ABD ve Almanya İlişkileri

Başlatan Revolver, May 31, 2017, 07:17 ÖS

« önceki - sonraki »

delenda_est_carthago

Tem 09, 2018, 04:09 ÖS Last Edit: Tem 09, 2018, 04:25 ÖS by delenda_est_carthago
@alim
"O özel davetiymiş hocam. Alman Hükümeti bir bakan yollamıştır herhalde?"

Hayir. Alman hükümeti resmî temsilcisi olarak Gerhard Schröder'i yollamış törene.

İlgili der Spiegel haberi:

http://www.spiegel.de/politik/ausland/gerhard-schroeder-bei-recep-tayyip-erdogans-amtseid-a-1217445.html

Alman dışişlerinin resmî açıklaması:

""Bundeskanzler a.D. Gerhard Schröder wird im Namen der Bundesregierung an der Zeremonie teilnehmen", teilte ein Sprecher des Auswärtiges Amts mit. Einen ehemaligen Kanzler zu solchen Anlässen zu schicken, sei "durchaus auch üblich", zitierte die Nachrichtenagentur AFP aus dem Außenministerium." Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

HDS

Allahaallaa yahu Almanlar 130 seneden beri ilk kez diplomasiyi mi keşfettiler?..  ??? Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Tem 09, 2018, 04:25 ÖS Last Edit: Tem 09, 2018, 04:32 ÖS by delenda_est_carthago
Burunları sürtüle sürtüle öğreniyorlar tabii diplomasiyi

Ha bir de zorunluluktan tabii.. şu anda Alman hükümeti çok hassas ve kırılgan bir durumda kardeş partiler olan CDU ile CSU arasındaki kavgadan dolayı. Alman Kamuoyunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı o kadar kışkırttıktan sonra görevdeki bir  bakanı göndermeleri iç politik açıdan mümkün değildi.

Adamlar dünya kupasındaki başarısızlıklarını Bile Mesut Özil'in CB'yi Ziyaretine bağlamaya kalkıyor (bkz Oliver Bierhoff'un demeçleri), hangi bakanı yollayabilirlerdi ki Türkiye'ye? Çok uygun bir seçim olmuş. Kesin Schröder'in kendisinin aklına gelmiştir. Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

HDS

Ben kimseyi göndereceklerini düşünmemiştim. Hakikaten şaşırdım birini göndermelerine. Saçma bir bürokratı da gönderebilirlerdi. Şröder hakikaten çok iyi "çalım". Çok ince görmüşler.

Bunu tabii ki Şröder akıl etmiştir. O kadar da değil canım artık, burunları sürtüldü de o kadar da öğrenememişlerdir. Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Cem ozdemir Twitter'da cildirmis sinirden, Schroeder'in resmi gorevle gitmesine :) Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

HDS

Onu bir gün deli gömleği ile bağlayıp alıp götürecekler. Mesajı Paylaş

merzifonlu

Sadece onu mu? :D :D Trump varken, deli gömleği giyecek çok adam çıkar Almanya'da!
Mesajı Paylaş

HDS

Öyle deme. Şröder "artık" hiç öyle hafife alınacak bir adam değil Almanya'da. Amerikan Kongresinde artık "Nord Stream için Almanya'ya yaptırımlar uygulansın" sözleri ciddi ciddi konuşuluyor.
Keser döner sap döner...

Hiç sempati ile bakmıyorum ama, tarih bizi ve maalesef "yine" Almanya ile yan yana durmaya zorlayabilir. Allah korusun...

Ama ya olursa.. Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

1)Schröder Rosneft yönetim kurulu başkanı. Bir önceki şansölyenin Bu pozisyonda olup bir de bunun üzerine Alman hükümetinin bir nevi Türkiye özel temsilcisi görevini yapmasındaki  sembolizm çok acayip.

2) Ya olursa değil... bence kaçınılmaz. Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter