Tank Taşıyıcı Araç ve Römorku ile Taşıyıcı Araçlar Projeleri

Başlatan warrior, May 25, 2017, 07:05 ÖS

« önceki - sonraki »

omerv

Petibor kardeş yani bu araçlar önden motor otobüs mü oluyor. İşin en zoru kızmı şasisini mi üretmek. Ülkemizde yığınla dorse üreten firma var onlar böyle bir şasi üretemezmi. Bu arada Derman 650 bg, her bir dingilin 16 ton azami yük kabiliyeti varmış. Yani tank taşıyıcı olabilir. Mesajı Paylaş

saladin

Bunu yapan firma Mercedes Turk'mu? Ustunde sanki Derman yaziyor ama hic duymadim daha once. Bir de bunun ne universitelik arastirmasi var? Mesajı Paylaş

saladin

https://twitter.com/gooksel/status/1078270619077275648
Ureten Koluman (ben ekipmani diye dusunmustum), aracin ismi Derman. Mesajı Paylaş

petibor

Bu kamyonun gacırtısı gucurtusu döküntüsü osu busu derdi çilesi kahrı hiç bitmez. Camını bile kapatamazsın layığı ile.  Ama gerekiyor olabilir askeriye razı ise olur yani Mesajı Paylaş

malpsoy

malpsoy

Bu alan tamamen çaresiz olduğumuz bir alan değil. Ford Kargo +500 beygirlik motor dahil (ekotorq) yerli üretim, BMC nin kamyon modelleri var.Ankara'da MAN üretimi var. Bu kervana Koluman da Mercedes alt yapısı ile katılsın bakalım.

Ne kadar çeşit, o kadar rekabet, o kadar gelişim. Mesajı Paylaş

Efrasiyab

Bir otobüsün dağların eteğinde gezdiğini bir dereyi atladığını yani arazide kullanıldığını görünüz mü?
Kamyon üreticilerinin de arazi için özel seriler çıkardığını biliyorsunuzdur.

Tank taşıyıcı kurtarıcıdan bahsediliyor. Tank off-road bir araç. Gidip asfaltta arıza yapacak diye bir durum yok. Onu kurtaracak bir 8x8 kurtarıcı arazi için uygun olmalı. Zaten tank 60ton civarı arazide şase tasarımı çok önemli. Hatta geçici olarak, anlık olarak tek şase üstüne yük binme durumu bile olabilir. Kolay bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ama kamyon üreticileri için zorda değildir ki Zaten birer birer yapmaya başladılar. Anadolu Isuzu, Koluman ….. Yeter ki arz olsun. Memelekette vatan sevgisini işine aşına katmış çok adam var. Mesajı Paylaş

HDS

Ya bir de para var bu işte..  :D Mesajı Paylaş

minigitav

"Vatan,millet,para" Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter