TSK'dan Haberler

Başlatan Observer, May 29, 2017, 05:35 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Alkyone

Milli Savunma Üniversitelerine bağlı Harp okulları ile ilgili usul ve esaslar belirlendi
http://aa.com.tr/tr/turkiye/harp-okullarinda-egitim-ogretimden-dekan-sorumlu-olacak-/893672 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Observer

BASIN DUYURULARI

TARİH :   28 Ağustos 2017
SAAT   :   17:50

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Türk Yıldızları uçuş gösteri ekibi tarafından 30 Ağustos 2017 günü 17.00-17.35 saatleri arasında Mogan Gölü-Gölbaşı/Ankara'da hava gösterisi icra edilecektir.

Saygı ile duyurulur.

http://www.tsk.tr/BasinFaaliyetleri/BD_23 Mesajı Paylaş

Observer

Türk Yıldızları'nın Rusya Federasyonu'nda Gösteri Uçuşu

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları tarafından, 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Rusya Federasyonu semalarında gösteri ve geçiş uçuşları icra edilmiştir.

ARMY Askeri Teknik Forumu 2017 etkinliklerine özel misafir ve tek yabancı gösteri ekibi olarak katılan Türk Yıldızları'nın başarılı gösterileri Rus seyirciler tarafından beğeni ile izlenmiştir.

http://www.tsk.tr/TSKdanHaberler/Haber_258 Mesajı Paylaş

Observer

SOLOTÜRK'ün Slovakya Gösterisi

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi SOLOTÜRK, 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Slovakya'da düzenlenen Uluslararası Havacılık Fuarı (SIAF 2017) etkinlikleri kapsamında gösteri uçuşu icra etmiştir.

Fuar etkinliklerine Türkiye'nin yanı sıra İngiltere, İspanya, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Slovakya, Avusturya, Polonya, Almanya, Macaristan, Hırvatistan, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Belçika'dan ekipler katılmıştır.

Yaklaşık 300 bin kişinin izlediği gösterilerde, SOLOTÜRK'ün gösterisi, "En İyi Gösteri Uçuşu" seçilmiştir.

http://www.tsk.tr/TSKdanHaberler/Haber_257 Mesajı Paylaş

Observer

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Etkinlikleri Kapsamında Gemilerin Halkın Ziyaretine Açılması

30 Ağustos Zafer Bayramı ve TSK Günü etkinlikleri kapsamında; TCG BARBAROS Fırkateyni, TCG BÜYÜKADA Korveti, TCG ZIPKIN Hücumbotu, TCG ANAFARTALAR Denizaltısı ve TCG YB.KUDRET GÜNGÖR Lojistik Destek Gemisi Gölcük/KOCAELİ'de,

Ayrıca;

TCG FATİH Fırkateyni ve TCG YILDIRAY Denizaltısı Karadeniz Ereğli/ZONGULDAK'ta, TCG SALİHREİS Fırkateyni Dolmabahçe/İSTANBUL'da, TCG TURGUTREİS Fırkateyni Sarayburnu/İSTANBUL'da, TCG HEYBELİADA Korveti ve TCG BAYRAKTAR Amfibi Gemisi İZMİR'de, TCG KILIÇ Hücumbotu KAŞ'ta halkın ziyaretine açılmış ve toplam 2.104 vatandaşımız tarafından ziyaret edilmiştir.

Faaliyetler kapsamında; şehit yakınları ve gazilerimiz onuruna öğle yemeği düzenlenmiştir. Düzenlenen yemeklerde toplam 84 şehit yakınımız ve aralarında terörle mücadelede yaralananların da bulunduğu gazilerimiz ağırlanmıştır.

Bu vesileyle aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

http://www.tsk.tr/TSKdanHaberler/Haber_261 Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Aden Körfezi'nde Sıhhi Tahliye

TCG GİRESUN (F-491) fırkateyni, Aden Körfezi'nde bir Türk Tuğamiral tarafından komuta edilen Birleşik Görev Kuvveti 151 (CTF-151) emrinde Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekâtına iştirak etmektedir.

TCG GİRESUN Hint Okyanusunda keşif gözetleme görevi icrası esnasında, Yunanistan bandıralı AEGEAN ANGEL isimli tankerden 07 Eylül 2017 tarihinde saat 13:46'da bir yaralı gemi personeli için acil yardım çağrısı almıştır.

Yüksek süratle ticari gemiye yaklaşan TCG GİRESUN, kaza sonucu sol el başparmağı kopan ticari geminin personeli Yunanistan vatandaşı Vazoios MARCOS'u almak üzere helikopterini AEGE5AN ANGEL isimli gemiye göndermiştir. Helikopter kurtarma vinci vasıtasıyla yaralı kişiyi AEGEAN ANGEL gemisinden tahliye etmiş ve TCG GİRESUN'a getirmiştir.

Yaralı denizciye ilk müdahale TCG GİRESUN'un askeri doktoru tarafından yapılmıştır. TCG GİRESUN yaralıya ileri tıbbi müdahale yapılması maksadıyla, en yakın liman olan Salalah/UMMAN'a intikale başlamıştır.

http://www.tsk.tr/TSKdanHaberler/Haber_264 Mesajı Paylaş

Observer

BİLGİ NOTU

TARİH   :   09 Eylül 2017
SAAT   :   12:35

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ BASIN BİLGİ NOTU

(24 Ağustos - 07 Eylül 2017)


Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenliğini sağlamak maksadıyla; yurt içerisinde bölücü terör örgütüne (BTÖ) karşı kararlılıkla mücadelesine devam ederken, Fırat Kalkanı Harekât bölgesinde de güvenliğin sağlanması ve bölgede terör nedeniyle göç etmiş halkın geri dönüşüne destek kapsamındaki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Teröristle Mücadele Harekâtı kapsamında; geçtiğimiz süreç içerisinde (24 Ağustos - 07 Eylül 2017) BTÖ'nün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergâhı olarak kullanması sebebiyle büyük önem taşıyan (özellikle Hakkâri ve Şırnak) bölgeleri, teröristlerden temizlemek maksadıyla yürütülen operasyonlara taarruz anlayışıyla aralıksız devam edilmiştir. Bu kapsamda;
Şırnak / Beytüşşebap (İncebel / Kato Dağı) ve Hakkari / Yüksekova bölgelerinde orta çaplı operasyonlar icra edilmiş,
İcra edilen operasyonlarda;
(1)   Biri sözde lider kadroda olmak üzere toplam 99 terörist etkisiz hale getirilmiş,
(2) 34 adet piyade tüfeği, 1 adet makinalı piyade tüfeği, 1 adet makinalı tabanca, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 1 adet roketatar, 3 adet tabanca olmak üzere toplam 41 adet silah, 420 kg amonyum nitrat, 37 adet el bombası, 30 adet fünye, 2.664 adet hafif silah mühimmatı, 1 adet roketatar mühimmatı, 6 adet havan mühimmatı, 10 adet anti personel mayını, 13 adet anti tank mayını, 87 adet şarjör, 12 adet tahrip kalıbı, 10 adet tüp, 2 adet akü, 3 adet el dürbünü, 1 adet gece görüş dürbünü, 550 metre kablo, 12 adet telsiz, 7 adet radyo, 1 adet dizüstü bilgisayar ele geçirilmiş,
(3)   50 adet EYP tespit edilerek imha edilmiş,
(4)   Teröristler tarafından kullanılan 12 sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirilmiş,
(5)   Kahramanmaraş/Nurhak, Barış Mahallesi Festival Alanında, duyum üzerine durdurulan şüpheli araçtaki teröristlerle çıkan çatışmada; çok sayıda silah, patlayıcı ve mühimmatla birlikte 2'si ölü, 2'si sağ, 1'i yaralı olmak üzere 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirilmiş, yaralı olarak ele geçirilen teröristin 19 Eylül 2012 tarihinde Tunceli-Ovacık Savcısı Murat UZUN'un şehit edilmesi olayının planlayıcısı Azad Çüngüş kod adlı Gürbüz TOPÇU olduğu tespit edilmiş,
(6) Hakkâri/Merkez ilçesi kırsalında, 2 teröristin etkisiz hale getirilmesi sonrası bölgede icra edilen arama tarama faaliyetleri sonucunda, bomba yüklü bir araç tespit edilerek olay yerinde imha edilmiş,
BTÖ'nün en önemli finansal kaynaklarından olan kaçakçılık ile mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar neticesinde 589.872 paket kaçak sigara ele geçirilmiş,
Etkili hudut denetim ve kontrolleri sonucunda sınırlardan yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 20.794 kişi yakalanmıştır.
Anılan dönemde özellikle Şırnak / Beytüşşebap (İncebel / Kato Dağı) ve Hakkâri / Yüksekova bölgelerinde icra edilen orta çaplı operasyonlar sonucunda bölücü terör örgütünün yaz dönemi yapılanmasına ağır darbe indirilmiş ve örgütün önemli kayıplar vermesi sağlanmıştır.
İcra edilen operasyonlarda 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 17 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Suriye'nin kuzeyinde icra edilen harekât kapsamında;
Hudut güvenliğini sağlamak, DEAŞ tehdit ve saldırılarını önlemek, yerinden edilmiş kimselerin yurtlarına dönüşüne katkı sağlamak ve sivilleri korumak/yaşanan terör olaylarından zarar görmesini engellemek maksatlarıyla icra edilmekte olan harekâtta, TSK tarafından desteklenen ÖSO'nun yoğun ve kararlı mücadelesi sayesinde Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskûn mahal ve 2.015 km2'lik alan kontrol altına alınmıştır.
Bab ilçe merkezi ve çevresinde patlayıcı ve mayın arama/temizleme çalışmaları sürdürülürken; PKK / PYD terörist unsurlarının Afrin'den doğuya, Münbiç'ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edilmektedir.

Sonuç olarak;
Türk Silahlı Kuvvetleri asil milletimizin ve devletimizin sağladığı imkanlarla ülkemize tehdit teşkil eden tüm unsurlarla sürdürdüğü mücadelesine her zaman olduğu gibi sarsılmaz bir inanç, azim ve kararlılıkla devam etmektedir.

http://www.tsk.tr/BasinFaaliyetleri/BN_07 Mesajı Paylaş

Observer

İzmir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Kutlamaları Kapsamında Türk Yıldızları Akrobasi Timi Gösterisi

İzmir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 95'inci Yıl Dönümü Kutlamaları kapsamında 09 Eylül 2017 günü saat 18.00'de Gündoğdu Meydanı merkez olacak şekilde Türk Yıldızları Akrobasi Timi gösterisi icra etmiştir.

http://www.tsk.tr/TSKdanHaberler/Haber_265 Mesajı Paylaş

Observer

10 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramalarında, Şırnak/Silopi'de iki el yapımı patlayıcı, Beytüşşebap'ta iki el bombası ve bir anti personel mayını tespit/imha edilmiştir.

10 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

08 Eylül 2017 tarihinde,Kars/Kağızman'da icra edilen hava destekli operasyon sonrası icra edilen arazi aramasında bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ölü olarak; bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Kanas keskin nişancı tüfeği, iki adet el bombası ve muhtelif örgütsel döküman ele geçirilmiştir.

10 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Siirt/Eruh'ta, bir vatandaş bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetmiştir.

10 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı dört terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hâle getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

BASIN AÇIKLAMASI

TARİH :   12 Eylül 2017
SAAT  :   19:13   

Yüce Türk Milletinin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri; vatan topraklarının güvenlik ve bekası, asil milletimizin bağımsızlık ve egemenliği için jandarma, polis, güvenlik korucusu, yargı, mülki makam mensupları ve değerli vatandaşlarımızla yakın işbirliği ve koordinasyon içinde, gece gündüz, yaz kış demeden faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakâr personeli, ülkemize ve milletimize yönelik her türlü risk ve tehdide karşı, ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışı ile görev yapmaktadır. Söz konusu faaliyetler icra edilirken milli ve yerli savunma sanayi ürünü silahlı/silahsız İHA'lar başta olmak üzere modern harp silah araç ve gereçleri etkinlikle kullanılmaktadır. Tüm bu faaliyetler; kanun, yönetmelik, yönerge ve direktifler ile uluslararası hukuka uygun olarak yürütülmektedir.

Operasyonların planlanmasında ve icrasında; özellikle şanlı tarihimize ve yüksek değerlerimize uygun bir şekilde masum tek bir vatandaşımıza/sivile ve çevreye zarar verilmemesi hususunda her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmekte; terörle mücadele, hudut güvenliği ve kaçakçılığın önlenmesi ile ilgili operasyonlarda, sadece teröristlerin, kaçakçıların ve bunların destekçi ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi ve engellenmesi amaçlanmaktadır.

Bu doğrultuda Türk Silahlı Kuvvetleri bugüne kadar hiçbir sivil/masum vatandaşımıza yönelik zarar verecek uygulama içinde olmamıştır. 31 Ağustos 2017 tarihinde Hakkâri/Oğulköy kırsalında SİHA ile icra edilen operasyonda da aynı esas ve usuller kullanılmıştır.

İcra edilen faaliyetler kapsamında; 01 Ocak 2017 - 10 Eylül 2017 tarihleri arasında İHA/İKU destekli toplam 562 kara ve hava operasyonu gerçekleştirilmiştir. Bu operasyonlar neticesinde yurt içinde 986, sınır ötesinde 867 terörist olmak üzere toplam 1853 terörist etkisiz hale getirilmiştir. İcra edilen operasyonlarda; toplam 887 sığınak/barınak imha edilmiş, 1.105 mayın/EYP, 1.943 değişik tipte silah ve 638.462 adet muhtelif cins ve çapta mühimmat ele geçirilmiştir.

Yine bu operasyonlar sırasında asker, jandarma, polis ve güvenlik korucusu olmak üzere toplam 127 kahraman ve fedakâr silah arkadaşımız şehitlik rütbesine, 356 kahraman ve fedakâr silah arkadaşımız da gazilik rütbesine ulaşmıştır.

Ayrıca hain bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 19'u kamu görevlisi işçi, 13'ü sivil vatandaş olmak üzere toplam 32 masum vatandaşımız alçakça katledilerek şehit edilmiş, 22 kamu görevlisi işçi ile 40 sivil vatandaşımız ise yaralanmıştır.

Bu vesile ile ülkemizin ve milletimizin birliği ve bütünlüğü için hayatını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri ile TSK personeline başsağlığı diler, kahraman ve fedakâr gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunarız.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terörle mücadele harekâtına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

http://www.tsk.tr/BasinFaaliyetleri/BA_29 Mesajı Paylaş

Observer

CH-47F (Chinook) Helikopteri Tanıtımı

CH-47F (Chinook) Yük Helikopteri Tedarik Projesi kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaç duyduğu manevra ve nakliye desteğini sağlamak maksadıyla, altı adet CH-47F yük helikopteri 2016 yılında ABD'den tedarik edilmiştir. 2018 yılında envantere girecek beş adet helikopterle birlikte toplam sayı 11'e ulaşacaktır.

Söz konusu helikopterlerin tanıtılması maksadıyla, 12 Eylül 2017 tarihinde Şehit Kara Pilot Üsteğmen Gürcan Ulucan Meydanı Birlik Komutanlığında bir basın turu gerçekleştirilmiştir.

CH-47F helikopterleri Kara Kuvvetleri Komutanlığının kara havacılık imkân ve kabiliyetlerine önemli katkı sağlayacaktır.

http://www.tsk.tr/TSKdanHaberler/Haber_269 Mesajı Paylaş

Observer

BİLGİ NOTU

TARİH:   15 Eylül 2017
SAAT   :   14:40

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ BASIN BİLGİ NOTU

(07 - 13 Eylül 2017)


Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenliğini sağlamak maksadıyla; yurt içerisinde bölücü terör örgütüne (BTÖ) karşı ve kararlılıkla mücadelesine devam ederken, Fırat Kalkanı Harekât bölgesinde de güvenliğin sağlanması ve bölgede terör nedeniyle göç etmiş halkın geri dönüşüne destek kapsamındaki faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Teröristle Mücadele Harekâtı kapsamında; geçtiğimiz süreç içerisinde (07 - 13 Eylül 2017) BTÖ'nün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergâhı olarak kullanması sebebiyle büyük önem taşıyan (özellikle Hakkâri, Şırnak, Hatay, Siirt ve Diyarbakır) bölgeleri, teröristlerden temizlemek maksadıyla yürütülen operasyonlara aralıksız devam edilmiştir. Bu kapsamda;
Şırnak / Beytüşşebap (İncebel / Kato Dağı) ve Hakkari / Yüksekova bölgelerinde orta çaplı operasyonlar icra edilmiş,
İcra edilen operasyonlarda;   
(1)   Biri sözde lider kadroda olmak üzere (Turuncu listede yer alan Sema(K) Birgül AYAZ, sözde Amed halkla ilişkiler sorumlu yardımcısı) 49 terörist etkisiz hale getirilmiş,
(2) 27 adet piyade tüfeği, 1 adet makinalı tüfek, 2 adet keskin nişancı tüfeği, 1 adet 81 mm havan, 50 adet tabanca olmak üzere toplam 81 adet silah; 12 kg amonyum nitrat, 10 kg C-3 patlayıcı, 108 adet el bombası, 55 adet fünye, 2.387 adet hafif silah mühimmatı, 230 adet av tüfeği mühimmatı, 1 adet anti personel mayını, 18 adet RPG-7 roketatar roketi, 20 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 4 adet 81 mm havan mühimmatı, 2 kg tahrip kalıbı, 1 adet top mermisi, 140 adet gaz maskesi,1 adet el dürbünü,169 adet şarjör, 3 adet telsiz, 82 adet tüp ele geçirilmiş,
(3)   31 adet EYP tespit edilerek imha edilmiş,
(4)   Teröristler tarafından kullanılan 30 sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirilmiş,   
(5)   31 Ağustos 2017 tarihinde Kars/Kağızman'da etkisiz hale getirilen bir teröristin sözde lider kadroda (Gri liste) yer alan Cemil Karayazı(K) Yunus KAMIŞ olduğu tespit edilmiş,
BTÖ'nün en önemli finansal kaynaklarından olan kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar neticesinde 700 lt akaryakıt, 93.915 paket kaçak sigara, 3000 adet kök kenevir ve 2 kg kubar esrar ele geçirilmiş,
Etkili hudut denetim ve kontrolleri sonucunda sınırlardan yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 9.682 kişi yakalanmıştır.
Bu hafta özellikle Şırnak, Hakkari ve Diyarbakır bölgelerinde icra edilen etkili operasyonlar neticesinde bölücü terör örgütünün önemli kayıplar vermesi sağlanarak yaz dönemi yapılanmasına ağır darbe indirilmiş ve örgütün önemli kayıplar vermesi sağlanmıştır.
İcra edilen operasyonlarda 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 18 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Suriye'nin kuzeyinde icra edilen harekat kapsamında;
Hudut güvenliğini sağlamak, DEAŞ tehdit ve saldırılarını önlemek, yerinden edilmiş kimselerin yurtlarına dönüşüne katkı sağlamak ve sivilleri korumak/yaşanan terör olaylarından zarar görmesini engellemek maksatlarıyla icra edilmekte olan harekâtta, TSK tarafından desteklenen ÖSO'nun yoğun ve kararlı mücadelesi sayesinde Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskûn mahal ve 2.015 km²'lik alan kontrol altına alınmıştır.
Bab ilçe merkezi ve çevresinde patlayıcı ve mayın arama/temizleme çalışmaları sürdürülürken; PKK / PYD terörist unsurlarının Afrin'den doğuya, Münbiç'ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edilmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri asil milletimizin ve devletimizin sağladığı imkânlarla ülkemize tehdit teşkil eden tüm unsurlarla sürdürdüğü mücadelesine her zaman olduğu gibi sarsılmaz bir inanç, azim ve kararlılıkla devam etmektedir.

http://www.tsk.tr/BasinFaaliyetleri/BN_08 Mesajı Paylaş

Observer

NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde Arnavutluk/Tiran'da icra edilen 178'inci NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'na katılmaktadır.

Orgeneral Hulusi AKAR, 15 Eylül 2017 tarihinde ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph DUNFORD ile bir görüşme gerçekleştirmiş, görüşmenin ardından toplantının resmi açılış törenine iştirak etmiştir.

16 Eylül 2017 tarihinde toplantı kapsamında icra edilecek oturumlarda; istikrarın yayılması faaliyetleri, NATO komuta yapısı çalışmaları, Kararlı Destek Görevi ve KFOR Harekâtı konuları görüşülecektir.

Ayrıca Orgeneral Hulusi AKAR; İtalya, İngiltere ve Romanya Genelkurmay Başkanları ile ikili görüşmeler yapacaktır.

http://www.tsk.tr/Faaliyetler/Faaliyet_26 Mesajı Paylaş

Observer

NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde Arnavutluk/Tiran'da icra edilen 178'inci NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'na katılmıştır.

Toplantı kapsamında; istikrarın yayılması faaliyetleri, NATO komuta yapısı çalışmaları, Kararlı Destek Görevi ve KFOR Harekâtı konuları görüşülmüştür. Orgeneral Hulusi AKAR; ABD, İtalya ve Romanya Genelkurmay Başkanları ile ikili görüşmeler yapmıştır.

Toplantıların ardından Orgeneral AKAR, Türkiye Cumhuriyeti Tiran Büyükelçisi Hidayet BAYRAKTAR'ı makamında ziyaret etmiştir.

http://www.tsk.tr/Faaliyetler/Faaliyet_27 Mesajı Paylaş

Observer

BASIN AÇIKLAMASI

TARİH :   18 Eylül 2017
SAAT   :   09:06   

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 18 Eylül 2017 tarihinde Silopi/Habur bölgesinde bir tatbikat başlatılmıştır. Bu tatbikatla eş zamanlı olarak terörle mücadele kapsamında sınır bölgesinde operasyonların icrasına devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

http://www.tsk.tr/BasinFaaliyetleri/BA_29 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter