Lockheed Martin C-130 Hercules

Başlatan nokta, Haz 01, 2017, 12:16 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

C-130T'lere Elektronik Gösterge

ABD Donanması 30 Mayıs'ta, Lockheed Martin C-130T Hercules nakliye uçağı yükseltme programını tamamladığını açıkladı. Çalışmalar kapsamında uçaklar, elektronik tahrik kontrol sistemi ve motor enstrüman gösterge sistemiyle donatıldı. Uçağın 43 analog kokpit göstergesi, iki adet düz panel gösterge ile değişti. Donanmanın bildirisine göre 20 C-130T uçağının tamamı ile ABD Deniz Piyadeleri'ne ait 16 KC-130T modernize edildi.

http://www.c4defence.com/Gundem/c130t-lere-elektronik-gosterge/4471/1 Mesajı Paylaş

nokta

'Hercules'e Taktik Modernizasyon


Fransız Hava Kuvvetleri'nin C-130H Hercules askeri nakliye uçağı modernizasyon programı kapsamında gerçekleştirilen ilk Flight2 aviyonik sistem entegrasyonu tamamlandı.

Programın ana yüklenicisi Rockwell Collins, 11 Eylül'de yaptığı duyuruda, Flight2 sisteminin Fransız Hava Kuvvetleri'ne askeri operasyonlarda taktik avantaj sağlayacağını, aynı zamanda bakım ve operasyon maliyetlerini de düşüreceğini belirtti. Flight2, C-130H'lara uluslararası sivil havacılık örgütü standartlarına uyumlu yeni nesil muhabere, seyrüsefer, gözlem ve hava trafik yönetim çözümleri sunuyor.

Rockwell, toplamda 14 adet C-130 modernize edecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/-hercules-e-taktik-modernizasyon/4850/1 Mesajı Paylaş

nokta

Ghostrider'a IOC İlanı


ABD Hava Kuvvetleri Özel Operasyonlar Komutanlığı Salı günü bir açıklama yaparak, kuvvetin AC-130J Ghostrider uçağının başlangıç operasyonel kabiliyete (initial operating capability/IOC) ulaştığını bu ay içinde resmi olarak ilan edeceklerini kaydetti. C-130 uçağının geniş çapta modifiye edilmiş bir varyantı olan AC-130J, tamamen entegre dijital aviyonik ve "Hassas Taarruz Paketi"ne sahip. Paket, görev yönetim konsolu, yüksek güvenlikli muhabere suiti, iki elektro-optik/kızılötesi sensör ve gelişmiş ateş kontrol teçhizatı içeriyor. AC-130J, hassas güdümlü mühimmat kullanabiliyor. ABD Hava Kuvvetleri envanterinde halihazırda 10 adet Ghostrider mevcut. Kuvvet, platformun üreticisi Lockheed Martin'den toplam 37 adet platform tedarik etmeyi planlıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ghostrider-a-ioc-ilani/4879/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Almanya, 6 adet C-130J askeri nakliye uçağı alıyor

Almanya'nın 6 adet C-130J askeri nakliye uçağı almayı planladığı bildirildi.

Alman Handelsblatt gazetesinde çıkan habere göre 6 adet uçağın alımının bütçe ve savunma komitesi tarafından onaylandığı kaydedildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nden alınacak C-130J'nin yanııra Eurofighter tipi savaş uçağının radarının geliştirilmesi yönündeki çalışmaların devam ettği belirtildi.

http://www.kokpit.aero/almanya-c130j-ucagi-aliyor Mesajı Paylaş

anafor2016

A400 M varken C130j alımını neye yormak gerek? Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter