Lockheed'den Donanmaya Sitem

Başlatan Defence, May 29, 2017, 10:56 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Defence

Lockheed Martin, 23 Mayıs'ta ABD Donanması'nın ufuk ötesi silah sistemi (over-the-horizon weapon system) ihalesinden çekildiğini açıkladı. Firma, "Süreç boyunca teklif talebinde (RFP) yer alan isterlerin sürekli değişmesi, teklifimizin tam anlamı ile değerlendirilmeyeceğini açıkça ortaya koydu." yorumunu yaptı.

İhale için teklif veren diğer bir firma olan Boeing'in de benzer nedenlerle çekilmesi, Kongsberg ve Raytheon'ın ortak girişimini ihalede tek başına bıraktı. Lockheed ve Boeing, süreç boyunca yeniden tanımlanan gereksinimler nedeniyle her iki firmanın da kilit avantajlarını kaybettiğine inandıklarını belirtiyor. Boeing ihale için genişletilmiş menzilli Harpoon Block II Plus'ı teklif ederken, Lockheed Uzun Menzilli Gemisavar Füzesi (LRASM) ile rekabete girmişti.

http://www.c4defence.com/Gundem/lockheed-den-donanmaya-sitem/4443/1 Mesajı Paylaş

Terra

Alıntı:
"Lockheed Martin, 23 Mayıs'ta ABD Donanması'nın ufuk ötesi silah sistemi (over-the-horizon weapon system) ihalesinden çekildiğini açıkladı. Firma, "Süreç boyunca teklif talebinde (RFP) yer alan isterlerin sürekli değişmesi, teklifimizin tam anlamı ile değerlendirilmeyeceğini açıkça ortaya koydu." yorumunu yaptı."

Bir yerlerden tanıdık geldi mi?  :D Mesajı Paylaş

Revolver

Amerika bizim Atmacayı kıskanıp ona yaklaşan özelliklerde füze istiyormuş.Bizde isterler değiştikçe haliyle onlarda değiştiriyorlar.Atmacayı yakalamak istiyorlarsa başka çareleri yok  ;D Mesajı Paylaş

HDS

Öncelikle platformlardaki kafa karışıklıklarını netleştirmeleri gerekiyor. Bırakalım LCS'ler konusunda olan ve konuşulanları, AB'lerin Flight III'lerinde bile çok git-gel oldu.

AB'ler zamanında temelleri kurulu olmasa, AEGIS ve AN/SPY-1'ler belirli platform gereksinimlerine sahip olmasa, bu işin katar çekeri balistik füze savunması olmasa, orası da çok karışırdı.

Netekim, DDG-1000 epey bir kakafonik oldu. Deve oldu.  ::)


O herif elinde olgunlaştırdığı neleri sahaya sürebileceğine ciddi ciddi bakar. İsterse gemisinden hipersonik füze de atar. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter