Haber Sayfaları

Başlatan soufa, Haz 10, 2017, 09:12 ÖS

« önceki - sonraki »

soufa

Haz 10, 2017, 09:12 ÖS Last Edit: Haz 10, 2017, 09:34 ÖS by Yönetim
Forumda tek şikayetim şu haber sitelerine link vermek ve haber yazısı görmek
Misal  biraz önceki ;

Omtas ile ilgili hemen hemen bir haftadır, envantere girmesi ve güdümu hakkında yazılar var . Şimdi girdim bir üye envantere girdi diye haber linki eklemiş. Yahu zaten üstte üyeler envantede demiş . Sen neden birde haber başlığını ekliyorsun ki ?

Inanin ki bu haber eklerine asla tıklamıyorum. Peki sizin düsünceleriniz nedir ?? Mesajı Paylaş

nokta

Soufa hocam beni kastetmişsiniz ama paylaştığım C4 Defence mahreçli haberde füze hakkında teknik bilgiler var. Haber salt envantere giriş haberi değil. Mesajı Paylaş

putty

Bende onu ilk defa bu forumda yapmaya başladım. Aslında bilenler bilir abartı derecede ben alıntıları taşırken başlığından resmine kadar bold una kadar uğraşıyorum aynı gazetedeki haline getiriyorum neredeyse hoşuma gidiyor böyle olması. Ancak burada quote script i nedense kaldırılmış.Koyun diyorum koymuyorlar. quote olmayınca alıntı yapmak çok zorlaşıyor çorbaya dönüyor konu kendi yorumun üst başlığınla alıntı karııyor sonuna bir satır yazayım fikrimi belirteyim diyorsun oda karışıyor renkli yapayım diyorsun oda garip sen anlarsın başkası anlamaz filan. Bende en kestirme derli toplu link koymayı ister istemez buldum. Bir satır kendi yorumumu yazıyorum sonra link koyuyorum oradan okusunlar yoksa çorba olacak.
Bizim forumların hepsine illa bir arıza oluyor. En az arızası olan burası ama burda adet yerini bulsun diye bir yasak arıza eklemişler. Öbüründe bütün kaynaklar yasak Hürriyet i kaynak göster atılırsın ulusal gazete işte yasak olurmu ama anlat anlata bilirsen. Öbür üçüncü forumda sağ tuş yasak şu kelimeyi google aratayım yada çevireyim diye sağ menü tuşunu çalıştıramıyorsun kopyalanmasın diye tabi bu. Bir füze adı mesela merak ediyorum ne yapar insan işaretler sağ tuş ile google a gönderir aratır image ye bakar tipini görür filan ama yok yasak kimse kopyalamasın diye yasaklamışlar. Yapma diyorsun oda dinlemiyor. Burasıda quote yu yasaklamış gelde alıntı yap hadi çorba olmadan. Ben yazdım görüş olarak dinlemediler. Mantığı ne bulamadım doğrusu. Youtube video suda yasak mesela oda garip bant genişliği harcamıyorki video olunca niye yasak çok saçma. Yasakları azaltma heyecanı yok bu ülkede sorun orada. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın Putty,

Bunca yıllık forum deneyimlerimiz bizlere tüm tartışmaların, alıntılar yüzünden çıktığını göstermiştir. Bir üye fikrini ortaya yazdığında kimse bunu üzerine almamakta ve tartışma yaşanmamakta, oysa görüşler bir alıntıya binaen yapılırsa, mesajı ve görüşleri alıntılanan kişi yanıt vermek zorunda kalmakta ve karşılıklı kırgınlara yol açan tartışmalar yaşanmaktadır.

Tüm üyelerimizce de bilindiği gibi, SADFOR'da siyaset yapılmamakta, yasaklı kaynaklar uygulaması bulunmamakta, sözcükler üzerinde otomatik düzeltmeler gerçekleştirilmemekte ve ve kısır tartışmalara müsamaha edilmemektedir. Bizleri ve politikalarımızı anlayış ile karşılayacağınızı umut ediyoruz.

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

putty

Alıntı yüzünden kavga çıkacak diye alıntı gibi şahane bir şeyden vazgeçilirmi ben geröekten çok yanlış buluyorum. Forumlarda zaten doğası gereği kavgada olur tartışmada olur forum burası görüşler illa çatışır. Forum nedir zaten alıntıların yorumlandığı yerdir burada konuşulanların % 90 ı bir alıntı üzerine konuşulur. Bomba patlar konuşuruz ANKA uçar haber alır onu konuşuruz savaş çıkar onu konuşuruz biri bir laf eder onu konuşuruz. Öbür forumunuz düşünce üretmek üzerine olduğu için orada belki alıntı yapmayın kendi birikiminizi öne sürün denebilir ama burası ve bütün forumlar alıntı üzerine çalışır. Bir şey olacakki onu konuşacağız öyle değilmi o şeyde alıntıdır. Video da mesela alıntıdır onuda açmak gerek. Gerçekten alıntıyı yasaklayabildiğinize inanaımıyorum. Birde inatçı olmamak büyük elzem ikna olmaya çalışsanız daha güzel olur bence bir düşünün bunu çok sıkıntı yaratıyor alıntı yapamamak. Ne kadar derli toplu olur o zaman. Kavgaya sebep olma sorunuda varsa bile zaten yinede alıntılar oluyor ama formatı iğrenç oluyor ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Ben mesela quote yok diye bazen elim gitmiyor eklemiyorum içime sinmiyor o biçin yapmak. MAvi yapıyorum bolt yapıyorum ne yapsam olmuyor hiç bir şey yapmıyorum kendi paragrafım habere karılıyor. Neyse soruyu soran arkadaş konuyu açtı bence sorun quote dur bu yüzden link veriliyor en azından ben bu yüzden yapıyorum yoksa hiç adetim değil. Tepki olsun diyede değil öyle bir durumda buldum kendimi. Link de sıkıntı biliyorum bir ay geçer o link çalışmaz bu neredeyse kesin gazetelerimizin siteleri güzel kurgulanmamış ilk gün linki ertesi gün arşive düşünce çalışmıyor yabancı gazeteler yayınlar gibi değil. Ben ekliyorum yinede o gün muhabbet olsun konuşulsn diye ama arşiv değeri düşüyor bu sefer forumun. Youtube videosu neden ekleyemiyoruz bu forum script inde o var biliyorum. Video sun savunma forumu olurmu hiç Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter