Avustralya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Tem 08, 2017, 09:17 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Kraliyet Avustralya Hava Kuvvetleri (RAAF), ABD'den tedarik ettiği 12 adet Boeing EA-18G Growler elektronik taarruz (EA) uçağının sonuncusunu da 5 Temmuz'da teslim aldı.

Radarlar ve iletişim sistemleri de dahil olmak üzere bir dizi askeri elektronik sistemi bozma veya karıştırma kabiliyetine sahip EA-18G Growler, iki adet F414-GE-400 ardyanmalı turbofan motora sahip. Avustralya'nın 1,14 milyar Dolar bedelli EA-18G Growler sözleşmesi, uçakların kabiliyetlerini etkin bir şekilde geliştirebilmek için gereken görev sistemleri ve destek hizmetleri ile eğitimi de kapsıyor. Avustralya, uçakların başlangıç operasyonel kabiliyete (IOC) 2018'de, tam operasyonel kabiliyete ise 2022'de ulaşmasını planladıklarını açıkladı.

http://www.c4defence.com/Gundem/kitanin-kalkanlari-hazir/4629/1 Mesajı Paylaş

nokta

AN/ALQ-249 Programına Avustralya da Katılmak İstiyor


Yakın zamanda 12 adet EA-18G Growler uçağı tedarik eden Avustralya, ABD Deniz Kuvvetleri'nin EA-18G Growler'larında bulunan AN/ALQ-99 taktik sinyal karıştırma sisteminin yerini alacak AN/ALQ-249 Yeni Nesil Sinyal Karıştırıcı-Orta Band (NGJ-MB) programının bir parçası olmak istiyor.

ABD Deniz Hava Sistemleri Komutanlığı (NAVAIR), 5 Temmuz'da, Avustralya Savunma Bakanlığı'nın NAVAIR Havadan Elektronik Taarruz Sistemleri ve EA-6B Program Ofisi (PMA-234) ve Deniz Kuvvetleri Uluslararası Programlar Ofisi ile bu isteklerine ilişkin görüşmelerde bulunduğunu doğruladı. Program, Growler'lara gelişmiş havadan elektronik taarruz (EA) yetenekleri temin edecek.

AN/ALQ-249 Yeni Nesil Sinyal Karıştırıcı-Orta Bant (NGJ-MB) programı, Galyum Nitrit (GaN) teknolojisine dayanan yüksek güçlü aktif elektronik tarama dizilerinden yararlanacak ve yazılım tabanlı dijital mimari açısından bazı değişiklikler getirecek.


http://www.c4defence.com/Gundem/avustralya-da-katilmak-istiyor/4636/1 Mesajı Paylaş

nokta

Super Hornet'e $100 Milyon'luk Yükseltme


ABD Dışişleri Bakanlığı, 10 Temmuz'da Avustralya'nın F/A-18E/F Super Hornet uçakları için talep ettiği yükseltmelerle ilgilli olarak Kongre'ye bilgi verildiğini duyurdu. 101,4 milyon Dolar tahmini maliyeti olan olası tedarik sözleşmesi Kongre'nin onayından geçerse, 'Yabancı Askeri Satış' kapsamında imzalanacak. Sözleşmenin ana yüklenici ise Harris Corporation olacak.

Avustralya, Super Hornet uçakları için 32 adet dört kanallı eşzamanlı çoklu şebeke (concurrent multi-network/CMN-4) özelliğine sahip Çok İşlevli Bilgi Dağıtım Sistemi Ortak Taktik Telsiz Sistemi ve 39 adet AN/ALQ-214A(V)4 Karşı Tedbir Sistemi talep ediyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/super-hornet-e-%24100-milyon-luk-yukseltme/4656/1 Mesajı Paylaş

AlkyoneAvustralyanın denediği exoskeleton sistemi Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

putty

#4
Ağu 27, 2017, 06:17 ÖS Last Edit: Ağu 27, 2017, 06:21 ÖS by putty
Bende exoskeleton üzerine çalışıyorum belki bir icat yapabilirim. Şimdilik kuramsal seviyede çalışmalarım daha kağıda dökmedim kafamda her şey. Enerji harcamayan sistemler üzerine düşünüyorum sadece insan bedenini daha verimli kullanmak. Özellikle kıkırdak erimesi olanlara protez takmaları kıkırdak nakli filan bana çok saçma geliyor bu iş yani eklemin yaptığı iş dışardanda yapılabilir kolaylıkla illa yükün o kemiklerin ucundan aktarılması şart değil.  Bizim bina yöneticisinin böyle bir derdi var her asansöre bindikçe dert yanıyo ondan ilham aldım. bir şeyler yapmalı ama android gibi pilli motorlu olmamalı o yaklaşım çok yanlış. Bak bu resimdeki adamlar bence iyi bir şey deniyorlar sanki. Yükü tabana iletmeyi düşünmüşler insanda sadece dengeyi sağlayacak Mesajı Paylaş

Defence

Avustralya Donanması, Hobart sınıfı ilk hava savunma destroyerini teslim aldı


7 bin tonluk Hobart sınıfı hava savunma destroyeri (AWD) 'nin ilki, 23 Eylül'de Kraliyet Avustralya Deniz Kuvvetleri (RAN) tarafından resmen kabul edildi ve 2018 sonlarında operasyonel görevler için hazır olması bekleniyor.

Başbakan Malcolm Turnbull, Sydney'de bulunan Donanma Üssünde düzenlenen HMAS Hobart'ın envantere alınma törenine katılarak Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un "zıvanacılığı" na değindi ve güçlü ve donanımlı bir Avustralya Savunma Gücünün (ADF) varlığının altını çizdi.

Sınıfının ikinci gemisi olan Brisbane ise, 2017 yılının son çeyreğinde yapımcının deniz denemelerini takiben Eylül 2018 içinde, RAN'a teslim edilecek.

http://www.janes.com/article/74367/australia-commissions-first-hobart-class-air-warfare-destroyer Mesajı Paylaş

nokta

Avustralya Fırkateynlerine Aegis Geliyor

Avustralya, ülkenin yeni gemi inşa stratejisi kapsamında inşa edilmesi planlanan dokuz adet fırkateyni, Saab Avustralya'nın geliştirdiği bir taktik arayüzle birlikte Lockheed Martin'in Aegis muharebe yönetim sistemiyle donatacak.

Başbakan Malcolm Turnbull, "Bölgemizdeki son olaylar, Avustralya'nın gelecek fırkateynlerinin Avustralya'yı orta ve uzun menzilli füze tehditlerinden korumaya yönelik donatılmış olması gerektiğini kanıtladı," diyerek Kuzey Kore'nin agresif tutumuna atıfta bulundu. Yeni fırkateynlerin inşasına 2020'de başlanması planlanıyor.

Yeni plan uyarınca, Avustralya'nın mevcut ANZAC ve Adelaide sınıfı fırkateynleri, sınır güvenliği için tasarlanmış Armidale açıkdeniz karakol gemileri ve dizel elektrikli Collins Sınıfı denizaltı filosu yenilenecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/avustralya-firkateynlerine-aegis-geliyor/4929/1 Mesajı Paylaş

HDS

Hobart'larda da SPY-1D ve AEGIS Baseline.7 vardı zaten. Mesajı Paylaş

nokta

Son Seahawk, Emekli Oldu

Kraliyet Avustralya Deniz Kuvvetleri, 1 Aralık'ta son S-70B-2 Seahawk helikopterini de emekliye ayırdı.

Avustralya'nın Seahawk filosu 1988'de hizmete girmişti. Kuvvet, emekliye ayırdığı helikopterlerin yerine 24 adet Sikorsky MH-60R'yi göreve aldı.

http://www.c4defence.com/Gundem/son-seahawk-emekli-oldu/5250/1 Mesajı Paylaş

nokta

Saab'dan Avustralya Denizaltılarına ISCMMS Entegrasyonu

Saab, 18,86 milyon Dolar'lık bir sözleşme kapsamında Kraliyet Avustralya Donanması'nın Collins Sınıfı denizaltılarında bulunan entegre gemi kontrol yönetim ve takip sistemini (integrated ship control management and monitoring system/ISCMMS) yükseltecek.

Donanmanın hizmetindeki HMAS Waller denizaltısının ISCMMS teknolojisi ile entegrasyonunun bu yılın sonunda tamamlanması planlanıyor. Sistem, sınıfın diğer dört üyesine 2019'da yürütülecek rutin bakım süreçlerinde entegre edilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/saab-dan-avustralya-denizaltilarina-iscmms-entegrasyonu/5852/1 Mesajı Paylaş

nokta

Avustralya'nın Zırhlı İhalesini Rheinmetall Kazandı

Avustralya'nın üç yıldır devam eden Muharebe Keşif Aracı (Combat Reconnaissance Vehicle/CRV) ihalesini Alman Rheinmetall firması kazandı.

Avustralya hükümeti 14 Mart'ta yaptığı açıklamada, 4 milyar Dolar'lık (AUD5,2 milyar) Muharebe Keşif Aracı ihalesinde Rheinmetall üretimi Boxer 8x8 araçlarını seçtiğini duyurdu. Program kapsamında, Avustralya Savunma Kuvvetleri'ne 211 zırhlı araç teslim edilecek.

Rheinmetall, projeyi kapsamında Brisbane yakınlarında bir Askeri Araç Mükemmeliyet Merkezi (MILVEHCOE) kuracak. Firma, MILVEHCOE aracılığı ile Avustralya'ya askeri araç tasarımı, üretimi, taret sistemleri, sensörler, simülasyon ve hizmet ömrü alanlarında teknoloji transferi yapacak.

Alman firma, keşif araçlarının gelişmiş Lance 30mm taret sistemi ile donatılacağını ifade etti.

http://www.c4defence.com/Gundem/avustralya-nin-zirhli-ihalesini-rheinmetall-kazandi/5885/1 Mesajı Paylaş

nokta

Avustralya'dan P-8A'ya IOC İlanı

Avustralya Savunma Bakanı Marise Payne, Kraliyet Avustralya Hava Kuvvetleri'nin (RAAF) Boeing P-8A Poseidon deniz karakol ve keşif uçağının başlangıç operasyonel kabiliyete (IOC) ulaştığını duyurdu. IOC, başlangıçta planlanan programın beş ay öncesinde tamamlandı.

Bugüne kadar, sipariş edilen 12 adet P-8A'dan altı adedi Avustralya'ya teslim edildi ve Edinburgh'daki hava kuvvetleri üssünde konuşlandırıldı. Poseidon, yaklaşık 40 yıldır kuvvetin hizmetinde bulunan ve yakında emekliye ayrılacak olan AP-3C Orion uçaklarının yerini alacak.

Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Leo Davies, "P-8A'nın tedariki, MQ-4C Triton ile birlikte Avustralya'nın deniz karakol kabiliyetinde 5 milyar Dolar'lık bir yatırımı temsil ediyor ve AP-3C Orion'un etkin bir halefi olacak," şeklinde konuştu.

http://www.c4defence.com/Gundem/avustralya-dan-p8a-ya-ioc-ilani/5928/1 Mesajı Paylaş

Alkyone

Son Hobart Denizde

Kraliyet Avustralya Donanması'nın en yeni gemisi denize indirildi. Osborne Askeri Askeri Tersanesi'nde düzenlenen törenle Hobart Sınıfı hava savunma destroyeri olan HMAS Sydney (D42) denizle buluştu. Geminin inşa çalışmaları 2019 yılına kadar devam edecek.
Navantia'nın F100 tasarımı üzerinden geliştirilen Hobart Sınıfı gemiler, 140 metre uzunluğunda. 28 knot hız yapabilen plaftormun menzili ise 5 bin deniz mili. 9 milyar Avustralya Dolarılık program kapsamında inşa edilen gemiler Amerikan Aegis füze savunma sistemine entegre. AN / SPY 1D (V) radarına ve SM-2 füzesi atış kabiliyetine sahip olan gemi, SH-60R Seahawk helikopteri için gerekli hangar ve pisti de bünyesinde barındırıyor.
http://c4defence.com/Gundem/son-hobart-denizde/6350/1 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Mermi

Avustralya çok sağlam silahlanıyor. ilerde Çine karşı nasıl bir politika izleyecekler acaba. Mesajı Paylaş

HDS

"Kahrol düşman al sana bonbe!" olabilir...

Avustralya Çin tarafından değil ama Japon tarafından çok taciz yedi... Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter