiş, dört terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

21 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Lice'de devam eden operasyonda tespit edilen bir sığınak içerisinde, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 1.200 kg amonyum-nitrat, 25 adet el bombası, 15 adet YAESU telsiz (dokuz adet araç, altı adet el telsizi), 150 adet fünye ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

21 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Siirt/Pervari'de, pusu ve devriye görevi icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada bir terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

21 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Ağrı/Doğubeyazıt'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında, mutfak tüpü ile güçlendirilmiş bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

21 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Siirt/Pervari'de, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında beş terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

20 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Kandil bölgesinde, keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında bir adet Doçka uçaksavar silahı ile dokuz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

22 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da devam eden operasyonda bombalı eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanmış bomba yüklü bir araç imha edilmiş, tespit edilen üç mağara içerisinde çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

22 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Lice'de devam eden operasyonda 7.100 kök kenevir ele geçirilerek imha edilmiştir.

22 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Pülümür'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında ele geçirilen 15 bidon içerisinde toplam 375 kg amonyum nitrat imha edilmiştir.

22 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında yedi el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

22 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

23 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta devam eden operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristler ile çıkan çatışma sonucu bir terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Bu sabah (24 Temmuz) aynı bölgede beş terörist daha etkisiz hale getirilmiştir. Toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı altı olmuştur. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

23 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da devam eden operasyonda, tespit edilen iki sığınak içerisinde; bir adet el bombası, 125 adet muhtelif çapta fişek, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme, bir adet araç telsizi, bir adet güneş paneli, iki adet fotoğraf makinesi, bir adet kamera, muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

23 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Çukurca'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde; bir adet el telsizi ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir.

23 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Merkez'de bir, Bitlis/Merkez'de bir olmak üzere toplam iki terörist bölücü terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

24 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta devam eden operasyonda çıkan çatışmada, etkisiz hale getirilmiş bölücü terör örgütü mensubu beş terörist ile birlikte, bir adet M-4 piyade tüfeği, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği, muhtelif 400 adet fişek, 15 adet el yapımı patlayıcı, 11 adet el bombası, bir adet gece görüş dürbünü ve dört adet telsiz ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

24 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da devam eden operasyon kapsamında tespit edilen dört sığınak içerisinde el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 500 gr amonyum nitrat ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

24 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Derik'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 155 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve iki adet el bombası ele geçirilmiştir.

24 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Kocaköy'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette 420 kg amonyum nitrat ile hazırlanmış iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

24 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Merkez'de devam eden operasyon kapsamında tespit edilen bir sığınak içerisinde bir adet Biksi makineli tüfek, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 100 adet muhtelif fişek, dört adet el yapımı patlayıcı ve bir adet el telsizi ele geçirilmiştir.

24 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yedisu'da, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist silah ve teçhizatı ile birlikte güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

25 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da devam eden operasyonda tespit edilen bir mağara içerisinde bir kg amonyum nitrat, bir adet güneş paneli, bir adet akü, üç adet kürtçe İncil, iki adet hristiyanlıkla ilgili kitap, 100 kg gıda maddesi ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

25 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

25 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Sur ve Kulp ilçelerinde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

24 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Ağrı /Tutak'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 42 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

25 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde bir adet anti-personel mayını, bir adet araç telsizi, bir adet el telsizi, bir adet gece görüş dürbünü, 60 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 20 adet Biksi makineli tüfek fişeği ele geçirilmiştir.

25 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Kızıltepe'de, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

25 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu beş terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

25 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket hâlinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekâtında dokuz terörist etkisiz hâle getirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

26 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta devam eden operasyonda; bölücü terör ötgütü mensubu bir terörist ölü, bir terörist sağ olarak ele geçirilmiş, dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 13 adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 216 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, dört adet el bombası ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

26 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da devam eden operasyonda; altı el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiştir.

26 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Solhan ve Muş/Şenyayla bölgesinde devam eden operasyonda; iki el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiş, 484 kg gıda ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

25 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi / Hakurk bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen atışlar sonucunda bir terörist etkisiz hale getirilmiştir.

26 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; 44 adet Zagros keskin nişancı tüfeği fişeği, 1.323 adet Biksi makineli tüfek fişeği, dört adet el bombası ve çok sayıda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

26 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; bir el bombası ve iki Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ele geçirilmiştir.

26 Temmuz 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Hani'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesinde bölücü terör ötgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter