Katar

Başlatan bnb, Haz 05, 2017, 08:43 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

derece

S Arabistan'mı Mısır'mı? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Yeni moda "ikisi bir arada"... Mesajı Paylaş

kara mehmet

Suudi arabistanın Amerikan yanlısı kralına kim darbe yapabilir? Mesajı Paylaş
Savaşma Seviş

southwater

İranspor Mesajı Paylaş
Akıllarını güzelce kullanmayanları Allah pislik içinde bırakır!  (Yunus, 100)

commandos

Aslında bırakacaksın birbirlerini yesinler. (İran-S.Arabistan). Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

sadalone

Suriye'de yaptığımız hataları tekrarlayamayız,Iran'da Suriye ve Irak gibi destabilize olursa sıranın kime geleceği ortada. Mesajı Paylaş

kara mehmet

Savaşma Seviş

HARZEMŞAH

Bu işleri daha sessiz sedasız yapsak iyi olurdu. Artık tarafız...
Arabuluculuk çabalarımız an itibari ile sona ermiş oldu. Mesajı Paylaş

sadalone

Arabuluculuk neyse de Suudiler ve BAE'yle olan ilişkilerimize nasıl etki edecek asıl o önemli.Bu asker gönderme işiyle çok yanlış bir mesajda vermiş olduk açıkçası büyük risk aldık yine bir dış politika faciası yaşamayız umarım. Mesajı Paylaş

merzifonlu

Asker yollama kararı çıkartmak için ne harika bir zamanlama öyle! Krizin sona ermesini neden beklemedi hükumet? Mesajı Paylaş

putty

Kriz bitince asker yollanır mı ne ayıp şey. Üs başka ne işe yarar. Katar ı Arnavutluğu korumayacak ise adamlar niye üs kurmamıza izin versin. Gücün yoksa üs kurmayacaksın ama madem kurduk koruyacağız bu ülkeyi. Mesajı Paylaş

Merkator

Katar'a gıda yardımı için uçak gönderiliyor

Katar'a uygulanan ambargo sonrası Katar halkının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Türkiye, Turkish Cargo aracılığıyla gıda yardımı gönderiyor.

Uluslararası kaynaklarca Katar'ın başlıca tedarikçileri Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) yaptırımları nedeniyle ortaya çıkması olası gıda ve su sıkıntısını gidermek için Türkiye ve İran ile tedarik görüşmeler yürüttüğü belirtilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Büyükelçiler iftarında yaptığı konuşmada, "Katar krizine" ilişkin, "Katar'a karşı başlatılan yaptırımları, doğru bulmadığımızı peşinen ifade etmek istiyorum. Körfez İşbirliği Konseyi üyelerinin kendi aralarındaki meseleleri karşılıklı diyalog yolu ile çözmesi en doğru yoldur. Bu çerçevede Katar'ın ortaya koyduğu soğukkanlı ve yapıcı tutumu takdir ile karşılıyoruz. Terör örgütlerine karşı etkin bir mücadele verdiğini yakinen bildiğimiz Katar'ın bu şekilde izole edilmeye çalışılması hiçbir sorunun çözümüne katkı sağlamayacaktır. En kısa sürede Katar'a yönelik tüm yaptırımların kaldırılacağını ümit ediyorum. Çünkü Katar'ın bir terör zanlısı olarak tavsif edilmesini çok ağır bir itham olarak görüyorum. Burada farklı bir oyun oynanıyor. Bu oyunun arkasında kimler var şu anda henüz onu tespit edebilmiş değiliz. Bölgenin daha da karışması, için fırsat kollayanların umutlarını boşa çıkarmalıyız" demişti.

Dün de uluslararası ajanslara açıklama yapan adının açıklanmasını istemeyen Katarlı bir yetkili, ülke piyasasında dört hafta yetecek hububat stoku olduğunu ayrıca ülke yönetiminin Doha'da yüksek miktarda stratejik gıda rezervi bulunduğunu ifade etmişti.

TÜRKİYE GIDA YARDIMI GÖNDERİYOR

Yaşanan tüm bu gelişmeler sonrası Türkiye, Katar'a gıda yardımı kararı aldı.

AirportHaber'in yetkililerden edindiği bilgiye göre; Turkish Cargo uçağıyla gönderilecek gıda yardım malzelemelerinin yüklemesini tamamladı. Başta süt ve süt ürünleri olmak üzere bir uçak dolusu gıda malzemesini Katar'a götürecek olan Turkish Cargo'ya ait A330 tipi kargo uçağının yükleme işlemleri Atatürk Havalimanı'nda yapıldı. Gerekli izinlerin alınmasından sonra uçağı Katar'a hareket edeceği öğrenildi.

Öye yandan yardım malzemesinin toplam miktarı hakkında ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/katara-gida-yardimi-icin-ucak-gonderiliyor.html Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Bu kez tereddütsüz bir politika uyguluyoruz. Herhangi bir bekleme ve geçiş dönemi yaşamadan doğrudan harekete geçtik... Mesajı Paylaş

Kurmay

Kararsızlık bu aşamada zayıflıktır.Türkiye kadim komşusu İran'ın bu şeytani ittifak tarafından yutulmasına izin vermeyecektir. Mesajı Paylaş

minigitav

'Türkiyenin kadim komşusu iran'.allah iyiliğinizi versin :D
Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter